bugün

sarıyer yakınında gümüşdere köyünde bulunan küçük bir tesisimsi.

Groupon dan kahvaltı+at binme şeysine kişi başı 14 tl verdik sevgilimle.

Hacıosmandan 152 ye binince yakın bir yerde indiriyor. Yol sırasında inin cinin top oynadığı yerlerden geçiyorsunuz (açıkçası bizi kesip atacaklar diye korktum) falan. Yaklaşık 1 saat sürdü ve en sonunda köye vardık. Durakta tabela vardı ve hiçbir yere sormadan bulduk.

Bulduk da anam o da ne... küçücük bir yer ve küçücük bir giriş. içeri girdik, ben diyeyim 30 metre kare siz diyin 40 metrekare bir alan ve 14 at var. 3 tanesi falan da midilli. Dedik biz geldik randevumuz var.

içerde de kimse yok müşteri namına. Neyse oturduk kahvaltı geldi. Tek tabakta 4 zeytin 1 dilim salam 1 üçgen peynir 2 dilim domates 2 dilim salatalık 2 burgu peynir yarım cheddar yarım kaşar yarım beyaz peynir 1 küçük kasemsi şeyde (çapı 3 cm) reçel var, birde çay ve ekmek.

Allahtan simitle meyva suyu lüplettik de gelmeden, aç kalmadık.

Çalışanlar güler yüzlü de...

De işte.

tavuklar ördekler falan dolanıyo etrafta, atlar tabi kapalı, arada kafa uzatıyorlar. Biz kahvaltı ederken bi aile geldi. Çocuk manyak. 5 yaşında falan heralde, gelip sevgilimin omzundan bizim masaya bakıyo falan. Korku filmi gibi.

Neyse çocuğu bindirdiler ufak bir ata, 5 dk falan döndüler göt kadar yerde. Ben tabi ağlıyorum içimden. 7 de kalktım lan buraya gitmek için, bu muydu diye içerleniyorum.

Sıra bize geldi, taktık boneyi, sonra da kaskı, tabureye çıkıp ata bindirdiler. Tabi sırayla, leydiys först olaraktan ilk ben bindim. 5 dk döndük biz de, az fotoğraf çektik falan bu yani.

Biree unutmadan, hayvanın adını bilmiyorum ama orada bulunduğumuz zaman dilimi boyunca durmaksızın çığıran bi hayvan vardı. Aq hayvanı resmen paslanmış salıncakta sallanma sesi çıkartıyor. Beynimizi s**ti resmen.

Bu arada en baştaki at hastaydı, yatıyordu. Vücudunda yeşil bi şeyler vardı. Atlar bakımsız görünüyordu, üzüldüm açıkçası.

dönüşte otobüs bekliyoruz, akciğerlerim soldu yemin ederim. en az 30 hafriyat aracı daracık sokaktan tozu dumana kata kata geçti. imza topluyorlarmış zaten geçmesin diye. 3.köprü devamı için yapılan çalışmaların araçları hepsi ama böyle bi şey yok. Her yer toz duman içinde.

20 dk falan otobüs bekledik benim solunum sistemi çöktü.

Neyseciğime, değişiklik olsun diye bi gidin isterseniz ama beklentiniz düşük olsun. Zaten o fiyata ne beklenir ki...
1 saatlik ücreti 200, 2 saatlik ücreri 350 tl olan sarıyerdeki atla tur yaptıran bir tesis.

Atın fiyatı 2500 tl, illa atabinmek için erzuruma gidip yaban atlarından birinin boynuna kement atıp 4 nal'a koşturayım rahvan mı gideyim yola revan mı olayım yani.

istanbulda bu işin pek rekabeti yok o yüzden gerçi birazda talebi yok hevesi yok yeni insanların oysa ki at physiotherapy'nin ağa babasıdır.