bugün

Bunu isteyen kansızlardan ülkeyi arındırma hakkı.
bu tek gozlu amiral denen it ekşisozlükteki ve cehenneme suruleceksiniz adlı gereksiz insandır.

ekşide rahat 700 entry girilmişti burada aktrollük yapma bari pezevenk.
Müfredatta kurulup yıkılan tüm türk devletleri ve onları yönetenler işlenirken, türk tarihinin en büyük zaferi olan kurtuluş savaşının başındaki komutan ve hala varlığını devam ettiren türkiye cumhuriyeti devleti'nin kurucusu ve ilk cumhurbaşkanı, mareşal gazi mustafa kemal atatürk'ü egitimden çıkarmaya kimsenin gücü yetmez.

Atatürk'ün fikirleri sayensinde bu ülke kuruldu ve zulümden kurtuldu. Gerçekleri kabul etmek istemeseniz bile değiştiremezsiniz, elbet siz vatan hainlerinin de yargılanacağı zamanlar gelecektir.
"eğitim falan istemiyoruz bizim istediğimiz ne idüğü belirsiz kurslara gidip dini kendisine kılıf yapmış sapkın tipler tarafından güzelce badelenebilmek" diyemeyenlerin çırpınışıdır. oğlum atatürkü inkilap tarihini falan istemezuk safsatalarını bırakın. şu tanımda belirttiğim hakiki düşüncelerinizi söyleyin ortamda samimiyet olsun. niye kıvranıyorsunuz ki ? bunu söyleyenlerin alayı okuldan, bir şeyler öğrenmekten ve topluma yararlı bireyler olmaktan nefret eden tipler. onların istedikleri böyle bodrum katlarında, insanların görmediği yerlerde beyni yıkanmış müritler olarak yetiştirilmek. atatürk falan bahane yani bunlar eğitimin tamamına karşılar. şeriat gelsin diye götlerini yırtarlar ama şeriat gelse ilk bunların kolları bacakları kesilecek. hırsızlık, yalan dolan, sapkınlık, taciz her yol var bunlarda ama şeriat hükümleri gelsin istiyorlar. işte bu da hep eğitimsizlikten oluyor. cehalet almış başını gitmiş.
(bkz: bunlar katiyen eğitilemezler)
--spoiler--
kurultay otobüslerinde yöneticileri tarafından bira içirilip sarhoş edildikten sonra 6 lı koltukta tecavüze uğrayanların tepki gösterdiği istek.
--spoiler--

Bu kadar detaylı bildiğine göre, kimin tecavüze uğradığı malum.

Biz ona tecavüz demeyelim, badeleme diyelim. O zaman daha şirin geliyor yobazların gözüne.
Siktir göt sen kimsin de kendinde böyle bir hak bulabiliyorsun gavata bak Bi de halktan kabul görmemiş diyor hangi halk çarşaf altından sikişen halktan başka ve daha büyük bir çoğunluk halk var burda cumhuriyet değerlerine inanan.
Tarih bilmeyen bazı geri zekalıların isteğidir. Dünyanın hiç bir yerinde bir ülkenin kurucusunu müfredattan çıkaramazsınız. Böyle bir şey hayal ediyorsanız yeni bir ülke kurmanız ya da rejim değiştirmeniz gerekir. Rejimi değiştirecek ya da yeni bir ülke kuracak göt siz de varsa buyurun yapın.
Herzaman diyorum yine diyeceğim. Gazi Mustafa Kemal Yanlış ülkeyi kurtardı. Bu nesil o zamanda vardı bunlarda o neslin torunu. Propagandist anlayış falan bunlarımı öğrettiler sana. Türkiyede ki eğitim sisteminin hersene değiştiren chp mi? Ha bak taraf tutuyor deme eğitimin partisi sagı solu olmaz bunu once bi anla. Atatürk ismini agzından cıkartırken agzını çalkala ve besmele çek. aslan parcası biraz da kitap oku burda algı yapma. Kemik düşmez sana.
Var mısın badelemeye ?
Söz konusu olamayacak hak. Bu ülkeyi kuran kahramanı asla eğitim müfredatından çıkartamazsınız. Deneseniz de olmaz zaten.
Önce bir eşit eğitim hakkını sağlayalım, sonra doğru eğitim hakkını sağlayalım. Her çocuğu doğruyu yanlışı görebilecek seviyeye ulaştıralım, onlar bulur zaten atatürk‘’ü.

Sorunun müfredatta atatürk gösterilmesi olduğunu düşünmüyorum.

Derine inin biraz. Sığ düşünceler yüzünden bu haldeyiz.
arabistan'da var. yallah oraya.
Atatürk'ü kişilik ideoloji din kimlik rejim vb nedenlerle sevmeyebilirsiniz.
Fikirlerine idaellerine dünya görüşüne politikalarına katılmayabilirsiniz.
Bu sizin bizim Türkiye Cumhuriyeti'nin her vatandaşın hakkıdır.

insan denen canlı bir arada grup olarak yaşayan bir canlı türüdür.
Bir arada yaşamak sosyal yapı oluşturan canlıların en küçük grubu aile, en büyük grubu devlettir.
Bu yapılarda bir kurallar kanunlar hiyerarşik oluşumları ortaya çıkaran insanlar (tüm canlılarda bu olgu vardır) neslinin devamı varlığı yaşamı için buna uyar.

