bugün

- o içindeki korkunç boşluğu nasıl dolduruyorsun?

+ hangi boşluğu len?

- yav işte dinden eksik kalan boşluğu?

+ ne diyosun ya ne boşluğu? herkes içini mutlak bir duygu ile doldurur. kimisi doğuştan gelen inançları ve atalarının ezberini sorgulamadan ham olarak alıp koyar içine, ki bomboş bir ömür geçirdiğinin farkına da ancak ölüp gübre olduktan sonra yaşayacağı büyük bir hayal kırıklığı içinde varır. kimisi de aklı ermeye başladıktan sonra tüm yaşamı ve tanrı kavramını sorgulamaya başlar, ki evrenin gerçeğine de ancak bu şekilde ulaşılabilir. her şeye şüpheyle yaklaşarak, her bilgi kırıntısını akıl ile yoklayarak.

- yani içi boş olanlar aslında dindarlar mı diyorsun?

+ ha şunu bileydin. hayatta en kolay iş önceden hazırlanmış ve kucağına düşmüş bilgiye sorgusuz sualsiz iman etmektir. hem tepki çekmezsin, hem de düşünce seli içinde aklını yormamış, fikrinin limitlerini zorlamamış olursun. itaat edersin, ki rahat edersin. bu durumda sana dayatılanı -akla ve mantığa uygunluğunu sorgulamadan- alıp kabul edersin, cahil çoğunluğun içinde huzura erersin. the matrix'i düşün, ne diyordu hain cypher: cehalet mutluluktur.

- inanmıyorum sana!

+ aslında hiçbir doğruya inanmıyorsun, salt bana değil. senin içine yalanları doldurmuşlar, o hurafeler dışında hiçbir şeye inanman mümkün değil. dünyada senden başka tüm inançların uydurma olduğu, bir senin dininin ilahi olduğunu sanıyorsun. tıpkı dünyadaki tüm köktendinciler gibi. ama unutma ki "bir insan bildiğini sandığı bir şeyi asla öğrenemez." şimdi ben sana hz hatice'nin hz muhammed ile evlenmesi sırasında hile yaptığını, sahtekarlığa başvurduğunu ve hz muhammed ile evlenme iznini ayıkken alamıyacağını bildiği için babasını sarhoş ettiğini ve hz muhammed ile bu yolu izlemek için anlaştığını söylesem ve bu konuda bilgi veren islam kaynaklarını göstersem bana inanır mısın?

- islam kaynakları mı? olmaz öyle şey. hz hatice mü'minlerin anasıdır. peygamberimizin nikahı ile şereflenmiştir. çok iffetlidir.

+ bir kez daha soruyorum: "hz hatice'nin, kendisini hz muhammed'e vermeyeceğini bildiği babasını bu yüzden önce sarhoş edip kandırdığını ve babasının sarhoşluğundan faydalanarak emrivaki yapıp kendini hile ile hz muhammed'e eş yaptığını" islam kaynaklarından ispat edersem, bu gerçepe inanır mısın? bu doğru bilgiyi kabul eder misin?

- hımm, kaynak islam kaynağı ise belki. bakmam lazım.

+ buyur bak: http://www.hikmet.net/content/view/45264/11/

- hadi len yalan bu. allahsız gömünist!
güncel Önemli Başlıklar