bugün

Az önce ağzı çok afedersiniz lağım gibi kokan bir işçi ofisime geldi ve zam istedi.

Kokudan burnum sızladı ve o an istem dışı olarak o konuşurken nefes almayıp tuttum, sustuğunda nefes almaya başladım. işe yaradı diyebilirim. Adamın nefes kokusunu daha fazla çekmemek için istediğini verdim.

Bu da benden size küçük bir önderiydi. Herkese hayırlı kazançlar.
çok zor durumdur. böyle durumlarda karşıyı incitmeden, boğazında veya bir diş problemi olduğunu kişiye anlatmak gerekir. belki ilk etapda onu incitebiliriz ama sorununa da bir çözüm bulabiliriz.
1) arkanıza bakmadan kaçın.
2) eğer yapamıyorsanız yanınızda mutlaka naneli sakız bulundurun ve yanınıza geldiğinde ikram edin.
3) nefesinizi tutun.
4) eğer bir tartışmadaysanız onun kazanmasına izin verin.
nefes almayın.
Uyarmak.
görsel
arkana bakmadan kaçmak.
Ağız Kokusunun Sebepleri:
* Özellikle sinüs ve akciğer kaynaklı enfeksiyonlarda,

* Şeker hastalığı (aseton kokusu gibidir),

* Böbrek yetmezliği (balık kokusu gibidir),

* Karaciğer yetmezliği,

* Metabolizma bozuklukları (teşhisi zor olabilir, zaman zaman ortaya çıkan kötü bir balık kokusu).

Madem yetkilisin adama izin ver hastahaneye gitsin. Burada hakkında başlık açmaktan daha faydalı olacaktır.
görsel

ona küçük sürprizler yapın.
(bkz: listerine)

bir kaç şişe hediye etmek iyi olacaktır.
ona bir mentos al, zaman zaman ağzı koktuğunda çiğneyebileceği bir sakızı olsun.
Eğer seviyosanız ona vişneli misbon verin.
naneli sakız ikram edilir...
Diş doktorundan randevu aldırmak. Tedavi olmadan geçmez çünkü.
müdürüm masada naneli şeker bulundurursun. tatlı yer tatlı konuşursunuz.

şimdi bu eleman senle içeride ne taşşak geçiyordur. hoohladım suratına suratına aldım parayı ibneden, siz de öyle yapın olm diye diğerlerini de örgütlüyordur söyleyeyim.
herkesin başına gelebilecek bir olay olduğundan, rencide etmeden, nazik bir uyarı yapmak.
Yüzüne söyleyip belli etmeyin milletin içinde duyguları ile oynamayın.
(bkz: cınım sen ne yedin ya)
Söylenmelidir bence kim olursa olsun. Yani bu bir rahatsızlık sonuçta. Altında yatan bir çok sebep olabilir. Uyarmak en mantıklısı.
Ön yargılı davranmayabilirsiniz öncelikle. Aç olabilir yemek ısmarlarsınız. Hasta da olabilir.
Ağzında yara olabilir.
oyorolmolodor, yizini siylinmilidir diyenler;

ağız kokusunun nedeni diş taşı olabilir, bağırsak tenyası olabilir, vücuttaki mikroplar olabilir, çürük diş olabilir, bademcik iltihabı olabilir, kullandığı bazı ilaçlar olabilir, ağız yarası olabilir, uzun süreli perhiz olabilir, oruç olabilir, açlık olabilir.

çok rahatsız olduysan kalk defolup git bence.
Kendin sakız çiğnerken ona da uzat birader.
çöm yanında.

çöm geçer.
Naneli seker uzat.
bir baş soğanı hızlıca çiğneyerek yiyip kısasa kısas yapın.

illa biri kaçacaksa bu o olmalı,
siz değil.. evet.
ağzına delete sakız tıkılması gerekir. ya da koşarak uzaklaşılması lazım.