bugün

bir dream theater albumu.

(bkz: space dye vest)
john petrucci'nin 7 telli gitarı coşturduğu 1994 yapımı dream theater albümü. kevin moore'un parçası olduğu son dream theater albümüdür ayrıca.
robbie williams we robert de nironu oynadığı parkinson hastalarının hayata yeniden uyanışlarını anlatan çok güzel bir film..
birgraveworm şarkısıdır aynı zamanda.

Dying I scream for life
But your eyes are sleeping forever now
Wondering what's to come
I remember the light of your life
Silence shadows of life
Sleep into eternal time
Darkness revenge on earth
My tears are falling above the face

I saw the fallen angel
Kreeping from time to time

Awake jesus christ - the world must survive

A light in front of me appears
I am at the door of fear
Gone is the day and so the time
The light goes off before I cry

Awake Jesus Christ - I saw the hope

Crying the time has come
To destroy the faith on this earth
Jesus christ welcome to be
The saver of this faithless life
Destroying the darkest night
Before the sun will rise for light
Saving nature's life
The sea of blood must stoping now

I saw the fallen angel - die
ing. uyanik, uyanmis. bilincli.
irreligious albümünden nefis birmoonspell şarkısı.

awake... for all is dying, even the dead

we are our past failing to come back

all of us visionaires
with a rope around our neck
1997 çıkışlı crematory albümü.

Maze (Intro)
Lords Of Lies
Away
Temple Of Love
For Love
Crematory
My Last Words
The Loss
Yourself
Mirror
godsmackin cok gaz bir sarkisi.
türk rock piyasasında gruba ait baskılı t-shirt'lerin en büyük kısmının kapağından alındığı dream theater albümü.
dinlenesi godsmack eserlerindendir. klibi de görülesidir.

--spoiler--
http://www.youtube.com/watch?v=c-xBVfYks0g
--spoiler--

sözleri de hoş olmakla birlikte şu şekildedir:

Wait another minute.
Can't you see what this pain has fucking done to me?
I'm alive and still kickin'.
What you see I can't see and maybe
you'll think before you speak.

I'm alive. For you I'm awake.
Because of you I'm alive. I told you I'm awake swallowing
you...

Take another second.
Turn your back on me and make believe
that you're always happy.
It's safe to say you're never alive.
A big part of you has died
and by the way,
I hope you're satisfied.

I'm alive. For you I'm awake.
Because of you I'm alive. I told you I'm awake swallowing you
(I'm) alive.
For you I'm awake.
Because of you I'm alive. I told you I'm awake.

Tearing it back unveiling me.
Taking a step back so I can breathe.
Hear the silence about to break.
Fear resistance when I'm awake.
(bkz: kevin moore)li yillardan 1994 dream theater albumudur.
6:00
caught in a web
erotomania
voices
the silent man
the mirror
lie
lifting shadows off a dream
innocence faded
space-dye vest
Secondhand Serenade'in muhtesem sözlere ve müzige sahip ruhu dinlendiren sarkisi.

With every appearance by you, blinding my eyes,
I can hardly remember the last time I felt like I do.
You're an angel disguised.

And you're lying real still,
but your heart beat is fast just like mine.
And the movie's long over,
that's three that have passed, one more's fine.

Will you stay awake for me?
I don't wanna miss anything
I will share the air I breathe,
I'll give you my heart on a string,
I just don't wanna miss anything.

I'm trying real hard not to shake. I'm biting my tongue,
but I'm feeling alive and with every breathe that I take,
I feel like I've won. You're my key to survival.

And if it's a hero you want,
I can save you. Just stay here.
Your whispers are priceless.
Your breathe, it is dear. So please stay near.

Will you stay awake for me?
I just don't wanna miss anything.

Say my name. I just want to hear you.
Say my name. So I know it's true.
You're changing me. You're changing me.
You showed me how to live.
So just say. So just say,

That you'll stay awake for me.
I don't wanna miss anything.
I don't wanna miss anything.
I just don't wanna miss anything

not: kesfetmemi sagladigi icin tazefasulle'ye tesekkür ederim. *
taş gibi bir film. oldukça orijinal bir konusu var, hayden christiensen, jessica alba ve terrence howard başrolde. gözümüzün nuru jessica'nın oynadığı nadir güzel filmlerden, haspam fena rol bile çıkarmıyor!
insanın kendisini hayden christiensen'in canlandırdığı karakterin yerine koyduğunda tüyleri diken diken eden bir film. güzel senaryo, iyi bir seyirlik.
son zamanlarda izlediğim en güzel filmlerden biri. oyuncular süper, senaryo harika, biraz kısa ama kesinlikle izlemeye değer başarılı bir film.
jessica albanın mükemmel bir performans sergilediği film. 21 martta ülkemizde vizyona girecek. yanlız anlayamadığım kısım şu ki; neden ülkemizde aylar sonra vizyona giriyor. nerdeyse tüm türkiye izledi filmi. * şimdi gişe rekorları felan kırmasını beklemesin. filmi aylar sonra ülkemize getiren yetkililer.
kesinlikle izlenilesi film.
clayton'ın her şeyin farkında olup hiç bir şeye müdahale edememesi insanı inanılmaz strese sokuyor. öyle bir durumda olmamak için dua ediyor insan. sanki ameliyatı biz yaşıyoruz, stresi biz yaşıyoruz.
senaryonun ve oyunculukların güzelliği filmi bu denli gerçekçi kılıyor.
21 mart tarihinde ülkemizde vizyona giren filmlerden birinin ismi. filmin konusu şöyle;

