bugün

radyocu, programcı, televizyoncu vs..
şu sıra radio n101'de 17.00-19.00 arası dinleyicileriyle buluşuyor..
memo adında bir de oğlu var.
(bkz: ayça şen başkan)
lise yıllarında radyo 5(its fresh-radyo 5)de dinlediğim, gerçekten mizah yapan, eğlenceli, derin, kafa karıştırarak düşündüren, kalın sesinden dolayı "abi bu kadından ne güzel bir rock şarkıcısı olur" diye düşündüğüm kişi.
harbi kizdir
tokat'lı bir vatandaşımıza yaptığı kontör yükleme şakası ile dinleyen cümle alemi kırıp geçirmiş dj.
radikal cumartesi ekinde yaziyor. bir de kitabi cikti, tazecik, saatci bayiri adiyla.
görebilecegimiz en delikanlı , taktir edilesi şahsiyettir. (bkz: sanırım aşık oldum)
1-2 saat önce tv makinası'nda Hakkı Devrim'in "neden herşeye burnunu sokuyorsun,niye tek birşeyle ilgilenmiyorsun" tarzı gereksiz fırça darbesine maruz kalmış dj kişisi.
televizyon makinası programında, hakkı devrim gibi bir ustadan - bos bir anına geldigini dusunerek - yetenekli oldugu icin ayar yemis, cesitli radyolarda dj lik yapan, en son n101 de calısmakta olan, ressam, yazar, dj vs tatlı kisilik...
yazar, dj, tv programcısı tapılası bir kadın. Ayrıca çok neşeli, sempatik, tatlı ve nerdeyse her alanda iş yapıp işinin en iyilerinden olmayı başarmıştır. En son olarak tebrik edilesi dişi kişi.
bugun yayınlanan progamında ben fevkalade bir sekreterim sizde iyi bir sekreter arıyormuşsunuz telefon şakasıyla kırıp geçirmiş ve ardından bir veterineri arayıp evledım ben 63 yaşında biriyim bu sabah inanılmaz bir olay oldu "kedim konuştu" bana günaydın dedi şakasını yapan djdir. bugün hastaymış geçmiş olsun.

(bkz: ayça şen başkan)

edit: (bkz: ayça şen başkan pusu)
yeni sezonda radyo eksende olacağını bir gazete ropörtajı sırasında söylemiş kişidir. yayın saatleri aynı kalacağınıda belirtmiştir.
dj dinlemek istemeyen bazı şahısları radyo eksenden kaçıran geveze hatun.
bu hafta yağmur atacan la yaptığı röportajda 80 sonrası gençliğiyle ilgili önemli tespitlerde bulunan ve yağmur atacana verdiği ayarlarla* yaran başarılı insan.

yazıdan bi kaç bölüm:
"Kapıdan giren, 19-20 yaşlarında, bronzluğunun fevkinde, hiçbir zaman gönül işleriyle bağdaştıramadığım 'beybi feys'in feyzinde... Görür görmez "Burdayız" diye seslendim. "

"Yağmur, neredeyse bütün yaşıtları gibi Cem Yılmaz gibi konuşup espri yapmayı bir yaşam biçimi haline getirmiş. Orta Anadolu lehçesiyle kelimeleri garipsetmek gibi bir şey bu. ironik yaklaşımlarda kullanılıyor daha çok, anlamışsınızdır. Zaten 80'li yıllarda doğup da komik olmayan, en azından girişim yapmayan hiçbir gencimize rastlamadım. Onların dönemine denk gelen gündelik mizahın yükselen değer oluşu sayesinde hepsi neredeyse komik. En azından iyi niyetli. "

yaşlanmak ve ertelemek üzerine çok güzel bir bölüm var bir de:

