bugün

birtakım orospu çocuklarının hakkında ileri geri konuştukları memleket.
türklüğünden utanıyor gibi geliyor bana hep..farketmez bizim için oysa..
Benim yaşadığım ülke. Ayrıca Türkiye'nin kardeş ülkesi.
Not:aksini iddia edenler eksilesin.
(Bkz:azerbaycan türkiye omuz omuza)
Bir takım cahillerin hakkında ileri geri konuştukları ülke. Azerilerle din dil, ırk olarak uyuşmakla birlikte çok sıcak manevi bağlarımız vardır.
Olası Türkiyenın buhran dönemlerinde türkiyeyi satmayacak nadir dostlarımızdandır.
Çok sevdiğim ve konuşmadan bir günümü geçiremediğim değerli bir dostumun ülkesi. Biliyorum okuyorsun bunu.*
geçmişte trollük adına çok saçmaladığım ve bu yüzden kendisine karşı mahçup olduğum ülke.
Adamın dipleri ülkesi. Samimi arkadaşımın memleketi.
2 kardeşin ayrı kalıp birinin türkiyeyi öbürünün azerbaycanı kurduğu kafkas diyarında oğuz türklerinin yaşadığı yerdir. bugün istanbuldaki türkle ankaradaki türk ne kadar benzerse yahutta baküdeki türkle sumgayıtdaki türk ne kadar benzerse, istanbuldaki türkle baküdeki türk o kadar benzerdir. o yüzden azerbaycan türkiyenin toprağıdır, türkiye azerbaycanın toprağıdır. bugün siyasi alanda bu geçerli bir durum olmasada benlik ve aidiyet olarak bu budur.
1945 de azerbaycandan gelen kardeşlerimizi ermenilerin ellerine teslim edenleride unutmadık.
her defasında pianoda azeriler gibi trill yapmaya çalışıyorum ama olmuyor. Sadece o trilleri için bile hayran olunası bir müziğe sahip vatan.
gerçek anlamda laik bir türk devleti. bünyesinde çomar ve arapperest barındırmaz.
eskiden eurovisionda bize sürekli 12 puan yollayan güzel ülke.
(bkz: türkün türkten başka dostu yoktur)
Türkiye'yle birleşmesini istemediğim doğma büyüme vatanım.
yok abi yok, biz küçük ülkeyiz zaten, sizin teröristinizle, abazanınızla, ırkçınızla, ışidçinizle, kezbanınızla nasıl uğraşalım bize de yazıktır.
Kendimi bildim bileli sempatim olan ülkedir.
türkiye'ye göre ahlak normları açısından daha serbest ülkedir.
Müslümanlık büyük oranda sözde kalır, ateizme bir meyil vardır.
Ayrıca kekoları türkiyenin kekolarına oldukça benzer.
sen olma ulan ayı.
türkiye'den daha demokratik olmayan ama türkiye'den daha özgür olan ülke.
türkiye'nin kardeş ülkesi falan olmayan ülkedir. belki bir zamanlar, ama artık değil. özellikle genç azerilerle konuşanlar bunun net bir şekilde farkına varacaklardır.
türk bayrağını açan sporcuyu eleştiren gazeteciyi döve döve öldürmüş türk dostu ülkedir... ebedi kardeşimizdir canımız ciğerimizdir...
öz kardeş gibidir.
vatan olarak can olsa da devlet büyükleri, kanunlar ve en esas da cumhurbaşkanı yüzünden tiksindiğim ülkedir.
Resmi dili: azericedir aslında bunlara azerkeş demek lazım.
şehitlerimizin anısına 3 günlük ulusal yas ilan eden kardeş ülkedir:

https://pbs.twimg.com/med...CM9B207UcAA-xMz.jpg:large
Bir ananın iki oğlu,
Bir amalın iki qolu.
O da ulu, bu da ulu
Azerbaycan-Türkiye.

Dinimiz bir, dilimiz bir,
Ayımız bir, ilimiz bir,
Eşqimiz bir, yolumuz bir
Azerbaycan-Türkiye.

Bir milletik, iki dövlet
Eyni arzu, eyni niyyet.
Her ikisi cümhuriyyet
Azerbaycan-Türkiye.

Birdir bizim her halımız
Sevincimiz-melalımız.
Bayraqlarda hilalımız
Azerbaycan-Türkiye.

Ana yurdda-yuva qurdum,
Ata yurda könül verdim.
Ana yurdum, ata yurdum
Azerbaycan-Türkiye.

20 март, 1996.
Bextiyar Vahabzade/Bahtiyar Vahabzade
Şehitler üst üste gelirken bizimkiler hala yonga peşindeyken "insanlık" dersi veren 2. Vatan..

(sakın 2. Vatan Kıbrıs bilgeçliği yapan olmasın,çünkü Kıbrıs bizden çıkalı yıllar oldu).
Azerbaycan oyaxdi!
Türkiyeye dayaxdi!
güncel Önemli Başlıklar