bugün

(bkz: konjonktür)
(bkz: mezardakinden ev araba istemek)
tekke ve zaviyeler olmasın o bebeğim?

-şüphesiz ki atam, sen en iyisini bilirsin. çünkü biz, hakikaten hiçbir bok bilmiyoruz.
daha olayın özünü bile bilmeyenlerin anlayamayacağı amaç.

(bkz: türbe ve tekke farkı)
(bkz: bilip bilmeden konuşmak)
şeriata karşı burjuva devrimini istemesinden dolayı.
türbe ve zaviyelerin islamla ne alakası var anlayamadım.
bildiğin put amk.
gerçi islamın temeli put.*
hala süren yatır ve zaviyelerden medet umma geleneğine bir son verilmek istenmiştir halbuki. kuran-ı kerim'de kurtuluşu sadece allah'tan bekleyin denmesine rağmen benim müslüman halkım hala çareyi yatırlarda mezarlarda aramaktadır. azıcık oku be halkım azıcık. her duyduğuna inanma be halkım araştır azıcık çok mu zor?
islam dahi insanların allah'tan başka kimseden medet ummasını istemezken bu gibi hurafelere bel bağlayan insanların önünü kapatmak, bu insanlardan faydalanmaya çalışan sahte hoca ve şeyhlerin önünü kapatmak içindir. saygısızlık yapacak olsa bütün gücü elinde bulunduran bir adam bütün tekke ve zaviyeleri yurt genelinde yıktırırdı. kimsede bir şey diyemezdi.
çok basit; zira insanlar allahtan dilemeleri gereken şeyleri * vefat etmiş insanların mezarlarından diliyorlardı. hala çocuklarına kilit yalatan, türbelere tel dolayan insanlar olduğunu düşününce, atam çok haklıymış bunu anlıyorum. sakın yanlış anlaşılmasın oralarda yatan insanlara saygısızlık yapmıyorum. ermiş kişiler, yani erenler tabii ki çok önemli kişilerdir. saygı duyulması gereken kişilerdir. fakat onlardan dileklerinin gerçekleşmesini istemek yanlıştır. bir isteğiniz varsa allah(c.c)'tan dilemek tabii ki doğru olanıdır.
tekkedir o tekke.
--spoiler--
şüphesiz ki atam sen en iyisini bilirsin.
--spoiler--

(bkz: allahin sifatini bir insana yuklemek)
(bkz: allaha sirk kosmak ne)
öyle uygun gördüğü içindir. açık olmalarını amaçsız bulduğu için...

http://www.youtube.com/watch?v=509F18XAZCU
dinini ancak mescitlerde, türbelerde, kendine hayrı olmayan ölülerle yaşayacağını zanneden beyinden yoksunların anlayamayacağı durumdur. aslında eksik hatta yanlış yapmıştır çünkü onlar için herhangi bir ibadethaneye bile gerek yoktur taşı gösterin altında ibadet edin deyin ederler, sen onlara ibadethane yeri ver dinlerini akla uygun yaşamalarını öğütle-öğret sonra onlar sana laf söylesin, ettiği kaptakileri yiyenlerden başka ne beklenir ki?
her şeyi götünden anlayanların başkalarınının da götünden anlaması için uğraş verdikleri hedeftir.

adam görmüş sizin içinizdeki yobazlığı önlemini almış. o zamanında o hamleleri yapmasaydı şimdi sokaklarda keyifle recm yapıyorsunuz siz. milleti kırbaçlayıp taksim meydanında adam asıyordunuz. teğmen kubilay'ın kafasını kör testereyle kesen zihniyet sizdeki. allah ıslah etsin.

''bir insanın kutsal saydığı tarihi bir kişinin mezarını ziyaret etmesinin engellenmesi ilericilik sayıldı'' deniyor. pardon da, islam dini hangi insanın kutsal sayılmasına izin veriyor? bu din değil midir ki muhammed de sizin gibi bir insandır diye bas bas bağıran? 200 metre engelli şirk mi koşuyorsun deyyus?

seviyorum bu adamı ya.
(bkz: fatih tekke ve zaviyelerin kapatılması)
Türbe ve zaviyeler ne lan?

Tekkeyle Türbenin arasındaki farkı bilmeyen cahilin anlayamayacağı amaçtır.
atatürk kapatılmasında bir amaç yoktur, çünkü atatürk türbeleri değil tekke'leri kapatmıştır. öğrenmek için;

(bkz: türbe)
(bkz: tekke)
(bkz: zaviye)
bizim arapçıların zeka seviyesinden haberdar olması.
verilmiş ama tekrar vermekte fayda var. zira bi başlık açarken bile iki satırlık beyinleri ile artistik yapmaya çalışan ergen bozmaları okurda bir şeyler öğrenir.
(bkz: türbe) (bkz: tekke)