bugün

kafa karışıklığı ve/veya klasik dindar yalancılığının bir eseri olarak, dini kitabının açık emirleri ile çelişerek adeta kuran ayetlerine kelime oyunu diyen iman sahibi edasıyla ateist ile "saygı" çerçevesinde buluştuğunu ima eden tapıcı söylemi.

kandırmaya çalıştığı kesimlerin ihtimalleri şunlardır:
1. kendisi (en fenası ker'im)
2. dini (allah'ı kerim)
3. inançsızlar (yemezler!)

artık bu "saygı" kelimesini, "nihayetinde onlar da allah'ın bir kulu" diye mi paklarlar, yoksa "zaten onlar kafir değil canım: ateist ateist" şeklinde mi mazur gösterirler, orası evlere şenlik. bizler de durup bunlara "bre köftehor, allah'ınız imansızı yaratmış da, sosyalleş ve iyi geçin diye değil, sana ibret, delil, vs. olsun diye yaratmamış mı peki, bu yaptığın ne iş" diye laf anlatır mıyız, yoksa kafire ateist deme kurnazlığı yaptıklarına ikna mı oluruz, artık orası keyfimize kalmış: ancak bu yeni nesil kafirden saygı bekleyen imanlı tayfası biraz daha kasarsa, yakında ateist müslümanlar kontenjanından o inandıkları cehennem otelinde kendilerine güzel bir yer ayıracaklar, o kadarı belli.

(bkz: ateistler bile beni tebrik etti diyen iman sahibi)
edit: (bkz: kafirim ve hiç ateist arkadaşım yok)
inançsızlar yesin diye başka şeyler de yapabilir lakin terbiyesizlik yapmak istemez. saygılıdır.

not: yaklaşık 10 adet ateist arkadaşım var. hepsiyle de aram iyi. saygı duyuyorum sıkıntı olmuyor.

yine anlaşılmadıysa:
(bkz: saygı)
Aynı yollardan geçmiş olup, sonrasında hidayete eren iman sahibidir.
saygı duymuyordur. memlekette "saygı duyuyorum" kalıbını o kadar çok şeye kullandık ki saygı kavramı anlamını yitirdi. efendim saygı değildir o. "ne haliniz varsa görün" kafasıdır. doğru yapan iman sahibidir aynı zamanda. kime ne "atayiz" gençten, bırakın dünyanın müstesna beyinlerinden birisine sahip olduğu fikriyle yaşasın.
ateiste ,kafir diyenle,saygım var diyenle ,ateist diyenle, insan diyenle , demiyenin arasındaki iman farkını ölçmenin kimlere kaldığını merak ettiren başlık.
yobaz olmayan insanların düşüncelerine saygılı olan kişidir. niye karşıya dinsiz diye yüklenecek ki?
(bkz: dinde zorlama yoktur)
neye göre ve niye diye sorulması gerekli iman sahibidir. benim şahsen saygım filan yok. hatta ülkeden siktirsin gitsin kafir pezevenkler.