bugün

entelektüel olmaları. nitekim ben bu sınıfa mensubum. batıda aldığım eğitimin çok büyük katkısı var tabii ki.
http://galeri.uludagsozluk.com/r/bluevelve-51446/

çoğu sorgulayıcıdır ama kimileri teröriste olabilir.

(bkz: değil mi)
tabu sahibi olmayan, hayatta tek mürşidi ilim olan kişilerdir.ayrıca çoğu: fikri hür, irfanı hür ve vicdanı hür kişilerdir.
(bkz: badem bıyık)
aklı başında insanlardır efenim. dünyaya panoramik bakabilen sadece kendisine söylenenleri doğru kabul etmeyen, sorgulayan, eleştiren, pozitif bilimlere değer veren insanlardır.

kimsenin hatasız olamayacağını bilen, hakaretle eleştirinin farkını bilen insandır ayrıca.

ayrıca (bkz: kuyruk acısı) olması için bariz bir zararın var olması gerekir. yoksa bluevelve atatürk ün kendi halkına zarar verdiğini mi ima eder?

büdüt: atatürk bir dogma değildir. saygı kuralları çerçevesinde kalmak şartı ile herkes tarafından eleştirilebilir. bazı çağdaş(!) yobazların zoruna gitmiş anlaşılan. siz devam edin muasır medeniyetlerin seviyesine eksileyerek yaklaşırsın belki.
atatürk ün bu ülkeye verdiği nimetleri görmezden gelip, günlük politikacılara ve onların okyanus ötesinden gelen fikirlerine sadık kalan kişilerdir.
(bkz: at gözlüğü)
yobaz olmaları. iyilikten anlamamaları. nankör olmaları.
bu arada, hey sen! eleştiren, sözüm sana: sen eleştirmeden önce aç, oku, araştır. atatürk kimdir? neler yapmıştır? nasıl bir adamdır? sonra bir de kendine dön bak sen kimsin ve kime ne yaptın? sonra da desteklediklerine bir bak onlar kim ve kim için ne yapmışlar? dürüst ve adil olursan şimdiye kadar söylediklerinden ve yaptıklarından utanacaksın.
çarpılacak olmaları. bilin bakalım kim tarafından
(bkz: bir avuç tuzla koşmak)
dar kafalı olmayan kişilerdir bir de imansızsa tam kıyak insandır.
genelde imanlı olular ya da imanlıların götünü yalarlar.
kabuklu yeme merakı olan nineye sahip olmaları.
ya cemaatçidir ya da terörist. ki pek de bir farkları yoktur. biri silahla diğeri de gizli örgütlenme ile atatürk' ün kurduğu cumhuriyeti yıkmaya çalışmaktadır. ha bi de entel takım vardır onlarında tek amaçları ona buna muhalefet olmak.
genel özelliği demek lazımdır o da yobaz olmalarıdır. zaten bunlar eleştirmezler sadece küfür ederler. adına düsünce özgürlügü derler sonra kanuni sultan süleymanı içkiyle gördüler diye ortalığı ayağa kaldırırlar. zira bunlar filmle gerçeği bile ayırt etme gücüne sahip değildirler.
yetiştikleri dar ortama da koşullanmışlardır bazıları.
bazıları ise gerçekleri bildikleri halde çıkarları el vermezmez doğruları söylemeye.
futbol takımı gibi atatürk karşıtlığı takımını tutmuşlardır bir kere. artık ağzınla kuş tutsan doğruları göremezler.
en önemli özellik ise zeka ile ilgilidir. yetmez çoğunda..
kemalistlerin her zamanki yapısını bilmeleridir.

başlığa bakıyorum atatürk'e hakaret eden ya da küfür eden yazmıyor. "eleştiren" yazıyor. eleştirenlere bile ana avrat söven bir tayfa var. eleştiri yahu, buna bile tahammülleri yok. ah şu çılgın kemalistler...
sen dedin diye ben orospu çocuğu olmam ama sen ondanda beter olabilirsin. çünkü seviyesizsin, bilgisiz ve cahilsin, bilgi anlamında bir şeyler biriktiremediğin için herkesi orospu çocuğu yapıp, bilgisizliğini ve zavallılığını gizlemeye çalışıyorsun. shadowassasin, evet senden bahsediyorum. eleştiri nedir? sanırım, onu da bilmiyorsun. yazmayı bilmediğin ve beceremediğin gibi.

yeteri kadar tanrı yok mu? Daha fazlaca mı tanrıya ihtiyacımız var? özgür düşüncenin ve sorgulamanın bu denli düşmanı olmak niye ki?

