benim bildiğim atatürk ün tavrı çok sert olurdu.Ama önemli olan günümüz türkiyesinin tepkisidir.
atatürk yaşasaydı muhtemelen türkiye 2000 li yıllara kalmaz süper güç olup israil in götünden kan alırdı. bu arada atatürk tepki vermez ayar verirdi.
ecevit yaşasaydı olası tavrından pek farklı olmazdı.
israili haritadan silerdi. ayrıca atatürk yaşasaydı şu anda ne pkk sorunumuz olurdu ne isaril böyle içten yanmalı motor gibi çalışabilirdi.
muhtemelen, ileri görüşlü ve stratejiksel bir tavır sergilerdi.
ebesinin örekesini gösterirdi bu piçlere...
biliyorum ölüden medet ummak mantıklı değil ama insan yinede ahh şimdi mustafa kemal olacaktı ki romantizmine kapılmadan edemiyor...
o olsaydı eminim işin hakkını verirdi
(bkz: ayar manyağı yapmak)
isral'e kesinlikle çok kısa ve öz bir cevap vererek tüm dünyaya utandırırdı.
(bkz: ordular ilk hedefiniz akdenizdir ileri)
içi boş kınama mesajları ve kameralar önünde şovmen edasında gözyaşı dökerek popülist, oy amacıyla yürütülmüş bir politika içine girmezdi, ucuz kahramanlık peşinde koşmaz, dünya ve türkiye adına en mantıklı politik yöntemi bulmak için çaba harcardı ve benim inancım o dur ki bu yöntemi bulur ve uygulardı..
fazla söze gerek yok...

''getirin çizmelerimi''

şimdikiler de moda ise;

''one mınute''
en basitinden ,israil ile dış görüşmelere liderlerimiz gitmezdi .israil görüşmek için türkiye ye gelirdi.
sadece israil değil bütün dünya bizden tırsım tırsım tırsardı. çünkü dünya üzerindeki tek süper güç türkiye olurdu.
savaş gerekmedikçe cinayettir diyen atam israilin yaptığını cinayet, türk bayrağı taşıyan bir gemiye saldırılmasını ve içindeki türk vatandaşlarının öldürülmesini savaş gerekçesi görürdü.
atatürk yaşasa israil olurmuydu onu sorgulamak lazım.
trablusgarp savaşı'nde gösterdiği tavrın aynısı olurdu.
atatürk yaşasaydı israil bu olaylara kalkışabilirmiydi diye düşünmek lazım , ha kalkıştığı anda karşılığını çok sert biçimde alırlardı.
(bkz: adamın götünden kan alırlar kamil kan)
fatih sultan mehmet olsaydı gemileri karadan gazzeye ulaştırırdı.
atatürk yaşasa şu an 129 yaşında olacağından durum pek de farklı olmazdı.*
çizmelerimi giyersem, tarihte en kısa süre hüküm süren devlet olursunuz türü bir fırça.
güncel Önemli Başlıklar