bugün

Tubitak tarafından ödül almış deneydir. Amk bu tubitak nasıl kurum lan. Hayir jurisi falan nasıl insanlardan oluşuyor acaba. Ben çok merak ediyorum. Neyse gelelim o über deneyimize.

Bir imam hatip lisesi ögrencisi 3 kap ayarlıyor bu kapların hepsine üçer fasulye tohumu koyuyor. Kaplardan birincisine kuranı kerimden ayetler okunuyor, 8 saat süreyle. Digeri arabest rap müziği veriliyor. ve sonuncu kaba hiçbir ses verilmiyor. Belli bir zaman sonra kaplara bakılır. Ayet okutulan kaptaki fasulye 31 cm e ulaşır. Ses verilmeyen kaptaki fasulye 13 cm. Arabest rap müziği verilen kaptaki fasulye bırakın büyümeyi filizlenmez bile. Allah allah. Tüylerim diken diken oldu. Ödülü sonuna kadar hak etmişler valla.
tübitak ın ülkemize kazandırdığı yegane deneydir. artık bu deney sayesinde marsa koloni kurabilecek konuma kadar yükseldik. tek eksiğimiz kuran okuyunca kendiliğinden olan bir uzay aracımızın olmaması.
Tübitak jürisinin imam hatip öğretmenleri ve bildiğin imam menşeili insanlardan oluştuğunu düşünüyorum. Nası bi mantık bu?
onlarca yıl evvel yapılmış bir deneye ödül vermek sonra ona şaşırmak falan tam tübitak a göre.

çocukken saçma sapan izlediğim belgesellerin birinde bitkilere klasik müzik, metal müzik falan dinletiyorlardı. hatta bu deneyin güzel söz kötü söz bağırma falan gibi versiyonları da var. şimdi bizim zikko imam hatip onu kuran olarak evrimleştirmiş sonra vay efendim kuran etkisi goygoyu. malesef bildireyim çomarlar bunun sebebi ne ayet, ne mozart, ne de güzel söz, seslerin yaydığı enerji tınıların ve tonlamaların frekansı vesaire vesaire....
Acaba meyve ağaçlarında da ise yarıyor mu ki,hayır yarıyorsa arsa alıp bahçe yapıcam.2 ayet okuyayım oldu da bitti maşallah.iyi para var çiftçilikle
Abi ciddiymiş konu, kaymakam övgü yağdımış seracılıkta kullanılacakmış,güzel sözün etkisiymiş,acaba hangi ayet malum bazısı arabesk rapten giderli..
Gerçek mi yoksa dalga niyetine girilmiş bir entry mi bilmiyorum ama bundan 20 sene önce haberlerde böyle bir deneyden yapmışlardı arabesk dinleyen bitkiler nalları göğe dikmişti .
Kaynağı bulunmayan haber başlığı.

Götünü kaynak olarak kabul etmiyorum sayın yazar.

Beybi!
demekki neymiş.
asla rep dinlemiyoruz,
kesinlikle sessiz olmuyoruz,
gün 24 saat kuran dinliyoruz.
bu arada bu numarayı eskiden,
klasik batı müziği,
dede efendi,
ıtri sallamalarıyla çekerlerdi.

tubitak konuya şimdilerde teşne olmuş.
hey gidi günler hey.
güncel Önemli Başlıklar