Bütün resmi tarihler kurgusaldır. ve bir çoğu doğru değildir. bunu bile bile eleştirenleri belli bir kategoriye sokmak çabası anlamsız bir şeydir. insansa eğer, beğenilen ya da beğenilmeyen, yerilen veya övülen yanları hep olacaktır. Önemli olan doğruyu bulabilmektir.

iktidarlar kanla kurulur ve sürdürülür. iktidar mücadelesinde atatürk hiçmi hata yapmadı? hiçmi kimseleri öldürtmedi? onlarca, yüzlerce, binlerce yanlış yapılan şey var ve sen bunları söyledi diye insanlara "orospu çocuğu" deme hakkını kendinde nasıl bulabilirsin?

atatürk adına her yıl işlenen binlerce faili meçhulde senindemi parmağın var. sendemi o kandan besleniyorsun? diye sormazlarmı adama?

hilafet adına müslüman ve hindulardan para toplayıp (başta gandi olmak üzere) onları kandırmadımı? Leninden yardım alıp, sahte tkp kurdurup (celal bayar'a) sonra da m. suphiyi öldürten kimdi? çerkes ethem'le girdiği iktidar mücadelesinde çok mu doğru işler yaptı? bunlar gibi nice alavare dalavere söylenince orospu çocuğu oluyorsak, olmaya devam edelim biz. sizlerde namus timsalleri "vatanseverler" olun.
küfür etmezler. geneli okumuş, temiz aile çocuklarıdır.
atatürk'ün eleştirilemeyecek biri olmadığı bilen aklı selim insanlardır. eleştirilecek yönlerini eleştirir, takdir edilecek yönlerini takdir eder. bundan dolayı da kimseye hesap falan verecek de değildir. sen atatürk'ü kendine put yapıp tapıyorsan onun senin tasarrufun. behey dürzü şiirini oku rahatla, küfür et rahatla, ne bileyim atatürk olmasaydı burada yazamazdın de. kemalist kafalardan adam gibi şeyler yazmasını beklemiyoruz zaten.
100 yıl önceki ortamı kafalarında canladıramayan kişilerdir.

rte yi de eleştirenleri izmire davet ediyorum. gelin de ebeniz nasıl sikilirmiş gorun.. 3-5 mütayit olmasa yarragı köküyle yicez.hayal etmeyin zorlanırsınız. gelin gorun hele bir de işsizseniz..
diğerleri gibi at gözlükleriyle bakmayıp daha iyi araştırıp çekinmeden tırsmadan pat diye doğruları (çoğunluğun hoşuna gitmesede) dobra dobra söylemeleridir. bu adamlar diğerleri gibi şehir efsanelerine kulak asıp götü yayıp yorum yapanlardan değillerdir. adam akıllı araştırıp bilinçli konuşan adamlardandır.
laiktirler. zira saplantıları yoktur.
14 yaşında bir lise öğrencisiyken haddim olmadan öğretmeni eleştirmiştim. Öğretmenim beni dinledikten sonra tek bir cümle söyledi. ''beni eleştirmen için en azından öğretmen olman gerekir''
özür diledim ve oturdum.
Atatürkü eleştirebilmek için en az atatürk kadar başarılı olabilmek gerekir.
(bkz: başbakanı eleştrmek için başbakan mı olmak gerekir)
bunların büyük çoğunluğu cemaatçidir. cemaatçilerin hocalarınında zamanında atatürk tarafında (tarikat ve cemaatleri bitirmek adına) sürgün edilmesini hazmedememektedirler.
ikinci olarakta bu arkadaşlar atatürkün içki içmesini dinden uzak olmasını hoş karşılamaz pek. Çünkü onlara göre kişi imanı ile değer kazanır.
Herkes istediğini düşünebilir elbette ama ulu öndere hakaret etmeye kimsenin hakkı yoktur. Senin cemaat liderin kaç kişiyi kurtarmış? Atatürk bu vatanı,bu milleti kurtardı hala ne diye bu anlamsız kıyaslama!
güncel Önemli Başlıklar