bugün

Gece gece sadece hatirlatmak istediğim gerçek.

Kötü niyetli değilim.
Türkiye Türklerinin genel olarak sünni olması kadar doğal bir hadisedir.

Bunları aşmak lazım...
Hâlâ üzerinde düşündüğüm konu.
türk olsun, kardeş olsun isterse satanist olsun...

normaldir.
azeri demek istemiyorum türk kardeşlerimiz onlar bizim, belki şu dünyada tek samimi kardeşlerimiz. müslüman olduktan sonra..
türktür kardeşimizdir canımızdır.
şii olması diyebilirsin ama şia biraz komik suriyelilerin alevilik olması gibi yada ermenilerin hristiyanlık olması gibi bi cümle.
Ne o lan zorunuza mi gitti demek istediğim gerçek.
(bkz: sözlüklerin provokatör dolması)
Öyle şia nin gözünü seveyim. Başımız ağrısa adamlar ağrıyı başlarında hissediyorlar, bize din kardeşi, kan kardeşi diyorlar. Keşke her Caferi koluna ait görüşler Azeri ler kadar samimi olsalar. Keşke Kürtler onların yarısı kadar olabilselerdi de ırkçılığın sistemin suçu olduğunu bilip kendi askerine ve polisine hainlik yapmasaydılar. Ah ah ah, ne demek istediğimi anlayanların olduğunu inanıyorum.
hiçbir şeyi değiştirmeyen farklılıktır. farklılıkları zenginlik olarak görmeye başladığımız zaman gerçek bir kardeşlikten bahsedebiliriz. kaldı ki adamlar türk.
fark yapmayandır. müslüman ve türk olmaları kafidir. yakında zaten mezhep diye bir şey kalmayacaktır.
1- Şia değil şii.
2- sana ne dalyarak?
datlı su müselmanlarını rahatından eden gerçek.
ikiyüzlüleri gün yüzüne çıkartan gerçek.
Ee bana ne amk ne olursa olsunlar.

(bkz: Amerikalıların protestan olması)
(bkz: izlandalıların pagan olması)
şii olsa ne sünni olsa ne? tek emin olduğum şey sen türk değilsin tekfirci herif
birilerine batmıştır. size ne kardeşim milletin mezhebinden? insan olsun yeter.
he amına koyim bizi böle böle farklılaştıra farklılaştıra sıkıldınız azerbaycan kaldı bi dur durak bilin ya hü.
türk olduğunu değiştirmeyen gerçektir.
iğrenç bir mezhepçi başlığıdır. kötü niyeti yokmuşmuş, hassiktir oradan.
"Şii ile Sünni arasındaki bölünme nereden geliyor?

Hz. Muhammed vefatıyla Müslümanlar iki ayrı ana parçaya bölündü: Sünniler ve Şialar.

Bölünme Hz. Muhammed’in ölümünden hemen sonra Müslümanları kimin yöneteceği anlaşmazlığından çıktı."

olay budur ve görülebileceği gibi 2 taraf da müslümandır. ki müslüman olmayıp türk olsalar bile; aynı kanı taşımamız da yine en az bu kadar bir anlam ifade edecektir ve etmelidir de.

gereksiz bir konudur yani. zaten türkiye türkleri de önemsememiştir bu ayrımı.

yani sokağa çıkıp 10 kişiye sorsan azerbaycan türkleri hangi mezhepten diye, önce 10 saniye düşünür sonra "sünni" der.

neden ? dediğim gibi önemsenmemiştir. önemli olan türk olmalarıdır ve bunun yanında müslümandırlar.

biz arap kabilelerine benzemeyiz. mezhep için kendi kanımızı kesmeyiz.

aklında böyle bir şey olan varsa önce hangi milletle konuştuğunu öğrensin.
isterlerse dinsiz de olabilirler. önemli olan türklüktür.
insanlığın önüne bu gibi kavramlar geçtiği sürece daha çok barışa hasret kalacağız. başlık sahibini kınıyorum.
Şia olması benim gibi osmanlıcı -tükçü bir insanı rahtsız etmez. Asıl soru Müslümanların güneşi şia iranın ne kadar azerbaycanın arkasında. Bazı kızlıbaş azerilerde osmanlı düşmanlığı olsada. şii azerilerde bunu görmedim. Şii ,kızılbaş ayrımınıda bilelim. Bir kızılbaş için Şii ,Sunni hemen hemen aynıdır. nede olsa Namaz var,oruc var ,alkol yok, örtünme var vs...
Azeriler bizim en yakın gardaşımzıdır.

Vasat trollük neco..
güncel Önemli Başlıklar