bugün

Kktc'yi tanımayan sözde kardeş ülke.
kardeşten de öte ülke. aşikar.
otobüsleri bizlerden daha kalabalik olan ülke.
Türkiye'nin kardeş'i olan ülkedir. Aksi yoktur.
içinde azerbaycan türklerinin yaşadığı iyi yönetilmeyen ülke.
Azerbaycan kktc yi tanırsa dünya karabağ cumhuriyetini tanıyacak.. ve Azerbaycan haksız duruma düşecek... mantığa davet ediyorum.
Bir ara iş için her hafta gittiğim ülke.
izlenimlerim;
Türkiye'nin itibarlı olduğu nadir ülkelerden biri.
Ne derlerse desinler kardeş millettir. Siz ilk başlarda onların şivesini anlamakta zorlansanız da onlar sizin her cümlenizi anlarlar. Çünkü Türk dizileri seyrederler, Türk şarkıları dinlerler.
Devlet burada mafya gibidir. Herkes devlette bir iş bulmaya çalışır. Devlete girenin yedi sülalesi kurtulur anlayışı vardır.
Devlet çok zengindir(petrolden dolayı) ama halkın büyük çoğunluğu fakirlik düzeyinin altındadır. Polislerin BMW otomobillerde gezdiğini görürsünüz. Herkes polisten ve devletten aşırı korktuğu için suç oranı aşırı düşüktür.
Rüşvet(hörmet) burada üst düzeydedir.
Yaşlılar komünizmin geri dönmesini isterler.
Eğer gelir dağılımını düzeltebilirse ve rüşvetin önünü kesebilirse bu doğal kaynaklarla ileride refah düzeyi çok yüksek bir ülke olabileceğine inandığım ülke.

bir taksici ile aramda geçen ilginç diyalog;
(tabi o Azeri şivesiyle konuşuyor, orijinali böyle değil, bu benim hatırladığım)
Taksici: komünizm çok iyiydi. Herkesin bir evi vardı ve herkes eşitti. Herkes işinin ağırlığına göre maaş alırdı. Bir üniversitedeki hademe profesörden daha fazla maaş alırdı. Çünkü hademe fiziki olarak daha ağır iş yapıyor.
Ben: nasıl yani, o zaman hiç kimse profesör olmak istemez ki. Neden yıllarca çalışayım profesör olabilmek için?
Taksici: ama profesörün itibarı daha yüksekti. Ondan olurlardı.
Ben: hmmm, iyiymiş
Taksici: evet, ben inanıyorum Rus gelecek yine burayı alacak. Komünizme geri döneceğiz.
Ben: abi Rus gelirse elinde çiçeklerle gelmez, topla tankla gelir, görmüyor musun Gürcistan'a ne yaptılar?
Taksici: olsun
Ben: hmm, iyiymiş (içimden: vay amk ne diyo lan bu herif?)
kızlarının çok güzel olduğunu duyduğum ülke. eğer öyleyse bence ermenistanı aradan çıkarmak için sebep aramaya gerek yok. illa aralarında türkiye cumhuriyeti vatandaşı olmak isteyen vardır. ehe.
Kardeşler.
pasaportunda ermenistan vizesi bulunanların giriş yapamadığı ülke.
Güney Kafkasyada yer alan, tarih boyu 1000 yıl irana hükmeden, ancak rusya çarlığına girdikden sonra orospu ermenilerin yerleştirildiği ve azeri türklerinin yirminci yüzyıl boyunca kanı akıtıldığı doğasıya Asyanın isviçresi adını kazanan tarihsel olarak tam bir türk yurdu olan ve kendimin de anavatanım olan aslında çok büyük lakin şimdi bızzık kadar kalan şirin ve güzel bi ülke. Petrolüyle ünlüdür. güney ve kuzey olarak iki bölgeye ayrılır. Azerbaycan Cumhuriyeti kuzeydedir. Güneydeyse farsları azeri türklerini farslaştırmaya çalışıyolar ve bizim boklu cumhurbaşkanımız keltoş ilham aliyev buna sadece olarak götünde sik, gaylarla bi yerde izlemekle tepki veriyo. Nefret ettiğim kişilik olur kendisi.
bağımsız olanındaki insanların türk olmaktan çekinenleri bolcadır. sorduğumuzda neden türk değilem diyorsun diye biz azeriyiz siz türksünüz cevabını alırsınız ve türk olan azerbaycanlıda oracıkda ben türk değilem azeriyem diyen azerbaycanlıyı küfür yağmuruna tutar yobaz herif der o türk değilem azeriyem diyene. velhasıl türk devletidir.
güneyinde bulunan azerbaycan asıl blokdur çok acil bağımsız olması gerekmektedir aksi taktirde türklerin gücünün bir koluda kırılmış olacaktır ulan 1000 sene hükmetmişiz oğuzlar yurdu yapmışız şimdi çektiği çileye bak diyerek hüzünlendiğimiz bölgedir.
görsel

Hamınıza salam edirem. var olun!
Somada yaşanan katliamdan sonra yarın gazeteleri siyah basıp acımıza ortak olacak Ğardaş ülke.

Var ol Ğardaş!
nerdeyse ayni dili kullandigimiz devlettir .
2 bedende 1 can türkiye azerbaycan diye boşuna demiyoruz salem olsun!
Sen başkasının kıçını yalarsın ama günü gelince yasını Azerbaycan tutar. Gardaşlarımıza selam olsun.
16.05.2014 itibari ile gazetelerinin hepsini resmi yas bitene kadar renksiz bastıracak olan ülke. *
Tekrardan gercek kardeslerimizin kim olduğu hatirlamamizi sagladilar.
insanlarına kurban olduğumuz ülke. başbakan yardımcısı soma'daki olay hakkında, "bizim için büyük felakettir" diyen ülkedir.
Her zaman yanımızda olmuş kardeş ülke. Biz onların ne kadar yanındayız ?

(bkz: Karabağ sorununda Türkiye nin tutumu)
Bizimle birlikte yas tutup en büyük bayrağını çok aşağı indiren kardeş ülkedir.
'onlar kendilerini türk saymıyor' palavrasına inanan pezevenklere ne kadar türk olduklarını sürekli götlerine, pardon gözlerine, sokan karındaşlar ülkesidir. adamlar 'türkiye'deki türkler kendini türk saymıyor' dese yeridir. üff ironimde bile hakîkat var.
adalet ve kalkınma partisi'nin uyguladığı politikalarda haksızlık ettiği gardaş ülke.
güncel Önemli Başlıklar