bugün

hiçkimsenin umrunda olmaması gereken servettir.
tff'yi bile satın alacak kadar büyük rakamdır.
*
takım yönetmede önemli olmayan servettir. Maddi meblaayı bilmiyorum ancak aslında Aziz Yıldırım'ı fenerbahçe taraftarının sevmesi, diğerlerinin nefret etmesinin sebebi, Takımı kurumsallaştırarak gelir gider seviyesini takımın kendi olanaklarıyla, yani kendi servetinden bir kuruş koymadan artıya çıkarmasındandır.

Düşünün ki, Yıldırım Demirören'in yönettiği Beşiktaş'ın 350 küsür milyon euro luk borcu var. Bunun 80 milyon euro su sadece başkan Yıldırım Demirören'e... Bu adamlar Akatlar Spor kompleksi'nde yapılan seçimler de o kadar küfür ettikleri adamı tekrar neden başkan seçmiş olabilir ki. Elbette ki başkanlığı bırakması durumunda alacağı 80 milyon euroluk mebla sebebiyle.

Ya da onlarca başkan değiştiren galatasaray... Ben 30 yıllık hayatımda Galatasaray için yardım kampanyası yapıldığını gördüm, bugün ana avrat küfür ettikleri emre belözoğlu'nun newcastle'dan bağlanarak 1 milyon dolar bağışladığını çok kişi bilmez mesela. Devlet tarafından bir stad yaptırdılar. Karşılığında ali sami yen'i verdik deseler de ali sami yen zaten onlara ait değildi ki...

Yani. yanisi şu... Aziz yıldırım takımı şirketleştirdi. Borsadaki hisseleri halka açtı. Fenerium'ları ticari olarak geliştirerek fenerbahçe'nin para musluğu yaptı. Fenercell ile anlaştı. Çok doğru sponsorluk anlaşmaları imzaladı. Çok doğru yerlere çok doğru spor kompleksleri yaptı. Stadı maçlar oynanırken yıktı. Tekrar yaptı. Büyüyen tribünlerden gelen gelirle bir maçta 3-4 milyon dolar para kalmaya başladı. Fenernet, Fenerkart, kombineler, fenerbahçe piyangosu vs vs gibi işlere imza atarak takımı büyüttü. Yanisi Aziz yıldırım canı gibi sevdiği fenerbahçe'yi kurumsallaştırarak şirket gibi yönetti. Ancak diğer kulüpler yanlış hamlelerde bulunurken o takımı büyüttü. Yıldızlar getirdi.
(bkz: çok sakat var)
beni germeyen, germemesi gereken servettir.
Beni geren servet var, oda Servet Çetin'dir.
(bkz: Server Çetin)
(bkz: ancak çeneni yorar)
çetindir. *
(bkz: para sıçmak)
--spoiler--
türkiye'de her takımı satın alacak kadar büyüktür. onun satın almadığı hiçbir galibiyet yoktur. federasyonu o seçer, mhk'yı o tayin eder, tahkim kurulu onun personelidir. her şey onundur.
--spoiler--

gibi iddialar ortaya atılsa da son maçda şampiyonluğu verdiği gerçeği iddiaları asılsız çıkarmaktadır.
ünal aysal kadar yoktur.takımlar bu tip adamların elinde oyuncak olur.
türkiye'de her takımı satın alacak kadar büyüktür. onun satın almadığı hiçbir galibiyet yoktur. federasyonu o seçer, mhk'yı o tayin eder, tahkim kurulu onun personelidir. her şey onundur.

türkiye'de merkez bankası yoktur, aziz yıldırım vardır.
anladığım kadarıyla bütün fenerbahçe'li taraftarların pay aldığı bir servettir. hiç biri ağzından düşürmediğine göre... adam zengin de size ne oluyor birader? diye sormak lazım arada...
(bkz: bizim aziz de çok para var)