bugün

ayni zamanda uyudugunda bir cok ruya goren insanlardir. degişseler kendilerinin yararina olur aslinda.
buyuk ihtimalle bugune kadar kurdugu hayallerin hemen hemen hic biri gerceklesmemis, konusmaktan bikmis ve yavasca herseyden soguyup icine kapanmis insandir.
uykusu olan insandır.
zeki olurlar.
hâlâ umutları olan insandır.
umut olmadan hayal kurulmuyor çünkü.
iyi insandir.
umutlarını yitirmemiş insandır...
oh lan yalnız değilmişim.
sözlüğü bu yüzden seviyorum. bir de sözlükte çok şey anlatıyorum ama hiç konuşmuyorum* *. böyle de bir güzelliği var sözlüğün.

tanım: en asil duyguların insanı olabilir.
şizofrenisi çok ilerlemiştir.
kafa dinlemenin böyle bir yoluda olabilir çok güzel oluyor.
ergenliği aşamamıştır.
insan gibi insan.
öyleyse vardır..
zararsızdır. kendi halindedir.
Az şey bilip çok şey hissedenle kardeştir. Güzel ailenin birbirine benzer fertleridirler.
az konuşan insan çok hayal kuran insan. az konuşan bir insan seviyeli bir insandır. bir atasözü deyimiyle-konuşmasını biliyorsan konuş ilham alsınlar konuşmasını bilmiyorsan su adam sansınlar-

felsefesini uygulayan bir insandır. gereksiz ve anlamsız konuşmayı sevmeyen bir tiptir. çok hayal kuran insan hayal kurmak bir insanın yaşam kaynağıdır.

hayaller ölürse insan ölmüş demektir. hayal bir insanı ayakta ve dinç tutar. kafanı yastığa koyduğunuz anda hangi insan hayal kurmaz.

bir şans oyunu oynadığınız zaman acaba para çıkacak mı diyerek kim beklemiyor. çok inanmak başarmanın yarısıdır. hayal kuran bir insanda bir inancın peşine düşmüştür.

kimi ev veya araç hayalleri kurar. kimiside çok paranın hayallerini. hayal kuran bir insan ulaşamayacağı hayallerin peşinde koşmasın. gerçeklerin hayallerin peşinde koşsun.
gercek hayattan bekledigini bulamamistir, hayallerde mutlu olmaya calisir.
Üşengeç insan, kısa yoldan problemleri çözmeye çalıştığı için kişinin zekası gelişir.
umarım bi' baltaya taş olabilir dediğim insan. benim evet.**
bilim adamları; haklarında kötü açıklama yapmasa bari. *
hayalperest kişiliğe sahip insan tipidir. kurduğu hayallerin peşinden koşarlar .
(bkz: john dorian)
konuşarak hayallerin gerçekleşmedigini bilen insandır. Hayal kurmak bedava ne de olsa
genelde zayıftırlar. zayıf derken sıska anlamında yani, yoksa karakterden bahsetmiyorum. hayallerinin önemli bir kısmını gerçekleştirmiş de olabilirler. ama yine de eğer etraflarında olanın bitenin farkına varmışlarsa mutsuz olmaları çok normaldir.
hayalperest şahsımdır.
(bkz: ikizler burcu kadını)
Üniversite üçüncü sınıfa kadar beni bana sorsalar, böyle hayâl ederdim. O dereceydim yâni.
hayal değil de idealleri hakkında düşünürse bi işe yarar bu fiil. hem bazen düşünürüm: ya hu artık hemen hemen hiç konuşmasam , bir başarabilsem bunu diye. konuşmaktan yorulur mu bir insan ya ? ben yoruluyorum işte. ama gel gör ki çevremde, gözümün içine bakan insanlar var, benimle konuşma ihtiyacı hisseden, onları geri çeviremiyorum. yok yok, sevgili falan değil, can dostum güzel insan var birkaç tane, onlarla da konuşmak iyi de geliyor ne yalan söyliyim. böyle işte ya, bazen küsmek istiyorum herkese, hiç bir allahın kuluyla bir daha konuşmamak istiyor, kafa dinlemek istiyorum. ama ne mümkün, onlarla konuşmadan dertleşmeden gülüşmeden edemem ki. canlarım ya. bu arada ergenlik falan geçirmiyorum ha, alayına trip gibi bi anlam çıkarmayın sakın. dalılılım.
güncel Önemli Başlıklar