bugün

eğer gerçekten gitmemesi isteniyorsa yapılacak en yanlış eylem.

"siktir git" diyin bakın nasıl da dönecek..
Eğer gerçekten deli gibi seviliyorsa, gururun canı cehenneme denilmesinin akabinde ortaya çıkan durumdur. çünkü aradan yıllar geçip, dönüp ardına baktığında neden gittiğini, nasıl gittiğini değil yalnızca gittiğini hatırlarsın. bu sebepten henüz vakit varken, henüz yıllarda, fırsatlarda yitip gitmemişken aşkı gurura teslim etmemek gerekir.
tecrübesizliktir. hiç sallamamak, gururunu kırıcı laflar etmek onun içinde bir ateş yakar. unutma onun gözün de değerin böyle artar!
"Giden sizin için çok değerli de olsa, kapıyı örtün ki; içeride kalanlar üşümesin." Paulo Coelho bu sözüyle entryi açıklamıştır.
boşa konuşmaktır, ayrılmak isteyen bazı şeyleri çoktan bitirmiş ve gitmeyi kafasına koymuştur.
dünyada yapılacak ilk 100 mallık sırasında 2. sıradadır. (bkz: ya gitmezse)
Ya blöf yapıyosa . Denmemesi gerekir denirside diyen kişi gururunu ayaklar altına alacak kadar çok sevmiştir.
sonuç değişmez kafaya koyduysa gidecektir ve genelde giderler, kırık kalple yaşamaya devam edebilmek de anlamlıdır.
malayanidir.
gidenin dönesi yoktur varsa şerefi yoktur.
ya hiç gitmeyeceksin ya da dönmeyeceksin.
son nefesinizi verirken şehadet getirmek gibidir.
saniyesinde siktiri çekin. gidene kal denmez arkadaşlar. fikir içeri girdiyse, bugün gitmese de yarın gidecektir illaki.
yalnızlığın başladığı andır o.
aslında gitme dersin ama gururundan diyemezsin, gururundan diyemediğin zamandan sonra keşke deseydim dersin.
faydası yoktur. gitmek istiyorum diyorsa, kafasına koymuştur. yapacaktır.
Sana gitme demeyeceğim lavinia ama yinede sen bilirsin.
(bkz: lavinia)
(bkz: oğlum bak gitme)
hiç ayrılmaktan, gitmekten bahsetmeyen sevgiliye durup durup "gitme olur mu? hiç gitme tamam mı, beni bırakma böhüüee..." demekten daha mantıklıdır. bunu da yapanlar var sonuçta. çok hem de. hepimiz biliyoruz.
gerçekten yürekten ve çok seviyor olmanın göstergesidir.
en ağır durumlardandır.
http://www.youtube.com/watch?v=_3SyZahjCW4&feature=related
"Gitmese daha mı iyi olacaktı ? Bırak gitsin ne bok yiyosa yesin." gibi öğütler gelir kulağa olayın yaşanmasından sonra.
bırak gitsin dönerse senindir. dönmez ise zaten hiç senin olmamıştır.
Gereksizdir. Haftalarca, belki de aylarca düşünüp de bu kararı verdikten sonra senin gitme demenle vaz mı geçecek?

-ben ayrılmak istiyorum.
+gitme!
-tamam...

Bu mudur yani? Bunu mu bekliyordunuz?
'gitme' değil 'neden' denmeli. ortadaki sorunun büyüklüğüne göre ne yapılacağına karar verilir.
hata hata.

gitme diyeceğinize sktir git demelisiniz. ayrılış şekline göre değişir bu cümle tabi. fakat gene anlamda tavır bu olmalıdır.
hayatımda yaşamadığım ve ya yaşayamayacağım olaydır.
çok gurur yaparım böyle şeyleri . beni sevmiyorsa sevdiremem kendimi kimin umurunda.