bugün

iki tarafın da özgür olduğu, başkalarıyla da ilişki yaşanabilen ama cinselliği devam ettiren ilişki şekli. Çok eleştirilen, kimine göre iradesizlikten ve ayrılamamaktan, kimine göre ayran gönüllü olmaktan ileri gelmektedir. Aslında yine her şeyde olduğu gibi her açık ilişki de farklı olabilir. Kimisinde her şey bitmiştir ama tenler ve vücutlar hala karşı konulmaz derecede çekici gelebilir. Kimisinde gerçekten ayrılmak isteyip ayrılamayan bir çiftin dozu azaltma şeklidir. Kimisinde hayat felsefesi olarak kısıtlanmamaktan ileri gelir. Bazılarında da sevgi çok yoğun olabilir ve kıskançlığı da, sahiplenmeyi de yutar. milyonda bir olabilen bu durum kimsenin başına pek gelmediği için "hadi len olur mu öyle şey" denilebilse de hayatta asla söylenmemesi gereken söz "asla" olduğu için yargılamak da yanlış olur. Evet, bazen aşk, sevgi, yakınlık bizi koşulsuz sevme yoluna çıkarabilir. Burada her iki tarafın da özgür ilişkiye açık olması daha sağlıklıdır tabi. Yoksa açılamayan taraf kendini eksik hissedebilir. Hiç bir ilişki tipi gibi bu da "ideal" ilişki değildir. Kişileri en çok mutlu eden, tatmin eden ve en az hasar veren ilişki "ideal ilişki"dir.
savunmasız ilişkidir. ne sevip bağlanabilrsiniz, ne kaçmaya içiniz elverir.
sadizm ve mazosizm uzerine kurulmus, siddetli arzulama ve sahiplenme ile canlandirilmis sehvet kokan iliskidir.
bir nevi açık öğretim. müsait olduğunda haber ver ben sevişmelere gelirim gibi bişey.
(bkz: kapalı ilişki)
--spoiler--
Açık ilişki tacirleri sizi yumuşak karnınızdan yani annenizden yakalar. Sinsi sinsi annenizle iyi ilişkiler kurup, kendini sevdirir...

Gerçek açık ilişkide aile bireylerinin adı pek geçmez. Sahtesinde ise sürekli olarak anneden, kardeşten hoş anektodlar, sevimli anılar dinleyerek sinsice aile içine çekilirsiniz.

Gerçek açık ilişkide akşam ne zaman evde olup olmayacağınızın hiç bahsi geçmez, önemi de yoktur. Sahte açık ilişkide mesai çıkışından sonra en geç 2 saat içinde evde olmadığınız takdirde büyük kavga çıkar. Uzun bir süre seksi unutun

Ayrı evlerde yaşamak, açık ilişki tacirlerinden sizi kurtarmaya yetmez. Evinizi bir kere öğrendikten sonra diş fırçası, oyuncak bebek, toka, don, pijama, traş makinası gibi sizin sahipli olduğunuzu ele güne ispat edecek eşyalar bırakırlar

Sahte açık ilişki tacirleri oksijenli ortamda tepkime gösterir. Açık alanda birlikte gezdiğiniz tacir, karşılaştığınız arkadaşınızla yakınlığınızı görüp renk değiştirir. Önce kızaran, ardından da mora çalan tacirleri bu yolla saptamak mümkündür.

Gerçek açık ilişkide daha önce kaç kişiyle yattığınızın bir önemi yoktur. Sahte açık ilişkilerde ise bundan daha önemli bir şey yoktur.

Gerçek açık ilişkide Facebook kavgası görülmez. Sahtesinde ise en ufak bir like bile krize yol açabilir, "Kim o herif/tipsiz karı?" soruları havada uçuşur

Gerçek açık ilişkilerde, karşı tarafın evine gittiğiniz zaman elinizde en fazla şarap şişesi olur. Sahtesinde içgüdüsel olarak iki kilo mandalina götürme isteği belirir.

Sahte açık ilişkilerde, tacirin arkadaşları sizin de arkadaşlarınız olur. Onlarla sık sık bir araya gelir tabu, jenga, okey, sessiz sinema oynarsınız. Gerçek açık ilişkilerde böyle tırı vırı şeylere ihtiyaç yoktur

ideal bir açık ilişki, zamanla herhangi bir diyalog gerektirmeden kendi kendine sönümlenip yok olurken; sahteleri giderek uzama eğilimindedir. "Ya ben yapamıyorum sanki", "Bazı konularda farklı düşünüyoruz" gibi cümlelerin geçtiği açık ilişkiler, yarı sahte olarak nitelendirilir. Ayrılık aşamasında "sensiz yapamam", “o fikri aklından çıkar", "senin için hiç mi anlamı yoktu?" gibi cümleler ve bol göz yaşı içerenler ise en tehlikeli sahte açık ilişkilerdir.

