bugün

can Dündar kurtuluş Savaşı yıllarında yaşasaydı ve Türklere gelen silahları bu şekilde ifşa etseydi Atam bu sıpayı kesin asardı.
can dündarın asılması için sarık ve cübbe giymesi gereken durum.
olması için can dündarın kuran okuması gerekirdi dediğim iddia.
olması için can dündar ın yandaş ali kemal medyasından olması gerekirdi.ali kemal size göre kahramandı tabi.
önce de rakı içirir sofrada sorularıyla gerilim yaşatır zevkini çıkarırdı. paşam işini bilirdi. maşallah.
Kurtuluş savaşında 15 yaşında kimse savaşmadı diyecek kadar bilgisiz ve cahil yada bilinçli yapan birini ulu önder mutlaka cezasız bırakmazdı.

Hey 15'li diye türkü var ulan, sen nasıl tarihi çarptırırsın! Evladım olsa Dündar 15 yaşında salardım doğaya kendi kendine büyüsün, görsün zorluğu diye!
olması için can dündarın namaz kılması gerekirdi dediğim iddia.
olayı sadece dindarlığa bağlayan ibneler var ama açıkçası atatürk karşısına kim çıksa dinlemezdi, başkaldıran yörük ağalarını bile halletmiştir atatürk kimse söylemez ama...
Şüphesiz Doğru tespittir.
atatürk yaşasaydı mit tırları çocuk katili ışid'e silah taşımazdı. tam tersine o tırlar türkmenlere giderdi.

zaten bunu da saklamazdı.

"yogh öyle bir dır" demezdi

sonra yok dediği tır için "onlar insanı yardım" demezdi.
sonra insanı yardım dediği tırlar için " onlar tükmenlere gidiyor" demezdi.
asardı tabi

sen kimsin ki atamın küçüklüğünü karga kovalayarak geçirdiğini söylüyorsun ve bunu belgesel yapıyorsun densiz. atamız o yaşta bile savaş stratejileri çalışıyordu.
atatürk yaşasaydı can dündar'ı asardı

odasına baş köşesine. (fotoğrafını)

işte benim gazetecim yılmadan korkmadan gerçekleri söylemeli diye de eklerdi.
her "atatürk yaşasaydı" denildiğinde adamın ömrü 1 gün uzasaydı ölümsüz olurdu.
güncel Önemli Başlıklar