bugün

alın bir tane daha görmek istemediğiniz gerçek!!1!1!

atatürk o yüksek zekası ile o ileri görüşlülüğü ile bir ülke kurdu ama kimse mutlu olamıyor. nasıl bir şekil nasıl bir sistemse artık insanların mutlu ve huzurlu olması için kurulan devlet maalesef huzursuzluk ve mutsuzluk kaynağı olmuş.

dincisi dindarı atatürk ve arkadaşları tarafından bertaraf edilip hakaret üstüne zindanı gördüler.
kürdü ben baştan yok sayılmışım başlarım böyle sisteme deyip her gün isyanlara giriyor.
demokratı liberali bu ülkede demokrasi yok diye ağlıyor.
milliyetçisi biz niye daha fazla daha fazla yemiyoruz bu ülkenin kaymağını niye dah fazla adam kurban etmiyoruz diye ağlıyor.
mutlu olan bir kemalistler vardı onları da en son tazyikli suyla gaz bombası yerken görmüştüm ve baya sinirliydiler.

e şimdi atatürk bu ülkeyi ne diye kurdu ki? hayır madem kimse mutlu olmayacak zarar edeceğiz vuralım kilidi gitsin. ahaha. ha ama dolmabahçe sarayında, savarona yatında insanlar herhalde o kadar mutsuz değildir.
kurduğu ülke yıkılmaya çalışılıyor da ondan mutlu olunamıyor şu sıralar.
atatürk e nereden ve nasıl saldıracağını şaşırmış gözü kara şakirt iddiasıdır. ülkeyi 89 yılda atatürk mü bu hale getirdi ki şu anki durumunun hesabı ondan sorulsun?
Ataturk'un kurdugu gibi kalmamasindan kaynaklanan bir mutduzluktur. "Niyetiniz Atam'a saldirmaksa lutfen kendinizi parmaklayaniz" dedirten yobaz dusuncesidir.
bir baba düşün! yememiş içmemiş, tırnagından artırtıp kendine kücük ama anasının ak sütü kadar helal bir bakkal dükkanı açmış. sonra da çocuklarını karşısına alıp demiş ki; ''çocuklarım benim gücüm buna yetti. yıllarca ailemizi kimseye peşkeş çektirtip rezil etmedim, muhtac etmedim! şimdi sıra sizde. eger ki kafanızı kullanır, kazandıgınızı geleceginize yatırırsanız, bu kücük bakkal dükkanını zamanla büyük bir market, sizden sonraki ceddinizde kocaman bir magazalar zinciri haline getirir. karar sizin.''

gel zaman git zaman bey babanın mirasının üzerine oturan evlatları büyümek yerine anı tüketmek, sermayeyi yiyip bitirmek ve zaman icinde ekmek yedigi kaba işemek küstahlıgında bulunur. ve böyle oluncada iflas kacınılmazdır. ee sonra bir de sen kalk babana say söv! oldu mu şimdi ? olmadı dimi ..

rezillik ve kepazelikten öte bir şey yok artık günümüzde. iflasın eşiğindeyiz. akbabalar kapıda..

edit: akbabalar kapıda dememiş miydim? Gelen eksiler tespitimi dogrular şekilde. Beni yanıltmadınız teşekkürler! Çok afedersiniz lakin, ''popomla gülüyorum lan sizlere!'' ..
"Ey yükselen yeni nesil, istikbal sizindir. Cumhuriyet'i biz kurduk, O'nu yükseltecek ve sürdürecek sizlersiniz." mustafa Kemal Atatürk

