bugün

atatürk bu ülkede kutsallaştırılmıştır. seven sever sevmeyen sevmez buna laf yoktur. asıl laf bu ülke için yapılanları ya da yapanları sevmeyenleredir. yoksa kişiliğini sevmezsen sevme banane kardeşim ama nankörlüğede tahammül etmez bu halk.

edit : başlık bana kalmış nerdesin üstad nereye gittin.
edit : 2 başlık bende gitmiş oh
edit : başlık yine bende arkadaş yalama etti .
Atatürk zaten beni putlaştırmayın demiştir. illa ki sevmeyen olacak , doğaldır.
üstteki entry yi doğrular nitelikte , evet sevmeyebilirsin ama kişiliğini ülke için yaptıklarını göz ardı edemezsin.bazı yaptıkları ters gelebilir ama yine sevmiyorum diyemezsin sadece bana ters gelen tutumları var o kadar deyip geçebilirsin.
militarizmin etkili olduğu bir toplumda böyle bir hak yoktur malesef dostum.

(bkz: sevme ve sevilme hakkının kısıtlanması)
platonik sevmemedir. gidip konuşacak bişeyin de yoktur.
doğaldır tanımıyorsan eğer sevmeme hakkın olduğu gibi sevme hakkında vardır. sakın sevmeme hakkını kullanarak popüleritenin artması gibi bir fırsat elde edeceğin fikri sende baskın hale gelmiş olmasın.
vardır.

bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olanlara kızıyoruz biz.
sev veya sevme ama saygı duy!
atatürk'ün de onu sevip sevmediğimizi umursadığını sanmıyorum. biz tamamen 'insanlığımızdan' seviyoruz onu. atatürk'ü sevmeme hakkını veren de atatürk'tür. osmanlı zamanında padişah hakkında ileri geri konuşanların kellesi uçurulduğunu ne çabuk unuttunuz? dayanılmayan şey bu nankörlük ve aşağılılıktır. kendisini doğuran anneye tecavüz edip babayı öldürmek gibi birşey bu. daha nasıl anlatabilirim biliyorum, ama böyle saçma bir zihniyet uğruna uçurulmayı göze alamam. olan haktır evet.
türkiye'de namümkün. ilkokuldan beri onu sevmeyi öğretirler, beyninde bir idol, tapınmaya hazır bir ilah haline getirirler. onların dediklerinin aksini yaparsan hayatın boyunca sürünürsün.
değiştirin şu kafaları! biraz daha özgür düşünün. düşünmüyorsanız da özgür düşüncenin önünü kapatmayın kardeşim!
edit: yav kardeşim, harbiden değiştirin şu kafaları. lütfen lan.
(bkz: mustafa suphi neden öldürüldü) *
Atatürk, osmanlı, padişah, cumhuriyet vb. başlıklardan usandık. bu gibi başlıklara tanım getirmekle bir arpa boyu yol alamayız.

ilerlemenin bir yolu varsa eğer: o da geçmişini aklında tutup, bugünü verimli yaşayıp, yarına hazırlık yapmaktan geçer.

isteyen hitleri sevsin isteyen atatürk'ü, bugün yarın için ne yaptın? asıl mevzu budur.
olabilir, kimse tapmak zorunda değil, herkesin düşüncesi kendinedir sonuçta, ama bu düşünce saygı ve mantık çerçevesinde olduğu sürece geçerlidir, bazı şerefsizler hariçten gazel okumaya, bilip bilmeden, anlamadan dinlemeden götünden sallamaya ve o salladıklarına inanmaya yöneldikleri için hakları yoktur, derdimiz onlarla sadece, hoş okuyan, bilen, gören, düşünen, anlayan dinleyen insan nasıl sevmez onu da ben anlamıyorum ya, neyse.
yoktur efendim yoktur. canını dişine takıp ülkeyi kurtaran adamı sevmeme hakkın yoktur. götünüz yemiyor 15 ay askerlik yapmaya -ki atatürk ve silah arkadaşlarının kurtuluş mücadelesi yanında sizin yaptığınız askerlik mi??? sonra geçip oturduğunuz yerden "ben atatürk'ü sevmiyorum" diyemezsiniz. öyle bir hak yoktur. (bkz: hak) hak demek, özgürlük demektir. özgürlüğü bizlere atatürk vermiştir. sana o hakkı kim verdi ulan! ota boka saçma sapan yorumlar yapma hakkını kim verdi? o fikirleri edinebilecek yetiye gelmen için gerekli olan bilgiye ulaşmanı kim sağladı? böyle nankörlük olmaz. sizin gibi boktan bir nesli görünce kendi neslimden utanıyorum. siz gidin bush'u sevin, rte'yi sevin, hizbullah'ı sevin, apo'yu sevin, ne kadar kancık varsa hepsini sevin, bi atatürk'ü sevmeyin! aynen devam böyle...!!
atatürk tarafından verildiği iddia edilen hakiddia diyorum çünkü osmanlı zamanında da devlet büyüklerine hicivler taşlamalar yazılabiliyordu

(bkz: filozof rıza tevfik)
(bkz: süleyman nazif)
(bkz: oruç tutmayınca tepki görmek)

lan seven sever sevmeyen sevmez.
atatürk'ü sevmemek demek sevr'a teslim olmuş memleketteki bor minerallerinin ingiliz'lerin eline geçmesine sevinmek demektir.
eğer bu ve diğer parmaklar klavye üzerinde dolaşıyorsa, bunun başlıca mimarı ulu önder mustafa kemal atatürktür. bu gerçeği fark edemeyen insanın hakkında atıp tutması da ironiktir.
atatürk ü seviyoruz. bu ülkede hayırlı bir iş yapan herkesi seviyoruz ki atatürkün çok hayırlı işi vardır bu ülkeye.
bu konu neden bu kadar tartışılıyo anlamıyorum atatürk ne allah ne peygamber isteyen sever isteyen sevmez bu kişiden kişiye değişir...
tüm dünyada imrenilerek anlatılan bir liderin türkiye'de ''sevmiyoruz hacıı'' nidalarıyla anılması acı bir durumdur. ama kısaca ''yeterince seveni var siz sevmeseniz de olur.'' denesidir.
Sevmeyin kardeşim, istemeyin kardeşim. Bu ülke için yaptıklarını bilmeyin, öğrenmek için uğraşmayın. Siz ki halis bir Türk evladı olsaydınız kendinizi buna mecbur değil gönüllü hissedecektiniz.
kendi çapımda sonuna kadar kullandığım bir haktır. insanın allah'ı bile inkar etme hakkı ateist olma hakkı varken atatürk de kim oluyor herkesi kendisini sevmek zorunda bırakacak. ve bu anlamıyla ben de atatürk'e şirk koşan birisi olarak ataist(atatürk tanımayan)im.
gayet tabii bir haktır.
sevme ama minnet ve saygı duymak, müteşekkir olmak zorundasın.