bugün

yapılan bir davranış ya da eylem karşısında genellikle türklerin kullandıkları ve o eylemin avrupa'da olmadığını belirten söz öbeği.
benim annem bir melek dizisinde göbekli avrupai bir apartman yöneticisini canlandıran,ismi john bey olan adamın sürekli tekrarladığı replik.
cümle sarf edilmeden önceki düşünce muhtemelen avrupayı küçümseme yönünde. e peki hiç avrupalı bir insanın agzından " türkiye'de yok böyle bir şey" kelimesini hayal edebiliyormuyuz ? sonuç ortada : aşagılamak yerine yüceltiyoruz. anafikir: kullanılmamalı...
avrupa ya hiç gittin mi sen?
hiç avrupa da yaşadın mı?
nerden biliyorsun olmadığını?
heryerden fıskıran canak antenler yok mesela, bizde de olmasada kurtulsak görüntü kirliliğinden...
genelde avrupa'da yaşayan türklerin kullandığı cümle. avrupa'da yaşadıkları için türkiye'yi beğenmezler, avrupa'yı savunurlar.
olayları avrupa'ya bağlamak için özel gayret gösteren insan söylemi. yıllarca avrupa avrupa duy sesimizi diye bağırmış bir milletin içinden geldiği için eziklik psikolojisiyle hareket etmesi de normal duruyor bunu hiç sıkılmadan tekrarlayıp başkalarını sıkan arkadaşın.
(bkz: fenerbahçe)
türklugu türkiyeyi kucumseyebilecek tehlikeli bir kelimedir,
kullananların cogu kullandıkları kelimenin farkında degildirler.
+uff şu parçaya bak lan!
-ne var yani hatun işte
+avrupa da yok böyle bir şey
-???
bütün kötü şeyler türkiye'de oluyor zanneden insanın eziklik ifadesidir.

- adama bak lan, yırtık pırtık elbisesiyle ölmüş.
+ yaa işte avrupa'da yok böyle bir şey. adamlar ölürken bile smokinle ölüyorlar hacı.
öss, lys, uds gibi bir sürü gereksiz sınav...
avrupa gezmiş görmüş bünye nin, olan vaka karşısında söylediği cümle.
(bkz: ben amerikadayken)
(bkz: bir şey var)
(bkz: geçen londradayım)
(bkz: fenerbahçe)
peki böyle bişey var mı diyerek farklı şeyler göstermek istediğim bünyedir.
(bkz: bir güç var hissediyorum)
genelde bizim memleketin gurbetçi diye nitelendirdiğimiz insanların türkiyeye tatile(onlara göre izin) geldikleri zaman
sıklıkla söylemiş oldukları söylem biçimi.

(bkz: benim yolum sanki ab yolu)
çocuklar duymasın dizisidir. alıntı olmayıp milyon kere tekrarlanan ve de zaten avrupa'da yok böyle bir şey olan lanetlik bir oluşum.
En basidinden taburelerini kaldırıma koyup oturmus bir esnaf yok.