bugün

celal bayarın tam 103 yaşında söylediği cümle. ne kadar haklıdır tartışılır tabi ama kendisinin atatürkü çok sevdiği atatürk ü koruma kanununu çıkarttırmasından anlaşılıyor.
"kabe arabın olsun bize çankaya yeter" cümlesiyle birlikte daha anlaşılır hale gelen cümle. put kelimesini cümle içinde kullanmadım dikkat ederseniz.
muhterem ilker paşa bey hoca efendi kaddesallahu sırrıhu zorttolaması.
(bkz: milli din)
ilker başbuğ hazretlerinin hadisidir.
http://www.ensonhaber.com...im-mesaji-2012-11-09.html
yerinde bir cümledir.
ibadet kavramının içini boşaltan cümledir. bir insana gereğinden fazla değer yüklemektir. onun çağdaş fikirlerine sahip çıkmak, onun çizdiği doğru yoldan gitmek, onu saygıyla ve sevgiyle anmak, onun ideallerinin iyi yanlarını almak yeterli olacaktır. körü körüne sevmek, körü körüne sahip çıkmak bağnazlığa götürür ki bu durum onun fikirlerine faydadan çok zarar getirir.
(bkz: seni sevmek ibadetim ama sevemem cenabetim)
edit: olum eksilemeyin ben sizdenim ya la *
Bu bir şehir efsanesidir. Tahminen çıkış tarihi 1990. Macera arayan ergen sözü olabilir.
Eşrefi asakir serveri türkiye hazreti ilker başbuğ kaddesallahu sırrıhunun wah diye osurtan zorttosu.
milli ibadet!

la hani laiktik biz? hani din ve devlet isleri ayrıydı?

mütmis bir kavram kargasası söz konusu.
saçma mantıksız bir söylemdir. atatürk'ü metalaştırarak ona daha çok zarar vermektir.
(bkz: eleştirinin olmadığı yerde putçuluk başlar)
adam benim inancıma saygı göstermiş mi ben adama saygı göstereyim, atatürkü sevmek ibadetmiş, o zaman size göre ben cehennemlik bir günahkarım amk.
abartıya kaçmış biraz. hatta fazlaca.

herkes sevmek zorunda mı? değil.

ama bir türk atatürk'ü sevmiyorsa muhtemelen nurcular tarafından beyni yıkanmıştır.
helal olsun komutana.atatürk türkün lideridir başbuğdur.
ibadetin ne olduğunu bilmeyen deli saçması.
celal bayar'ın ağzından çıkan yüz karası söz..

sonra birisi "kemalizm taassubu" diye söze başlayınca kızarlar..
milli ibadetsiz millet mi olur?
elbette dini ibadet gibi milli ibadette olur.
milletiyle gurur duymak değerlerini ülkesini yüceltmek vaatannı korumak vatanı emanet edene saygı duymaktır işin aslı
anlamazdan gelip vatanı sevenleri karalamak cumhuriyetin kurucusunu karalamakla kimse bir halt elde edemez .
bana aykırı olan sözdür.beni ilgilendirir.savunanlara tek söyleyeceğim,allah sizi bu dünyada da öbür dünyada da atatürkten ayırmasın.