Görünürde, Clayton Beresford, Jr'ın (Hayden Christensen) hayatı dört dörtlüktür. Ona tapan bir annesi (Lena Olin), Samantha Lockwood (Jessica Alba) adında harika bir nişanlısı, başarılı bir kariyeri ve hekesin hayallerini süsleyecek kadar büyük bir servete sahiptir. Buna rağmen, Clay'in hayatı mükemmel değildir: Sam ile olan ilişkisini gizli tutuyordur çünkü Sam, kimi zaman küstah da olabilen annesi Lilith'in yanında çalışıyordur. Bunun da ötesinde Clay, kalp rahatsızlığı nedeniyle geçireceği nakil için uygun bir kalp beklemektedir.

Jack Harper (Terrence Howard) ise, Clay'in arkadaşı ve kardiyolojistidir. Clay'in geçirdiği ilk kalp rahatsızlığında ona müdehale eden de Jack'tir. iki genç adamın dostluğu böyle başlamıştır ve Jack, Clay'in özel isteği ile, aynı zamanda kalp naklini gerçekleştirecek olan cerrahtır. Nadir kan grubu nedeniyle uygun kalbin bulunması gecikirken, Clay'in hayattan tek beklentisi vardır: Annesine gerçekleri anlatıp, çok sevdiği nişanlısı Sam'i daha fazla üzmeden onunla evlenebilmek.

film aynı zamanda anestezik farkındalık adı verilen tıbbi bir durumu da konu alıyor.
süprizlerle dolu filmdir. bünyede çok aşırı bir şaşkınlık yaratmasada yine de beklenmedik şeyler olmaktadır.sonu söylenip içine edebilecek filmler arasında yerini almıştır.
Süresi nedeniyle istemeye istemeye gittiğim fakat sonrasında izlediğime çok memnun olduğum, dvdsi mutlaka rafımda yerini alacak olan film. Böylesine ilginç bir durumdan (anestezi farkındalığı) bir film çıkartılabilmesi zaten başlı başına orijinal bir durum. Filmin başında merak ediyordum, e tamam işte ameliyata giriyor ama herşeyi hissediyor, bütün film hissettiklerini mi göreceğiz demiştim, ama ikinci yarısında film öyle bir hal alıyor ki, neyse devam etmeyelim, spoiler olmasın. Yalnız insanları sağlığından edebilecek bir film çünkü izledikten sonra salondan kimse beni ameliyat masasına yatıramaz beni diyerek çıkan insan sayısı, ki ben de dahil, kesinlikle bir elin parmaklarının sayısından fazla idi.

Bursada bu hafta için izlenebilecek 2-3 filmden bir tanesi, itina ile tavsiye ediyorum.
--spoiler--

ana gibi yar olmaz

--spoiler--
godsmack şarkıdır. bir de akustik versiyonu vardır ki aman aman!
sonu biraz havada kalan, olacaklar tahmin edilebilen ama yinede nasıl oluyosa etkileyen bir film.
yakın zamanda ameliyata girecek hastaların izlemesi sakıncalı bulunan film.
anestezi farkındalığı diye bir şeyin varlığını öğreten ve allah göstermesin dedirten güzel film.

--spoiler--
özellikle göğüs kafesinin yarılıp da clayton ın anestezinin etkisini göstermemesi sebebiyle yaşadığı acıyı hissediyor insan. tekrar tekrar allah muhafaza diyor. araya hemen bir anı sıkıştırayım: geçenlerde 20 yaş dişim çekilirken diş etime yapılan lokal anestezinin de bir an yetersiz kaldığını hissetmiştim. dişçi abla ağzımda kazı çalışmaları yaparken beynime işleyen çatır çutur sesler sonrası "allahım anestezi var, şu an hissetmiyorum, hissetmiyorum" diye kişisel telkinlerle olayı kotarmıştım. komik olan şu ki o an bir acı hissetmedim.

filme dönecek olursak dönen entrikalar bir yana sırf o yarma anındaki empati bile adamı izlerken feci dürtüyor. daha özenle çok daha iyi bir film çıkarabilirlerdi kuşkusuz ama orijinal bir fikirden yola çıkan ve ortaya izlemesi keyif veren ve sonralara doğru " ohaaaaa, hobaaaa" ..nidalarıyla süsleyeceğiniz iyi bir film olmuş.
--spoiler--