bugün

i. e. ulagay ilac sirketinin urettigi migren ilacıdır. turkiyede migren tedavisinde kullanılan, en yaygın ilactır. ilac carpıntı hissi, sersemlik ve mide bulanısıyla ortaya cıkan agrı ataklarıyla kısa migren krizlerini gidermek icin kullanılır. etken maddelere asırı duyarlılıgı olan kisilerde uyuklama gorulebilir bu sebepten dolayı da dikkat gerektiren islerde calısanların kontrol altında kullanmaları tavsiye edilir. migren hastalarının nobetleri onceden hissedebildigi dusunuldugunde; kriz oncesinde alınması, krizin daha rahat atlatılmasına yardımcı olur.
migren krizi bastırdığı anda alındığı takdirde ağrıları ortadan kaldıran bir nevi uyuşturucu.
sık alındığında rebound başağrısına veya mide şikayetlerine neden olur, kullanımını abartmayın.
Başınız çatlarken bir tane alıp üstüne bir saat kestirdiniz mi uyandığınızda yeniden doğmuş hissini veren ilaç.
içinde 30 mg kafein vardır 2-3 tane atarsanız uyşturucu etkisi yaratır kafa için yapılabilir.

zöge: çocuklar aman diyeyim ben abilerinize dedim siz yapmayın.
ağrı geçtikten sonra mal eden ilaç.*
Migrexden daha az etkili ve ucuz olan ilaçtır.
migrenin var diyen doktorun verdiği, başka bir doktorun 20lik diş demesiyle migrenli bir kıza hediye edip karşılığında dua ve teşekkür mesajı aldığım migrenin en güçlü ilacıdır.
Kriz anlarında şahsıma etki etmeyen ilaç.
Bünyelere göre değişik ilaçlarla kontrol altına alınmaya çalışılır.
Bir başka muadili için (bkz: relpax)
içinde az sayılmayacak bir kafein miktarı barındıran ağrı kesici.
tabi biliyor muydum, bilmiyordum.

boyun fıtığımdan mütevellik başıma, oradan da dişime ve tüm sparta'ya yayılan ağrı beni çaresiz eyledi dün gece.
gidip dolapta bulduğum avmigran'dan aldım.kesmez diye 3 tane attım.uyşturucu etkisi yaptı kafein,bokunu çıkardık tabi.

instela'da tam da bu saatlerde bir entry gireyim dedim.
tam 38 dakika klavyenin üstündeki parmaklarıma dalmışım.
Annemin migren ağrısı tuttuğunda tek etkili ilaç. Bunu içti mi sanki yeni taze bir kafa çıkarıyor, o kadar hızlı etki gösteriyor. Garip, çok kişinin işine yaramıyor halbuki.
Bazen sayesinde hayatta kaliyorum.
BENDE ZERRE ETKi GÖSTERMEYEN iLAÇ. ARVELES, PAROL, AVMiGRAN BUNLARLA AĞRINIZ KESiLiYORSA ŞANSLISINIZ.
bir migren ilacı markası. kırmızı renkli haplar şeklinde satılıyor.