bugün

kezo onay cümlesi.
Aynen kezo aynen sıtarbaksta kahve keyfi aynen. He ayynnenn aynnenn kendini kocana sakladın zaten aynnen yağmurlu havada müzik keyfi aynen.
(bkz: balon)
aynen kamil aynen lafını kezban versiyonudur.
bkz vermelik kezban onay cümlesi.
Aynen kezo aynen futbola bayiliyorsun messi spr yha bak ayak iciyle pas veriyoruz aynen.
"abi ağır yavşıyo yaaa, ufff.. "
diyen kezbanları geçiştirmek için kullandığım cümle, pişman değilim..
bir kalıp.

değerli kardeşlerim, efendiler! ne dedik? uludağ sözlük nazenin ve nadide bir sosyal platformdur. bu sözlükteki yazarların alayının ben taaaaaaaaa evet evet taaaaaaaaaa en kuytuda kalmış olanından bile barış, hoşgörü, dostluk çağrısı beklerim.

neden? değerli kardeşlerim her ne kadar hala farkında olmayanların mevcudiyetine tanık olsam dahi genel itibari ile bu sözlük'ün bir misyon var. toplumdaki kutuplaşmayı kazımak, kitleleri birbirine yaklaştırmak ve farklı olan ne varsa kim varsa kucaklamak.

bu misyon minvalinde söylemlerimizde son derece dikkatli olmalı, aklımızdan geçenleri 5 hatta gerekirse 6 kez sağduyu süzgeçimizden geçirmeliyiz.

alın işte bu misyona son derece ters düşen bir başlık. ben ne yazarı hedef gösterme, ne entry refere etme ne de başlığın sözlük içindeki durumundan bahsetme saiki içerisindeyim. ben, ben erkan elektar büyük resme bakarak bazı aksaklıkların telafisi yoluna gidilmesi derdindeyim. gecem gündüzüm nazenin ve nadide bir sosyal platform olan uludağ sözlük olmuş zira.

yukarıda detaylıca tarif etmeye çalıştığım üzere ve netice itibariyle kezban, kezo, kamil, türbanlı, kürt, laik, abazan, erkan elektar gibi ayrıştırıcı ifadelerden kaçınalım. birbirimizi hor görmekten, eziklemekten itina ile sakınalım.

ben tüm kezzoooların taaaaaa evet evet alayının taaaaa en kuytuda kalmış iyi niyetine kefilim. hataları yok mu? var amına koyyim elbette var ama onarılmayacak hatalar değil.

ben, erkan elektar gayemize faide sağlamasını umduğum işbu yazıyı alıntı bir dörtlükle nihayete erdirmek isterim müsaade varsa. teşekkür ederim.

Hoşgörü, sevgiyle, affı getirir;
Gönülden kucaklar, kini bitirir
Ham söz, hoyratına çok zarar verir
Kulları sevdirir, bağlar hoşgörü.

--spoiler--

sponsorlu link: http://pbs.twimg.com/media/BIZllwYCAAARBCz.jpg:large

--spoiler--
(bkz: qes kezo qes)
görsel
görsel