yani bi yerde mutsuzluk varsa o atamızdan degil yükselen yeni nesilde senin gibi geri zekalıların varlıgından.
bu ülke, yüzyılın dahisi kabul edilmiş birinin bırakabileceği en iyi varlık olmakla birlikte; hâlâ mutlu olmayanların, mutluluk çubuğu taktırmaları gerekmektedir.
amerikancı zihniyetin yönettiği ülkede kimsenin mutlu olmaması durumunu, atatürk'e yüklemeye çalışmaktır.
Buna düpedüz sahiplenme denir. Kim nasıl kurdu bu ülkeyi tartışılır. Bir kisinin koca ülkeyi kurtarip yeni ulke kurması kadar uyduruk bir şey yoktur. Olsa olsa topragının üçte birinden vazgeçip kalan topraklarda da yurtta sulh cihanda sulh diye sindirilen bir turk milleti vardır.
atatürk 'ün kurduğu ülkenin devamında gelen mutsuzluğun atatürk ile alakasını anlayamadığım bir genelleme.
karaktersizlikte sınır tanımayan nankörlerin kendini tatmin etme yöntemi olan "çeneye vurma" eylemini vukuya vurdukları başlık. inancının ilk emrini yerine getirmeyen canlı cümlesi...
bu ülkeyi bir kişi kurmamıştır bu ülkeyi kanlarıyla hepimizin ecdadı hepimiin dedeleri canla başla kurmuşlardır. suç kuranlarda değil şuan bu ülkede yaşayıp sadece kan emici rolü üstlenen insanlardadır yapılması gereken ise ülke için her bireyin elinden geldiğince çaba göstermesi ve ülke için çalşmasıdır.
ullkede mart ayinda kediler sikismese bunun sebebinide ataturk'e baglayacak sakirt soylemi.
cahil yazar sicisi. ulkenin kurulus yillarini arastirip olaya yobaz pic gozuyle bakmayan insanlarin soylemeyecegi onerme. bugun mutsuzsan bilader o bugunku yonetimindir kuranin degil.
ülkenin kurulduğu zaman ile bugün ki zaman arasında dağlar kadar fark olduğunu bilmeyen bilsede o kör beyni görmeyen yazar sıçmasıdır. o zaman ki türkiye'ye kurban ol sen.
(bkz: yanlış gelmişsin kardeş)
cumhuriyet tarihinin çok büyük bir kısmında ülkeyi sağ iktidarların yönetmesi yüzündendir.
bu günü kıstas alıp ülkeyi cumhuriyeti kuranların kıyaslandığı saçma durumdur.başbakanın bu gün yaptıklarını bundan 50 öncesiyle kıyaslamasının aynısıdır.yoksa aynı zihniyetin başlığı mıdır diye sordurtur adama.her şeyi içinde bulunduğu zaman göre değerlendirmek lazımdır.
atatürk ve silah arkadaşlarının kurtardığı ülkenin günümüzde içler acısı halde olması sebebiyle yaşanılan durum.
o güzel ülkeden geriye bize ait o kadar az şey kaldı ki.
(bkz: kürtlerin atatürk nefreti)
son 10 yılda bayağı düzeldi bence. mutluyuz.
az önce anan yanımdaydı gayet mutluyduk...

(bkz: o kadar gerizekalıca başlık sıçmak ki insanı inci tarzı ayar vermeye zorlamak).
aslında ben mutluyum be sözlük başımdan bir olay geçti şu an şeriat olsaydı o adam o sözü söyleyemez ve gerçek yüzünü anlayamazdım ama laik serbest özgür vs. Olduğu için o adam o sözü söyleyebildi ve o adamın gerçek yüzünü anladım.
http://www.facebook.com/p...levant_count=1&ref=nf
ileri derecede saçma önermedir.

doğrusu şöyledir, koyun iktidarı tarafından yönetildiği için ve aslında atatürk'ün kurmasının tek teselli olduğu ülkede kimsenin mutlu olmamasıdır.

savaronaya laf etmeden önce, aç önce* bak.
mal varlığı görmek istiyorsan doğru adres rte ailesi, akp yolsuzluğu.
üstelik ne savaşarak, ne devrimler yaparak, ne refahı arttırarak...
sadece yan gelip yolsuzluk yaparak.

sizi gidi küstahlar.