bugün

Ne bomba var ne olay. Ne terör.
Tek olayları yıllardır alamadıkları karabağ.
Gidilir yaşanır bence.
Ermenistanla kapışıyolar. Ordada savaş var ama her yerde değil tabi sınırdan sınıra.
Akıllıca değildir. Zira rüşvet, haksızlık, işsizlik vs bin türlü iğrençliğin döndüğü yaşanılmaz bir memleket haline geldi. Mesela her mal sahibi, malını istediği fiyata satıyor. Kalite sağlık kontrolü hak getire, rüşvet vermeden işe almıyorlar. Diplomam var diyorsun, paradan haber ver diyorlar, yok ki demeye kalmadan, siktir git diyip kovuyorlar. Şikayet ederim diyorsun bu sefer de, git derdini kime istiyorsan söyle diye son noktayı koyuyorlar. Kendi benzinimizi/suyumuzu/elektriğimizi bin kat pahalıya alıyoruz ama diğer ülkelere çok ucuza satıyorlar.

Kısaca şikayet etme hakkın yok, çünkü kimse senin sorunlarınla ilgilenmeyecek. Hala yolları olmayan, su/elektrik/doğalgaz yüzü görmeyen şehirler kasabalar var ve kimsenin umrunda değil. Birini öldürsen 6 sene falan yatar çıkarsın, rüşvet versen yarın serbestsin. Tıp hakkında gram bilgin olmadan rüşvetle doktor olabilirsin. Bir sürü çocuğu doğumda öldürüp tutuklanmayabilirsin. Tüm bu anlattıklarım gerçek, çünkü ben azerbaycanda yaşıyorum ve bunların çoğuna birebir şahit oldum malesef. Yani demem o ki, burası öyle uzaktan göründüğü gibi güllük gülüstanlık değil.
Hayallerimi yıkan başlık. Halbuki çekip gidecektim buralardan can azerbaycan'a. Halbuki can azerbaycan'ın canına okumuşlar.
Türkiyeden pek bir farkı olmadığı için gereksizdir. Evet.
özellikle akplileri bekliyoruz. *
bir aile şirketinden başka bir aile şirketine geçmeye denk olacak olan eylemdir. burayı bir aile yönetiyor orayı da fazlaca bir fark yok. tabi orada bu kadar hırsızlık yalan tecavüz terör falan yoktur orası ayrı..
Gereksiz eylemdir.

En mantıklısı kuzey Kıbrıs Türk cumhuriyetine iltica etmektir.

Lakin vatandaşlığını almak için 5 sene kıbrısta yaşamanız lazım, ha birde 2 yıl askerlik yapacaksınız mücahit olarak.

Yaşam şartları türkiyeden güzel, yiyecek içecek biraz pahalı ama olsun maaş güzel çalışma saatleri falan güzel.

Şimdi "lan olm orası zaten bizim topraklarımız manyaklaşma" falan diyenler olabilir.

Demesinler canım benim*
Azerbaycanla ilgili düşüncelerimi yerle bir etmiştir, sahi durum o kadar kötü mü?
rize den erzuruma taşınmak gibi.