bugün

söz ve müziği barlas erinç'e ait olan özlem tekin'in çıkış şarkısı.
-erdener abi aşk her şeyi affeder mi
+çekilir misin yoldan isal oldum
cok uzgunum, istemeden
seni dun gece aldattim
kim oldugu muhim degil
sana baglanmaktan kactim

cok uzgunum, istemeden
bir bakisa aldandim
inan bana butun sabah
pismanliktan agladim

ask herseyi affeder mi
dersin zamanla gecer mi
guzel gunlerin hatrina
ask herseyi affeder mi?

şeklinde sözleri bulunan özlem tekin in çıkış parçası ..
klibide yerebatan sarnıcı ndaydı yanlış hatırlamıyorsam.
özlem tekinin ilk albumunun çıkış şarkısı.üzerinde hararetli tartışmalar yapılmıştı o dönem.
cok uzgunum, istemeden
seni dun gece aldattim
kim oldugu muhim degil
sana baglanmaktan kactim

cok uzgunum, istemeden
bir bakisa aldandim
inan bana butun sabah
pismanliktan agladim

ask herseyi affeder mi
hersey zamanla gecer mi
guzel gunlerin hatrina
ask herseyi affeder mi?
şeklindeki sözleri barlasa aittir.
kesin ve net olarak hayır diye cevaplanması gereken sorudur.
hayır diyerek kestirip atabileceğimiz 4 kelimeden oluşan bi soru tümcesi.
affeden aşk değil aşıktır diyerek düzeltilmesi gereken cümledir. aşk o anda yaşanan duygudur. aşık ise o duyguyu yaşayan insandır. genelde duyguyu yaşarken insanlar mantık çerçevesinden ziyade duygusal düşünmekte ve bu nedenle bir çok şeyi affedebilmektedirler. ama yinede her insanın bir dayanma sınırı ve her aşkın da bir bitiş noktası vardır ve bazı şeyler affedilmeyecek ve aşkı bitirecek kadar ağır olabilir..

(bkz: aldatılmak)
(bkz: ben bilmem beyim bilir)
cevabı belli olan sorunun şarkı ile meşhur olması.
eline diline beline sahip çıkamayan, bastırılmış duygularına bi söz geçiremeyen yurdum gencinin ikili ilişkierinde sıkça karşılaştığı zor durumlarda kıçını kurtarmaya çalıştığı kötü sorudur. aşk affeder tabi de...

for ex;

- hayatım hani tikican vardı ya şu dj.
- eee?
- ya işte dün gece bize uğradı yedik içtik, sonra da odama geçtik. sonrasıı... aşk herşeyi affeder mi?
- olur hayatım, o da olur. sen al şu adresi git işe başla hadi. çok iyi arkadaşlıklar orada kuracaksın söz! * *
roller değişir;

- bitanemm...?
- söyle kamilcan
- şu senin kuzen vardı ya geçen hafta ziyarete gelen.
- eee?
- işte onu diyorum. hani sen arkadaşlarına ders çalışmaya gitmiştin ya eveli gün..
- eee?
- aşk diyorum affeder mi herşeyi?
- git anana sor kamilcan! *
Bir şarkı olmasının yanında, ı ıhaşk her şeyi affetmez. Karşı cinsin sizi aldattığını ele alalım. içinizden bir ses onsuz yapamayacağınızı söylese de, onu affedemeyeceğinizi de söyleyecektir. Sizi aldatan bir kişiyi bir an önce unutmak en mantıklı ve en hayırlı yoldur. Affetmez koç.. Bu sadece aldatmak değildir. Yalan söylemek bile (dürüst olmamak)affetmeme nedeni olabilir.
özlem tekinin konserlerinde, "affetmez!" diye bağırarak sonlandırdığı mükemmel şarkı.
(bkz: allah affeder ask affetmez)
+aşk affeder ama unutmaz.
-peki unutulmayan şey affedilmiş olur mu ?
+olmaz.
-peki insan, yapılan hataları unutabilir mi ? üstelik bu hata içinde bir yeri yakmışsa ?
+unutmaz.
-o zaman insan affedebilir mi ?
+haklısın affedemez.
-o zaman aşk her şeyi affeder mi ?
+bsg çay felan koy !
sonuçta, karar karşı cinsin eline düşmüşse allah kurtarsın.
''kim oldugu muhim degil
sana baglanmaktan kactim''

sözleriyle yaran özlem tekin şarkısı. mantıklı bir konuyu anlatır. ama bir gerçek vardır ki o da ne aşk ne sevgi her şeyi affetmez.
(bkz: affetmek allah a mahsustur)
herkesin yanıt aradığı soru. sabır varken affettiği sanılır ama, o sabır mutlaka biter ve affetmez.
'aldatmak haricinde evet' cevabı verilecek sorudur.
her şey derken?
yahu olur mu öyle şey?affedilcek bir şeyse demek ki büyüktür...kaldı ki bir de şu var ben kimim ki affedeceğim?''affet beni''diyen biliyorum ki çok büyük bir hata yapmıştır; ''hadi sus pus ol.''demek istemektedir.bu konuda iyi niyetli olamayacağım ,art niyetliyim.
affetmez efendim affetmez niye etsin.. o çıktı seviyorum dedi affetti, bu çıktı aşığım dedi affetti ee noldu o yüzden gelmedik mi bu günlere.. karşındaki senin aşkına saygısızlık yapmışsa, onu yok saymışsa senin aşkın onu niye affetsin ki..

(bkz: allah affetsin) * *
bazı insanlarca "her şey? yok artık. gidecek ablanla, abinle evlenecek filan. ya da en yakın arkadaşınla. ya da hastasın allah korusun kanser filan, terkedecek gidecek seni, nasıl affedilir efendim bunlar, hiç mi kendine saygın yok, gururun yok?" diye cevaplanacak sorudur.
yıllardır özlem tekine röportajlarında en çok sorulan soru olduğunu tespit ettiiğim durumdur.. (bkz: kabak tadı vermek)
şarkı sözü iken biranda slogan haline gelmiştir.
yanıtı hiç zaman bulunamayacak bulunsada her insanı tatmin etmeyecek karasevda yaşayanların kesinlikle affeder dediği affettiği zaman benliğinden bişeyler kaybettiren bir paradoks.