--spoiler--

http://zaytung.com/haberdetay.asp?newsid=229885
açık ilişki yurtdışında islam ülkeleri haricinde diğer ülkelerde yaygındır. open relationship olarak bilinir.

kişilerin sürekli beraber oldukları bir partnerleri vardır ama beraber kalmazlar genellikle.

böylelikle aralarında sorun çıkması zorlaşır.
Türkiye'de tamamiyle yanlış anlaşılan bir ilişki türüdür. Açık ilişki Türkiye'de de islam ülkelerinde de görülebilen , iki partnerinde birbirinden bağımsız takılabildiği veyahut grup seks için aralarına üçüncü veya arzuya göre daha fazlasını aldıkları , one-night-stand durumlarında birbirlerini kıskanmadıkları daha doğrusu her iki partnerin de başka biriyle duygusal olarak bir bağ kurmadan her tür ilişkisine göz yumulan bir ilişki türüdür. Türkiye'de kısmen uzun süreli gey birlikteliklerinde ve biseksüel ve swinger eğilimli heteroseksüel çiftlerde biraz daha fazla gördüğüm bir ilişki modeli.
Bir şeyleri aşırı aştıktan sonra yaşanan ilişki.
Doğru yolu bulamadığım takdirde hayatımdan geçebilir.
Savunulması gereken ilişki türüdür. Özgürlük bunu gerektirir.
Ne olduğunu pek anlamadım ama bana biraz gavatlıkla orispilik gibi geldi bilemiyorum yani ne demek devamlı bir ilişkin varken başkalarıyla da cinsel ilişkiye girmek.

(bkz: iğrençsiniz ibneler) gerçek ibnelik işte bu, bir de eşcinsellere sapık derler.
https://sagligabiradim.co...e-atmaniz-gereken-5-adim/

Bu ne mk?fuckbudylik desenize buna.
açık, kapalı farketmez. ilişki olsunda taştan olsun.
Hollanda'da çok bulunan ilişki türü.

Taraflar istediği yerde sürtüp geziyor, arada boş kalınca birleşiyorlar...

Gavatlık, fahişelik başka şey değil.
tam haliyle dışa açık ilişki dir.
bir nevi "kaçsam neye yarar, kalsam nereye kadar." durumudur.
böyöle ilişkiler mevcut, hatta bazı çiftler buna sonradan başlıyolar, ancak gelgelelim ben de dahil bir sürü insana uygun bir durum değil bu. çok açık bir insan olduğunu sandığım bir arkadaşım kız arkadaşından, ben başka adamlara da vermek istiyorum, dediği için yakın zamanda ayrıldı mesela...demek ki ona bile uygun bir durum diilmiş.
Türkiye'de bunu yaşayan da, yaşamayan da "gevşeklik" diyor.
Mutlu bir ailede büyümüş yetişkin olan aklı başında hiç kimsenin tercih etmeyeceği ilişkidir. Ergenlere cazip gelebilir ama büyüyünce anlayacaksınız ki tek eşliliğin verdiği sadakat, güven, huzur duygusu her şeyin çok ötesindedir.
Bir tık üstünün swinger olduğu güzel bir ilişki türü.
-aşkım birlikteliğimiz monoton bir hale geldi. Acaba Açık ilişki moduna mı geçsek, hem aldatma da sayılmıyor?
+Tabi ki aşkitom, biz geri kafalı mıyız? modern çağdaş ilerici ve laik insanlarız, yeniliğe açık olmalıyız değil mi?
-aynen yaa, dağdaki çobanla oyumuz aynı sayılıyor en çok buna kızıyorum.
ateist bir arkadaşıma bunun doğru olup olmadığını sorduğumda "kardeşim elhamdülillah ateistim ama gavat da değilim" diye cevap vermişti.
alem motor olmuş kimin siki kimin amında belli değil.

dua edin taş yağmasın ben bekliyorum.
Olsun da ne olursa olsun. Açık kapalı fark etmiyor. Seks yapsak yeter, evet.
Gün geçmiyor ki ahlaksız dürtülere bir terim uydurulmasın, kılıf hazırlanmasın.
işte açık ilişki zırvası da bunlardandır.

Yüreği ve bedeniyle, kutsal duygularıyla ilişki yaşayan hiçbir aklı selim insan, bunu telaffuz bile etmez.
Ar eder.

Lakin serengeti' de öküz başlı antilop familyasına ait ise onu bilemem!
bana uymaz sana uymaz ama ona uyar. yani bu ilişkinin taraflarından biri değilseniz atıp tutmanızın hiçbir anlamı yok. insanlar kendi ilişkilerinin kurallarını kendisi koyar sınırlarını kendisi çizer. size de tam olarak bok yemek düşüyor.
güncel Önemli Başlıklar