bugün

(bkz: gümrük muhafaza memuru)
(bkz: danışman)
(bkz: sekreter)
(bkz: pezevenk)
devlet memurluğu...

kpss sınavına hazırlanan insanlarla konuşun, memur olmak istemelerindeki tek sebep bu, az çalışıp yüksek maaş almak...
bütün holding yöneticilerinin durumudur. genellikle kararları bile kendileri vermezler, kararları başkalarının "tavsiyeleri" üzerine alırlar, o alınan kararlar da yanlışlık olursa da hatalı olan kendileri değil, o tavsiyeyi yapan adamdır, onun poposuna bi tekme atmaktan da çekinmezler. siemens in yöneticilerinden birisi "hayatı" boyunca yılda 60 milyon euro karşılığı ya mark, ya da euro kazanmış, emeklilik olarak adamcağızın 60 milyoncuğunu kesip 35 milyona indirdiler diye feryat etmişti gazetelerde...resmen yılda 35 milyona "geçinemiyorum" ayağı yapmıştı...neymiş , siemens yeteri kadar "kadirşinas" diilmiş.

bu adamın bütün hayatı işte toplantılara gitmek, başkalarıyla birlikte bitakım kararlar vermek, kararlar yanlış çıkınca o kararı verdirenleri şutlamak, müthiş güzel sekreterleri düzmek, her havaalanında başka kadına vurmak falan...eline tek bir kere bi tornavida alıp, herhangi bir siemens işçisinin hergün yaptığı işi tek bir sefer bile yapmamış, ya da komputer başında oturup o program üretici ekipmanla çalışmamış...ama parayı böyle hamuduyla götürmüş adam. emekli olunca da aynı parayı bana versinler istiyo...

bu bir örnekti...esas paranın te .muna koyan kesimse, ahanda otomobil sektörü yöneticileriyle, bankaların tepelerinde oturan adamlardır. bunlar öyle heriflerdir ki, bu bahsettiğim siemens yöneticisi - ismi aklıma gelmiyor şimdi, yoksa yazacaktım- bunların yanında "çerez" , leblebi fıstık gibi birşeydir. ackermann - deutsche bank ın yöneticisi- alman başbakanı merkel i ayağına çağırdı o da tıpış tıpış gitti, biliyosunuz. öyle "sen kimsin lan, ben bugüne bugün almanya şansölyesiyim" diyemedi. diyemez. yani...

hani "zenginin malı züğürdün çenesini yorarmış" ya, bizimkisi de işte aynı o hesap...
(bkz: astsubay maaşı)
(bkz: the imam)
bu durumda verilen para çalışma yoğunluğuna değil, zeka ve fikir önerme kabiliyetine verilir.
öğretmenliktir. toplamda 180 gün çalışıp 365 günlük maaş alan insanlardır.
paraleli olarak:
(bkz: tipsiz olup güzel kadınla birlikte olmak)
yine öğretmenlere patlayan önerme.

öğretmenler 01/07/--30/08 arası tatil yaparlar.sömestrda 10 iş günü tatilleri vardır.hesap yaparken hafta sonları ve dini bayramları hesaba katanlar oluyor..cevaben diyorum ki: zannedersin haftasonu ve dini bayramlarda tüm memurlar çalışıyor bi öğretmenler yatıyor .mına koyim.

o kadar batıyorsa bu durum, öğretmen olun yahu.bi girin içine de bakın bakalım ne kadar az çalışıyoruz!
yüzde yüzün hedefidir ama başarabilenler yüzde onda falan kalır. geri kalan yüzde doksan için

(bkz: çok çalışıp düşük maaş almak)
diyanet işleri başkanlığının tüm kadrosu.
(bkz: çok çalışıp düşük maaş almak).
Şu ülkedeki bütün herkesin hayali. Kimse çalışmak iyidir boş oturmak adamı delirtir demiyor. Ülkedeki zenginler bile parasını nasıl harcayacağını bilmiyor. Hepsi aynı şeyi yapıyor amk.
ceo olmanızı gerektirir.
hayal dünyasının meşgalesidir.
güncel Önemli Başlıklar