bugün

saçıyla başıyla oynar, bacaklarının hareketlerini kontrol edemez, ellerini dokunacak gibi uzatıp geri çeker, sürekli bakar, laf atarlar; bunlardır.

not: başlığı açan nerede acaba, belirtilere mi kandı yoksa belirtileri kendi mi göstermeye başladı?
adres sorması. türkiye'de yeterli sayılıyor.

(bkz: gösterelim anam)
bakislariyla kendilerini belli ederler ve bazen bunun farkinda olmazlar.
siz kendisine bir sey anlatirken o cesitli hareketlerle etrafa bakmakla mesguldur.
saciyla oynar, hele ki uzunsa bunu iyi kullanir. dekolte ve dar giyinmeyi tercih eder.
otururken bacak bacak ustune atmaktan yanadir ve beyazin altina siyah g-string giyer.
ornekleri gorulmustur.
nefes alması dır. zira çoğu zavallı için bu yeterli bir sebep...
vucut dili öğrenerek anlaşılabilecek hareketlerdir.
bir zamanlar bir arkadaşım; "sigara içerken elinin iç kısmını karşıya doğru çeviriyorsa, abazadır" demişti. zorlayıp çeşitli vücut dili çıkarımları da yapacaktı ki; ortamdan hızla uzaklaştım.
bir erkekle yan yana durunca göğsünü mutlaka dokundurur daha da azgınları sürter hatta.
sacıyla oynar dudagını ısırıp gozunu avına kitler.
ara ara saçma sapan yerlerde göz kırpar.
gözlerini kısarak karşılarındaki erkeğe seksi bakışlar atarlar. niyetleri hemen belli olur. hemen işe geçmek istedikleri için karşılarındaki erkeği azdırmak öncelikleridir. eğer etek giymişlerse bacak bacak üstüne atmayı ihmal etmezlerdir. e istediği verilmelidir tabi. yanağından başlayın ufak öpücükler kondurmaya. dudak ile yanağın birleştiği yere de bir öpücük kondurduktan sonra olayları akışına bırakın.
eğer birşeyler içiyorsa bardağın ağız kısmında parmaklarını gezdirir.
konuşurken özellikle bi yerinize dokunur. elini omuz,diz gibi yerlere koyabilir. tam siz bakarken saclarını önden arkaya doğru toplar.
bulunduğunuz cafe, restoran vb. yere girdiğinde sizi farkettiği an gözlerini hiç ayırmadan size gelir ve önünüzde çantasını karıştırmaya başlar, bir ara size bakarak "uff.. bulamıyorum.." der. siz ne aradığını sorduğunuzda "sigaramı yakacağım da.. bana bir çakmak lazım çakmak..!" der. siz ateşi uzattığınızda parmağınızı emmeye ve yılan gibi kıvranmaya başlar.

ulan bu ne.. sanki hepsinin yaptığı bir ortak hareket tarzı varmış gibi. milletin ihtiyacına göre her insan tipini formüle etmeye çalışması bazen harbiden trajikomik hale geliyor.
hiç konuşmaz direkt gözleri konuşur. bazen de elleri ve dudakları. sessiz bir liman gibidir fırtına öncesi. küçük bir dalga boyu ivmelendirir herşeyini ve taşar sana. o an istesen de kurtulamazsın. pençelerine aldığı bir yırtıcı kuşun avı gibi çaresizsindir. tabi ki ondan hoşlanıyorsan. hoşlanmıyorsan eğer bu sefer o av olur sen avcı ve vejeteryan bir avcı. yemeden bırakırsın. köşede kalır azgın hali öylece orada yığılarak.
(bkz: kadınların azgınlık belirtileri)

anlam bütünlüğü açısından diyorum hani?
Ortamda fazla sakin davranan ve verimli cümle kuramayan kişiliklerdir.
hal ve hareketleri, davetkar olan belirtilerdir.

kadın: sen burada mı çalışıyorsun.
ben: hayır, ara da takılıyorum o kadar.
kadın: bize ara da gelsene. biz bazen sıkılıyoruz.
diğer kadın: o zaman hep sıkılalım hep gel.
ben: oha çok sert. tamam gelirim, kesin gelirim.
gözünün içine içine bakar. dokunası olduğu çok bellidir. dokunduğu an titreyecektir neredeyse. cinselliği çağrıştırıcı hamleler de yapar, bu bir söz olabilir bir hareket de olabilir. ve bu belirtiler süreklilik arz ediyorsa 'azgın kadın' tanımlamasını hak eder.
Akrep burcu olması.
aradığınızda sürekli duştan çıktım der. ohşş.
dudaklarını ısırması en belirgin olanıdır.
kulağını serçe parmağıyla kaşıyorsa belirtidir. oha lan yok artık bu değil, yuh olum ya, kadın ekmek almaya gitse azmış belirtilerden diyeceksiniz.
aynı yerden iki kez geçmek yeterli türkiye de.
öyle bir samimiyetiniz olmadığı halde ve ona anlatmadığınız halde erkeklere anlattığınız bel altı hikayelerinize köşeden dinleyerek gülüyorsa ve gülerken gözlerinizin içine yiyecek gibi bakıyorsa azmıştır hatta size verecektir.yaşanmıştır.

kadın bu melek değil ya.erkek gibi o da.ve unutmadan ayaklarını kontrolsüzce sallar.
kravatınızdan tutup sizi hadi gel diyorsa...
işte bu önemli bir belirtidir.