bugün

Sarap icmek.
görsel
Onu sana hatırlatabilecek nesne, fotoğraf vb. Şeyleri hayatından çıkarmaya bak. Onun sana dinlettiği şarkıları, hatta slow şarkıları mümkünse bir müddet dinleme. Ama ne olursa olsun acını yaşa. Geçmişte yaptıklarını düşün, hatalarını analiz et ve ders çıkarmaya bak. Ve sonunda anlayacaksın kimse için üzülmemek gerektiğini.
acını yaşa istediğin gibi ama artık onu ümid etme. bağlarını kopar, pişmansa da değilse de önemi olmasın. aşkından ölmezsin belki ama sürünsen de ezdirme kendini kimselere. unutma, * sevmeye gönlü yetmeyen utansın. acınla gurur duy. ilk zamanlar miğdende bir ağrı olur, şey gibi düşün bir zamanlar aşkıyla uçuşup duran kelebekler kafalarına sıkıyor. bir süre sonra geçer ama, birkaç ay sonra yerini hafif çarpıntılara bırakır. resimlerini sil, beraber dinlediğiniz ya da ne biliyim, sana direkt onu hatırlatan özel bir anısı olan şarkı varsa onu da sil, elinin altında artık biliyorsun bir fake hesaba bakar stalklamak ama diren, dayan uzak dur ondan. yüzünü unutman gerek, sesini falan. zamanı geldiğinde hatırlayacaksın elbet ama göz devirerek. her neyse. bir süre sonra, sildiğin şarkıyı yeniden dinle. baktın olmuyor acıyor canın * sil tekrardan. bir süre sonra yine aynısını yap, emin ol gülümseyerek dinleyeceksin şarkıyı. ya da zorla da olsa gülümse. göreceksin, sızı bitmemiş ama dinmiş. öldürecek gibiydi önceden, aynalarla da konuşuyordun ama bitti. hesap kapandı, intikam yok, unutmak var. kin yok, gülümsemek var. bir gün göz göze geldiğinde, hayran kalacağı bir gülümseme. etkilendiği o gülümseme, artık varlığı için değil. artık olmasa da olur. * sense gülümsediğini sanıyorsun. pişman olmayacak bu arada, yani başkasına gittiyse. bilmelisin ki, pişman olursa da bu gittiğinin kötülüğünden olacak. senin için değil. vicdanı olsa gitmezdi * adı sıradanlaştı, en çok da buna gülümsüyorum. samimiyetle söylüyorum, eskiden gördüğüm her duvara adını yazmak isterdim. *
dindirmeye çalışma. vur kendini yerden yere. haftalarca aylarca kendini kahredip ağla. bir gün yine harap olmuş ağlarken aynaya bakacaksın. işte o anda bitecek o acı. hani sen kendini bitiriyordun ya. işte onun tam da o anda başkalarıyla ağzını ayıra ayıra güldüğünün başkalarıyla mutlu olduğunun farkına varacaksın. bırak. ne hali varsa görsün. başkası hayatını tekrar cennete çevirir.

ama o bakmaya kıyamadığın toprağın altındaysa... geçmiş olsun kardeş. öyle gidenlerin yeri dolmuyor.
Tuz bas iyi gelir.
Çivi çiviyi sökmüyor. Kimseyi yarabandi olarak kullanmayın.
ayrılık açısını değiştirmek.
sürekli bir şeylerle meşgul olun. her anınızı doldurun. saatlerce çalışın, uyumak için kısıtlı zamanınız kalsın işe yarıyor. Düşünmeye vakit bulamayınca nasılda küçük kalıyor gözünüzde.
vurdurun.

t: öneridir.
Tinder yükleyin. Çok da iyi geldi en azından kafam dağıldı. Tinder'a duygusa yöndenl ya da cinsellik olarak bakmıyorum sadece insanlarla tanışmak, sohbet edebilmek için yükledim.

Edit: Bitmiş olan bir şeyin üstünde artık durmak istemiyorum ama erkek arkadaşım aramız bozukken Tinder yüklemişti. Ona inat yükledim, yoksa aklıma gelmez. Artık sildim. 3 kişiyle tanıştım. 2 kişiyle arkadaş olduk. Ötekiyle yollarımız ayrıldı. Tinder'ın amacı çoğu kişiye göre cinsellik olsa da ben insan tanımak için görüştüm. Ayrıca neyi amacına göre kullanıyoruz?
mümkünse sürekli sizinle olacak bir arkadaşınızla ve yine mümkünse bir fitness coach gözetiminde olabileceğiniz bir spor salonuna kaydolup spora başlamaktır.
ptt 1. lig maçı izleyin, kanser olup aşk acısını unutursunuz.
fotograflari silmek, onu hatirlatacak tum esyalari yakmak , sarkilari silmek , ve tabiki civi civiyi söker ..
tüm mecralardan silip, mesajları resimleri yok etmenizi öneririm. ilk iki gün çok duygusal geçecektir, engel olmayın, ağlayasınız varsa tutmayın salın gitsin, sonra yavaş yavaş toplanıyorsunuz zaten, aşk acısı çektiren şarkılardan uzak durun. hareketli şarkılar dinleyin.
ve odanıza yatağınıza gömülüp kalmayın, insan içine çıkın gezin tozun. tecrübe konuşuyor.

ayrıca bolca da dua edin. öyle ya vardır her şerde bir hayır. bakalım rabbimiz bu konuda ne murat ediyor..
Hemen başkasıyla takıl bu sana onu unutturabilir.
numara değiştirin, sosyal paylaşım sitelerinden size ulaşabileceği hesaplarınız varsa kapatın, numarasını,fotoğrafını ve ona dair ne varsa yokedin. biraz uzaklaşmak iyi gelecektir...
rehberden numarasını silmeli, ee bir yerlerden silmeye başlamak gerek.
Rakı iç .
görsel
Yeni sevgili bulmak. Bu meret ancak bu şekilde diner. Yok ben istemem, acımla Başbaşa kalmak istiyorum falan demeyin. Yeni bir aşka yelken açın göreceksiniz ayrılık acısı falan kalmayacak.
Onu hatırlatacak her şeyden uzak durun. Tabi yapabilirseniz.
(bkz: at yarışı)
(bkz: kesin çözüm)
daha önce de belirtildiği gibi fm oynayın.
Çekmekte olduğun ve çekeceğin acıları aynı anda düşünüp o acıları çektikten sonra bi zike yaramayacağını idrak etmek.
Montla sicmak diye bir olgu var. Zira her turlu aciya devaymis.