Örn: ailede bir birey başka insanlarla ilişkisinde özgür değildir.
Aile değer yargılarından kurallarından kendini soyutlayarak yaşayamaz.
Kabul etmese ret etse bile aile bireyi aile içinde yaşadığı sürece bu kurallar manzumesine uyar, uymak zorunda, çünkü; bir arada yaşama kültürü bunu gerektirir.
Eğer kendi doğruları değer yargısı yaşam felsefesi ile yaşamak istiyorsa aileden ayrılıp kendi ailesini kurar ya da aileye hakim olur kendi yaşamını benimsetir.

Devletlerde de aynı durum geçerlidir.
Kişi vatandaş olarak devletlerin rejim eğitim ekonomik hukuk sağlık vergi vatandaşlık vb kurallarını uygulamalarını kabul etmeyebilir, ret edebilir.
Ama bu uygulamalara katılmak zorunda.
Devletin Kurucu unsurlarını kişi eleştirebilir ama yok sayamaz.
Sevmeyebilir ama saygı duymak zorundadır.
Ret edebilir ama içinde olup katılmak zorundadır.

Aslına bakarsanız siyasi partiler oluşumlar tıpkı bakanlar kurulunun üyeleri bir kararname imzalarken, imzalamak zorunda kalan karara katılmayan bir bakanın (istifa etmediği için) karar altına şerh koyması gibi bir yapıdır siyasi partiler oluşumlar.

Aile veya devlet olsun ya da kanarya sevenler derneğinde, bir lokâl de üye olun, sosyal hayat içinde insan bu oluşumlara dahil olduğu sürece bu oluşumları ortaya çıkaran var eden hayat veren unsurların kurucusunun koyduğu kurallara uymak zorundadır.

Yemek yiyen birinin karşısında burnunuzu karıştırmak hakkı sizin için bir özgürlük değildir.

AMK (azıcık mantıklı konuşmayan) Hödük bir cahilin anlayacağı şekilde küfür etmeden konuyu basitçe anlatmak için neler çekilmiş bilmezsiniz.
Bu hödüklerin zeka seviyesine inerek konuyu sosyolojik açıdan anlatmaktan artık baş ağrıları olmaya başladı.
islam sız bi eğitim istiyorsan yallah avrupaya anca gidersin.....
ite bak hele! hic bir ulkede kuruculara ve degerlere bu kadar saldiri olmaz! ama bizdeki siyasal islam usagi, arap kopegi, dinci kafa surekli saldirir! ha, tek laf edersin kohne kafalarina ovvvv dine saldiri diye yaygara koparirlar!

daha anaokulunda hurafeleri degerler egitimi altinda soyut irdeleme yetenegi olmayan korpe beyinlere isliyor militanlar!

avrupa da dini vakiflarin ve kilisenin parasal yardimla destekledigi faith school lar disinda okullarda dini egitim yok! din sorulmuyor! hatta ogle yemeklerinde yani school dinner menulerinde hintlisine, muslumanina, vejeteryanina ayri secenek sunuyorlar!

ama ne imis islamsiz egitim istiyorsan yallah avrupa ya imis!

evet gercekten gidin bu ulkeden ilk firsatta! insan gibi yasayin, cocuklarinizi torunlariniz kurtarin! bir kere yasiyorsun ve dogru duzgun yasayin!
Bende bunu isteyen vatan hainlerinin olmadığı bir Türkiye istiyorum ama insanın her isteği olmuyor be kardeş.
Başka şekilde cumhuriyetin kurulduğu dönemi, o dönemdeki siyasî partileri nasil çocuklara anlatacaklar o zaman ?

Bir milletin çocukları zaten tarihini iyi bilmeli gündelik yaşamın siyasi konularına kafa yorabilmesi için. Çok görüyoruz eğitimsiz, tek parti görmüş amcaları.

Ayrıca son olarak bir partinin günümüzde yuzde bilmem kaç oy alması ogretilmeyecegi anlamına gelmez ne kadar güzel saçmalamış.
Olmayan şey. Götünüzden uydurmayın.
Hak verilmez, alınır.

(bkz: Al bunu alamaz mısın)
(bkz: Halep ordaysa arşın burda)
Siktir git allahsız orospu çocuğu.

Atatürk yoksa bu ülke de yok.
fetö'cu söylemidir. zira fetö denen terör örgütü de bu amaç için yıllarca uğraşmıştır!!.

atatürklü, atatürkçü eğitim bilim ve irfan demektir. (bkz: hayatta en hakiki mürşit ilimdir)
Yallah arabistana.
olmayan haktır.

mustafa kemal atatürk, bu cumhuriyetin kurucusu, bu ülkenin tarihinin sarsılmaz bir parçasıdır.

beğenmeyen siktir olup arabistana gidebilir.

ebesinin amına kadar duble yollar mevcuttur.
asla söz konusu olamayacak, ihtimali bile bulunmayan hak. bu ülkenin kurucusunun isminin anılmadığı bir eğitimden bahsedilemez. aynı fikirde olmayanlar için arabistan uçağını hazırlatabiliriz.