bugün

insanlığın kurtuluşu olacak düşmanlıktır.

insanlığın başına gelen çoğu belanın kökeninde cinsellik yatar. insanın burnunun boktan çıkaramaması, entrikalar, hastalıklar, dağılan yuvalar hatta çıkan kavgalar, savaşlar, yaşanan cinayetler...

sorunun temelinde yatan cinselliği yeryüzünden silersek dünya barışını bile büyük oranda sağlarız iddia ediyorum ki.
Hepsi dunyanin duzeni icin gereklilik. Yaradan sehveti de aski da seksi de insana bahsetmis.
Ama helal yoldan ama helal olmayan yoldan; kisinin kendi iradesine de bagli kilmis.
Helal daire geniştir keyfe kafi gelir. Harama lüzum yoktur.
insanın, aklıyla şehvetini ve öfkesini kontrol etmesi gerekir. Zira, akıl ile kontrol altına alınmayan öfke (ki buna kuvveyi gadabiyye der eskiler) 3. sayfa haberi olarak gazetelerde yer alan cinayetlere; ve yine akıl ile kontrol altına alınmayan şehvet duygusu da (ki buna kuvveyi şeheviyye der eskiler) bir sürü sapıklıklara yol açmaktadır.

Cinsellik de muhteşem bir hazdır. Bu zevki yaratan da Allah'tır. Ama Allah insana helal yoldan bunu yaşaması gerektiği söyler, bildirir. Haramlara girme der, ama yine de insanı özgür bırakır.

Bu dünyada herkes özgürdür. içki içebilir, zina yapabilir. Bu özgürlüğü Allah vermiştir. ama yarın ahirette kimse özgür olmayacak. Herkes bu dünyada yapıp ettiklerine göre cennete veya cehenneme gidecek.

Allah inananları korusun. inanmayanları da bizleri de ıslah eylesin.
çok afedersiniz ama haram olduğundandır tabiki de. günah olum günah, evliyken bile günah.
anadolu çomarı düşüncesidir. bir kadını doğru düzgün sevemez. sevdiğiyle seksi düşleyemez, halbuki bir insanın en çok sevdiğini arzulaması gerekirken. seni seviyorum demekten aciz, ben diyemem ama gösteririm diyen, kız arkadaşının her şeyine karışan kırodur. tarafımca sevilmeyendir.
güncel Önemli Başlıklar