"24 yaşındayken kendimi ne kadar yaşlı hissederdim onu hatırlıyorum. Oysa koridorunda at koşturacak kadar uzun zamanımız varmış. Belki şimdi de böyledir bu ama biz (yani kendini yaşlı hissedenler) yaşlı hissetmeyi geliştirdiğimiz için hep geçmişe bakarak genç hissediyoruz. Belki de insan kendini genç hissetmeye başladığı zaman yaşlanmış demektir, kim bilir... Mesela onun yaşlarındayken ileriye dair planlar kuramazdım; hep 'Artık çok geç' hissi vardı içimde. Bu da kesin çocukluk travmalarına dayanıyordur ama 'Fazla vaktim yok; daha hızlı yaşamam gerek' demekten hep erteleyerek yaşadığımı, şimdiki yirmilerinin başındakilerinin daha bir bilinçli olduklarını gördüm.... "

ve son olarak yazının tamamı için:
http://www.radikal.com.tr...p?ek=cts&haberno=6237
iç gıdıklayıcı, "o konuşsun biz dinleyim" tadında çok tatlı bir sesi vardır.
eksene geldi vatanını buldu diye düşündüğüm, N101'in onu bırakıp nasıl cem ceminay'ı *transfer edebildiğini algılayamadığım, eve gelirken onun çok yakındığı trafik belasından beni soyutlayan ve söyledikleri yüzünden otobüste salak salak gülmeme sebep olan canımın içi dj.
katıldığı televizyon programlarında itici kız rolünden vazgeçmeyen, bırak konukları, programın sunucusuyla bile tip tip konuşan ve bakan, sanki o(s)urduğu yerde 3 tane oxford bitirmiş edası ile konuşan, yeteneksiz kız.zaten konuşmasında " abbi, yaaa, şşşimmddi " geçen ve serseri, erkeğimsi konuşan kızdan hayır gelmez.
beni otobüste, yolda ve vb yerlerde güldürtüp puahh konumuna sokan, insanların şaşkın bakışlarına neden olan hatun. kendisini hayal kahvesinde cem adrian konserinde gördüm. pek bi güzelmiş tvdekinden.
zaman zaman programlarına konuk aldığı oğlu memo, annesinin oğlu anlaşılan. nazardan saklasın diyerek veledin şirinliğinden fazla bahsetmeyeceğim.
benim hala kavrayamadığım radio n 101 in cem ceminay gibi sıradanlaşmış bir ismi alması ayça'nın yayın saatini ona vermesi (ki sanırım ayçanın şahsi isteğidir bu, çünkü radyo eksen ayçanın tarzındadır) pek akla alamet değil.
kankası ebru çapa yı pek sever, takip ederiz. deniz arcak vardır bir de.. çok özlediğimiz... jazz söylese dediğimiz..
ntv'de yaptığı ayça şen başkan adlı programında çaldığı şarkılar ve telefon şakalarıyla beğenimizi kazanmış güzide insan.* Misal şu an cats in the cardle çalmaktadır ne de güzel yapmaktadır.
bir aralar harikalar diyarında takılan kişidir.
(bkz: amazonta)
rahat kadındır. ondan başka kimsede yoktur böyle bir gevşeklik ve genişlik durumu, "hayat ne b.ktan da olsa takılıyoruz abi" halleri. hele hele çocuklu bir kadında! nasıl başarıyor, bana da öğretebilir mi acaba? ama düşününce, doğuştan gelen bir şey galiba bu. ayça şen gibi delilere mahsus bir özellik olmalı.
(bkz: arıza kadın)
rahat bir arkadaştır kendisi, aklına estiği gibi konuştuğu sanılır ama değildir, bir kişilik belirlemiştir ve onu yaşamaktadır nihayetinde çünkü profesyonel bir programcıdır, tabi ki bu kişilik tamamen roldür anlamına gelmez, kendi ruh halinin bir tezahürüdür nihayetinde. dönüşen dünyanın kuul denen kadın tipine örnektir. dünyaya yazık edilmektedir, kadınlar değişmektedir.
gecen gun programda oglunun yasini soyledigi anda vay anasini be o kadar olmus mu ben aycayi dinlemeye baslayali dedigim radyo keyfimin bas taci hatun kisidir. (bkz: ideal sevgili modeli)