bugün

bir agnostik olarak üzülerek belirtiyorum ki tanrı vardır yada yoktur demek geri zekalılıktır, insan oğlu bu bilgiye vakıf değildir ve asla olmayacaktır zira varoluşun anahtarıdır bu bilgi ve varoluş bu anahtarı hiç bir ölümlüyle paylaşmaz.
agnostikler de öyledir.
müslümanlar da öyledir, agnostik müslümanlar da öyledir.
varolusu yonlendiren bir üst akil vardır demek için var olman yeterlidir. fakat önermenin diğer kısmına katılıyorum.
agnostik olarak gerçekten tanrının var olup olmadığına nasıl karar verdiklerini anlamasam da, geri zekalı demeyi tasvip etmediğim tespittir.
agnostik olarak katılmadığım düşünce .

bayağı ateist tanıdım . kafa bilgisayar gibi .
Agnostik olarak tasvip etmediğim tespitimsidir. Ayrıca tanrının var olduğuna ya da yok olduğuna direk karar vermeleri gerekmez. Hangisine dair felsefi delilleri benimsediklerine bağlı bu.
geri zekalı değil elbet fakat sığ düşünen insanlar olduklarını söyleyebilirim .
Nisa suresinde geçer 150 ve 152. Ayetler arasında;

Allah’ı ve peygamberlerini inkâr edenler, Allah ile peygamberlerini birbirinden ayırmak isteyenler, "Bir kısmına inanırız ama bir kısmına inanmayız" diyenler ve bunlar arasında bir yol tutmak isteyenler yok mu, işte gerçek kâfirler bunlardır ve biz kâfirlere alçaltıcı bir azap hazırlamışızdır.
şu dünyada kullandığı nimetlerin neredeyse hepsi ateist ve deistler tarafından icat edilen salağın söyleyebileceği halt.
ulan bak herşey diyorum ama herşey bir ateist ya da deist bilim adamı tarafı tarafından yapılıyor, hastalanınca doktora gidiyorsun misal kaza geçirdin sabah akşam dua et bakalım yeni bir kol ya da bacak çıkacak mı vücudunda.

eskiden bu dindarların cahilliğine acırdım ama artık bunun cahillik değil aptallık olduğunu anlıyorum.
bir kere bile inandığı dinin kitabını okumamış gerzek burada din savunuyor.