bugün

hayatında bir kez bile alkollü içecek tatmamış, sarhoş olma duygusunu tüm hücrelerinde hissedememiş, bana göre eşsiz duygulardan yoksun kalmış erkektir.
21. yüzyıl gençlerince "yanlış", dinimizce "doğru" diye nitelendirilebilecek insan modülü.
ağzından tükürükler saçarak her şeyi unutmayı eşsiz duygu olarak görmeyen, her türlüsü iğrenç illet olan içkiyi tatmadığı için hiçbir şey de kaybetmediğinden emin olabilecek erkektir. ara sıra efendi gibi içmesi tabi ki güzel olur, illa ki ben isterim derse tadına baksın da; bi' bok yok be, şişede durduğu gibi durmuyor. hayır ben daha sarhoş olmadım, ilk içişinde şişenin üzerine oturup zıplayanlardan olduğum için böyle tepki göstermiyorum. cidden pis bi' şey yahu, içmem ben.
hayatı boyunca doğru işleri yapması olası erkek.
fotosentez yapan erkek modeli..
bitkidir o bitki.
bebekliğinde diş çıkarma faslı sancılı geçmiş erkektir.
içki, ağıza sürülen bir şey değildir, sevgili hatm-i şerifi okunmuş tespit insanları..içilen bir şeyi ağzına sürmek gibi moronel bir eylemle tanımlanabilecek hergelenin bu eşsiz icraatı, anca içkiyi içip sarhoş olduktan sonra bütün benliğini aptalca hareketlere adamış bir insan evladının yapabileceği ya da yapmayacağı sosyal dersler veren bir eylemdir.kendimize gelelim pılis..
''nerenle içiyorsun'' sorusunun muhattabı.
rakıdan gördüğü iyiliği babasından göremez. * * *
ağzı iğrenç alkol kokusu kokmayan en asil duygunun insanıdır. alkol içene bu zamana kadar ne fayda sağlamış ? içenler sanki çok mu sorunlarını hallediyorlar ?
anormal tavırlı bir erkek değildir. Normal erkektir. yadırganmaması gereklidir, yargılanmaması gereklidir. Ancak bu erkek içkiyi adabıyla içenleri de yargılamaması gereklidir.
(bkz: garip olan ne)
kendini(sağlığını) ve neslini düşünen erkektir.
'bakın içki içiyorum havalıyım ben' gibi ezikce bir düşünceye sahip olmayan ayrıca iradesine hakim olan son derece akıllı bir insandır.
tamam tamam ! panik yok !

evet hayatımızda içki içmeyen kişilerde olacaktır. özellikle içki içmeyen erkeklerle karşılaşabiliriz. peki bu durumda ne yapılması gerekiyor ?

yapılması gereken basit... soğukkanlılığınızı koruyun ! onun suyuna gidin. zorla güzellik olmaz aman diyim içki içirmeye çalışmayın. alışık olmayan bünye sapıtır...

içki içmek farz değildir ! içmeyebilirsiniz, içmeyenlerle dostluk kurabilirsiniz... sanırım bu açıklama yeterli olacaktır.
öyle bir erkek yoktur. içki içmemiş sıkıcı insanlar vardır. gurur duyulacak bir durum olmadıgı için saklanan bir durumdur.
Çok çok yanlış bir şey yapmış erkektir. Hatta Mevlana duysa sen gelme falan da derdi buna. Hemen bulunmalı kızılcık sopasıyla dövülerek ağzına bir huni yerleştirmek suretiyle alkol oranı en yüksek içkilerden başlanıp kusuncaya kadar içirilmelidir. Böylece söylediği saçma sapan sözlere, yaptığı anlamsız hareketlere, konu komşuya verdiği rahatsızlığa, etraftaki kızlara sulanmasına, hatta araba kullanıp vahşete neden olmasına kılıf uydurulmuş olur. *
1 ay öncesine kadar o mertebede bulunan ben. pek bir anlam ifade etmedi ama güzel bir sohbette sebebiyet verdi.
(bkz: elhamdülillah)
benimdir. hiç ihtiyaç hissetmemişimdir, kafayı bulmak gibi de bir arzum yoktur kafam zaten yerindedir.
hiç içmedim hiçte merak etmiyorum ne sike benziyo diye.
4-5 kişilik ortamda, herkes alkol alırken, o tek başına meyve suyu içen ve çevresini hayıflar gözle bakan erkekten daha aciz değildir.
tercih meselesidir. ancak içmemesi sağlığı acısından daha faydalıdır. aynı zamanda cevre ve gürültü kirliliği de yapıyor içenler. ben içmiyorum içmeyen erkek, kız hepsini takdir ediyorum.

not: içen arkadaşımı beşinci katın balkonundan düşecekken zor yakaladık. kafası yerinde degil. iyice mal yapıyor adamı.
tercih ve zevk meselesidir.

not: hemen her gün birşeyler içerim ve sorgulamam neden bu kadar içtiğimi, bazen arkadaşlarla bazen kendinle olan muhabbete araçtır içki. hatta dur bu sıcakta alman birası iyi gider, dolapta 1 litrelik bira olacaktı.
güncel Önemli Başlıklar