bugün

siyasi görüş değil mi, vermezdim. adam şapka takmayanın kafasını uçuruyor.
maazallah bir gün rüzgarda uçar muçar, riske girmemek lazım.
atatürk yaşasaydı, ak parti'ye oy verirdi.
öyle mübarek bir adam için canımı bile verirdim.

(bkz: size savaşmayı değil ölmeyi emrediyorum)
"şapka takmayanın kafasını uçuruyor" diyecek cehalet seviyesindeki kişilerin kafasını uçurması için verirdim.
Şu anda en çok aranan isimlerden biri atatürk. Keşke bugünlerde de onun gibi biri olsa da biraz yüzümüz gülse.
erdoğan'ın karşısında hiç şansı yok.
verirdim tabiiki. ülkemi kuran adama oy vermicem de ülkemi bölmeye çalışan dikdatör tayibe mi oy verecem.
atatürk yaşasaydı kimsenin oyuna ihtiyacı olmazdı.

gerçek liderler halktan oy dilenenler değil, devleti yönetecek erki söke söke alanlardır.
oy gerekiyorsa, o oyu da söke söke alırlar.

nitekim bugün bu durumun aynısını görüyoruz.
birileri isterse kıçını yırtsın, gerçek lider karizmasıyla milleti peşine takar götürür.
atatürk yaşasaydı ve partisi olsaydı akp dahil hiç bir parti barajı aşamazdı, ama meclis dışında kalan bu partilere atatürk en büyük demokratik tavırla yaklaşırdı.
Musta kemal, kuran-ı kerim'i türçeye çevirip okutmak istediği dönemlerde kazım karabekir bir gün kendisine bunun nedeni sorduğunda; ''artık arabı'n saçmalıklarını türkçeye çevireyim de, millet artık bu saçmalıkların peşinden gitmesin'' demiştir. ister dindar ol, ister laik ya da kim olmak istersen ol... böyle diktatör bir zihniyete kim oy verir?
kaldı ki kendisi yaşadığı dönem hep laiklik, demokrasi vs'den dem vurdu ama ne ilginçtir kendisi seçimle başa gelmek istemedi. şimdi birilerine sorsak,''yahu orasını karıştırma, o zaman öyle gerekiyordu öyle yapılmış'' derler. çünkü, seçim yapılsa kendisinin seçilmeyeceğini pekala biliyordu. bu yüzdende seçimi denemek bile istemedi...
güncel Önemli Başlıklar