bugün

cevabı kişiden kişiye farklılık gösteren bir sorudur. çiftler arasında bile aşk tek kişiliktir diye yanıtlanabilir. üç kişilik olan şey aşk değil ilişki çıkmazıdır.
iki kişinin; yek vücud, yek yürek, yek ruh olabilmesine bağlı olarak tek kişiliktir. Bir olmaktır, bir olabilmektir.
üç. ben değil, freud böyle der. (bkz: oedipus kompleksi)
tek kişiliktir.
iki kişiliktir ama aziz memleketim de hep araya kaynamak isteyen bok yiyesice üçüncü şahıslar hiç eksik olmaz. aileden akrabalardan ve de arkadaş çevresinden hep bir müdahale ve kontrol isteği vardır.
"tüm kadınları sevmek tek kadına haksızlık, tek kadını sevmek tüm kadınlara haksızlık" der bir düşünür.
4 kişiliktir. Anlayana.
kişilikli insanlar için iki, kişiliksizler içinse sınırsızdır...
birdir bilemedin ikidir üzerine çıkıp grup çalışmasına döndürülmemelidir.
tek kişiliktir. yaşayanı ilgilendirir sadece karşılıklı olması gerekmez.
2 kişiliktir tabiki. aksini iddia eden maldır.
tek kişilik.

oğlan kızı sever kavuşamaz aşk olur.(aşık veysel)
en az üç. Ama bu aralar dört istenmektedir.
Aşk ya da ilişki iki kişiliktir sadece. Ne kanka, ne kuzen gibi sonradan araya girebilecek kimse olamaz iki taraf için de.. Eğer onlar da olsun derse, ona ilişki denmez.
bana hep 3 amk...ben,aşık olduğum,onun aşık olduğu.
aşk hep tek kişilikte. 2 bedende bir ruhta.
aşk üç kişilik arasındaki çatışmadır..olduğun sen, olman istenen sen, olmak istediğin sen..bu çatışma içinden çıkabilirsen aşka merhaba diyebilirsin.
karakter fukaralığına ve zenginliğine, gelişmişliğine göre 1 den başlamak üzere değişen değerler alabilmektedir.
kişilik olarak tektir. kişi olarak bütün kız tarafını da işe karıştırman gerekiyor maalesef.
tek kişiliktir efendim. zira "kavuşursan meşk kavuşamazsan aşk olur".
Ölümdür yaşanan tek başına, aşk iki kişiliktir.
bazen iki çoğu zaman tek.
uygun sayı ikidir. lakin durum o kadar değişiktir ki;
kimi zaman ikinci bir erkek dahil edilir aşka kıyıdan kıyıdan, kimi zaman ikinci bir kadın. ve hiçbir üçüncü daha güzelleştirmemiş aksine güzel olan ilkini bok etmiştir.
Farklı bir okumayla, farklı bir yoruma tabii tutulabilecek sorudur. Şöyle ki "aşk kaç kişiliktir" sorusunu eğer aşkın kendisinin bir kişiliği olduğu şeklinde yorumlarsak ortaya çıkacak yorum daha farklı olacaktır. Aşk bir kendinde varlık olsaydı eğer "aşk" dediğimiz durumun bir "kimlik bunalımı" olması icap ederdi. Bu eksende de aşkın kişiliğinin iki farklı biçimde ortaya çıkması icap ederdi:

1) Herkesin âşık olma biçiminin aynı olması,

2) âşık olacak kişiye göre aşkın farklılık göstermesi...

ikinci seçenek bir "kişilik" durumunda son derece olağandır. ilk seçenek ele alındığındaysa aşkın bizzat bir hastalık olduğu sonucuna rahatlıkla ulaşabiliriz.
Tek kişiliktir aga! Herkes kendi aşkına ve kendi çektiği aşk acısına bakar. Net.