bugün

çivinizi sökmek için yeni bir çivi bulmak. bu aşamaya daha varsa, sürekli yapacak şeyler bularak kendini oyalamak. düşünmeye zaman bırakmamak, sorgulamaya, hüzne zaman bırakmamak. maalesef.
uyuyun ya da kitap okuyun başka türlü zaman geçmez...
bir acıyı daha büyük bir acı unutturur diye yola çıkarak bir yerini kesmek. sonradan salak mıyım ben diye düşündürtür ama biraz oyalar insanı ayrılık acısını unutturur.
komedi izle. hareketli disko şarkıları dinle. yalnız kalma. yürüme. uyu.
adını hiç anmayın, kimseye ondan söz etmeyin, soranlara alaycı tavırlar sergileyin, dikkatinizi başka birşeye verin, dostunuza sığının. ha dost şu canlı kanlı olanlardan değil; sadece bir kitaba.
sevgili varlığında uzak kaldığınız arkadaşlarınızı aramayla işe başlayabilrsiniz, mümkünse bu arkadaşlar ortak arkadaşlarınız olmasın. konuşmak için yeni arkadaşlar bulun. gezin, haftada 3 film izliyorsanız sayısını artırın, kitap okuyun, kimse için ağlamayın. gerçi bunları yapmanızın nedeninin ne olduğunu düşününce içiniz cız eder bunlar bahane. zamanla geçer sanırsam.
bu ayrılığa dair etrafınızdakilerin fikirlerine kulak asmayın. ayrılık acısının tek çaresi zamandır. tecrübeyle sabittir, bunu bilir bunu söylerim.
Sabahlara kadar oturup butun gece cokokrem yemekte iyi gelir cogu zaman.
alacaksın eline yiyecek içecek bir şeyler. arkadan vereceksin dertlenebileceğin müziği. geçeceksin pencerenin kenarına. dışarıyı seyrederek acını çekeceksin bol bol. bu iş acı çekmedikçe olmaz efendim. acı çekmezseniz gün gelir tekrar sizi bulur o yüzden acımızı tam olarak çekelim. tabiki en önemli şey sabır. kolay gelsin efendim.
ne yapcan etcen ilk once saglıklı dusuncen . gidebilir sen gonul vermis olabilirsiniz. bir daha sevmeyeceksin degil. senin kadar sevebilmesini beceremedigini kabulleneceksin. bencillik ettigini ve gittigini aslında seni cok sevmedigini anlayacaksın. telefon etmesini beklemeyeceksin. ya da sana ulasmasını beklememelisin. cunku sana ulassa da sadece vicdan azabını rahatlatmak isteyecektir. sen daha iyi olmaya bakacaksın. eksigin gedigin varsa onları tamamlayacaksın. sonra acınla yasamayı ogreneceksin. kendini ise guce zevk aldıgın seylere odaklayacaksın. asla duygusal filmler izleme dinledigin sarkılara dikkat et. agla zırla bir sure. sonra onsuzken onun yanında oldugunu bazen hayal et ama ona takılı kalma. bir sure sonra onun seni sevmedigini kabullendikten sonra kendi dogru yolunu bulacaksın. bosver gidene kal demenin alemi yok. elinden geleni yaptıysan yaptın. vicdanın rahat ola. bir de kendini durmadan suclamaktan vazgec o zaman girdaplasıyor. tabi sana donerse o da ayrı mesele. bana donus olmadıgından biliyorum gelecegini dusunuyordum cok yanıldım. cok seviyor vesair seven adam gitmez arkadas bu gercegi de kabullenin bir donem guzeldi herkes iyiydi ama demek ki olmaması icin sebepler varmıs kader diyin gecistirin. baska cıkısı yok bunun. yoksa yıllarınız size meydan okur. giden icin de yıllarınızı harcamanıza gerek yok. dinginlesmeye bakın. onsuzken nasılsa hayatınız onunla mutluydunuz ee simdi kendi basınıza mutlu olmaya bakın. ne var bunda . ya da eskisinde takılıysanız hala ugrasın ne diyeyim.
iswiçreli bilim adamları bile çare bulamamıs ben pek ugraşmıyorum.
(bkz: siktir et) isminde bir kitap var o okunmalı en acilinden. Her türlü cefaya iyi gelir kanımca.
helallik dilemek.
kesinlikle damar şarkıların dinlenmemesi gerekir, şöyle bir mesaj yazsaydım diye düşünceler aklın uç kısmından geldiği gibi gitmelidir. Mutlaka göndermiş olup acı süresini uzatmış olursun.
asla kendinizi dinlemeyin.

gerçekten çok seviyorsanız hala, aklınıza yine her an gelecektir .
o yüzden kendinizle baş başa kalmak dışında her şeyi yapın.
Kesinlikle başkasını bulmak %90 etkilidir. En azından partnerini çıldırtıp intikam alırsın. *
ölümüne müslüm baba dinleyin. sonra eminim 'yok canım o kadar da değil' diyip unutursunuz.
Ayrıldıktan 1 gün sonra eğer kendine değer vermiyorsan aramasını beklersin, suöçlu olmadığın halde suçu kendinde ararsın, onu tekrar aramak istersin ve en fazla 1 gün dayanabilirsin. Aramışsındır bir gün sonra(suçlu olmadığın terk edilen sen olduğun halde) .Beklediğin cevabı almamış olursun . işte artık kendini düşünmenin zamanı gelmiştir.Yine kendini düşünemezsin ama. Arkdaşlarını aramalısın aramak istemezsin gezmek istersin ama halin olmaz kitap okumak istersin o hiç olmaz. En güzeli fantastik dizi izlemek. Sabahlara kadar yarın çalışıyor olsan bile..
bir büyük tekirdağ rakısı, limon suyu, beyaz peynir, ve deniz kenarında tek takılıp kafayı bulmak.
herhangi bir sözlükte yazar olmak. denedim, yüzde 45 çalışıyor.
muz yeyin.

(bkz: ömer çelakıl)
karşı cins tarafından teselli edilmek, üzülme ben varım, benim neyim eksik gibi...

kız olmak varmış amk, kızları herkes teselli eder, ama erkek öyle mi?

sözlükteki kızlara selam eder, üzüntümü paylaşmalarını isterim.
yeni bir kız bulmak.
(bkz: xanax)
ayrılık acısı ne yapsan da dinmiyor arkadaşım bir an unutursun bir olay olur bi nesne bile kimi zaman sana onu hatırlatır.en güzeli bu dönemi bol bol ağlayarak geçirmektir,ağlamak iyidir iyidir.