bugün

Dost ülke. Can kardeşimiz.
dost, kardeş ülke. seviyoruz, en azından ben.
bir ortaokul:

görsel

türkiye'de ise:

görsel
leziz bir otobüs:

görsel
Büyük ekonomik sıkıntılarla boğuşan kardeş ülke.
öz kardeşimizdir. turan düşüncesine açılan kapıdır.
yaşanacak yer değildir.

toprağımı seviyorum ama düzenin iğrençliğine katlanamıyorum, kaçıp kurtulacağım günü sabırla bekliyorum.
sonucta azerbaycan yillarca rusyaya bagli kaldi nasil bizde ermeni yunan severler vardi. azerbaycan icinde rus seviciler olmasi gayet normal. emin ol bizdende rusya ve ermenistana puan cikardi baya
hala rus boyunduruğundan kurtulamamış zavallı "kardeş ülke".

eurovision'da sen 12'yi rusya'ya verirsin, onlar kendisine sadece 2 puanı layık gören ermenilere 12'yi basar.

neyse ukrayna kazandı. mutluyum...
Nolursa olsun Türkiye'nin arkasında duran tek ülke.
türkiye'nin ender dostlarından olan ülke. bir ara ermenistan yakınlaşması adına kırmıştık adamları neyse ki toparlandı süreç. yanımızda olması gereken dost ülke.
kargo uçaklarından biri afganistanda düşen ülke.

7 kişi hayatını kaybetmiş.
genel af kararı çıkartmış olan ülke.

http://www.dha.com.tr/aze...el-af-karari_1232496.html
türkiye'nin kadim dostudur.
dostumuz.
Dostumuz değil, kardeşimiz olan ülke. türkiye türkleri için ikinci vatandır. dostumuz pakistan olabilir ancak.
Şu an tek samimiyetini inandığım ülkedir tabi filistini de sayarsak.
o işler öyle olmuyor usta.

türkiye;

sayısını bilmediğim orospu çocuklarını

600 bin asker, sayısız tank, atak helikopter, f16, drone, silahlandırılmış drone ve mühimmatla

temizleyememiş ülke, derler adama.
filistinle beraber tek samimiyetine güvenilen ülkeymiş. filistin dediğin ülkeden şerif hüseyin gibi bir hain çıkmıştır. ayrıca filistin bayrağının tarihini bir okumanızı öneririm.
azerbaycan; bizim dostumuz değil, öz be öz kardeşimizdir. ne mutlu ki bize böyle bir kardeşimiz var.

--spoiler--
şu an tek samimiyetini inandığım ülkedir tabi filistini de sayarsak.
--spoiler--

filistin denilen ülke müsveddesi, geçtiğimiz yıllarda israil saldırısından sonra ateşkes ilan edilince, onlarca ölen insanı için üzülmek yerine, sahilde ateşkesi kutlayan rezil bir ülkedir. filistin denilen ülke müsveddesi, ermeni soykırımı tanıyan bir ülkedir ve çok net hatırlıyorum, filistin sözde soykırımı kabul ettikten sonra, vatikan da filistini tanımıştı, yanılmıyorsam 2 gün arayla olmuştu bunlar.
--spoiler--
"Almanya'nın '1915' kararını kınıyoruz. Ermeni meselesi Almanya için bir bahanedir. Azerbaycan her zaman olduğu gibi Türkiye'nin yanındadır"
--spoiler--

http://www.sabah.com.tr/g...n-1915-kararini-kiniyoruz
uluslararası arenada diyalog kurma yoluyla karabağ'ı işgalden kurtarabileceğine ciddi ciddi inanan ülke.

yapacak bir şeyimiz yok napalım? havasındalar. izmir işgal edildiğinde biz böyle davranmamıştık. bu yüzden azerbaycan asla karabağ'ı ele geçiremeyecektir. siz kendi vatan toprağınızı gözden çıkarmışsınız.
ermenistan'ın saldırılarıyla çatışmalar yaşanıyor, azerbaycan ateşkeş istiyor lol. şaka gibi sahiden.
Öyle her yere kardeş ayağıyla dalarsanız, cafelerde, restoranlarda, döviz bürolarında kardeş kardeş düdükleneceğiniz ülke. Benim acı tecrübelerim vardır bu konuda. Kardeşlik olgusu birbirinden çok emin kişiler arasında olur, devletler arasında değil.
Azerbaycan'ın Farsça anlamının ateş muhafızları anlamına geldiğini okumuştum bi sitede.
Kardeş ülke.Biz onları onların bizi sevdiğinden daha çok seviyoruz ama.Bir iki arkadaşımı soymuşlardı azerbaycan da.
güncel Önemli Başlıklar