bugün

hayatını, dine karşı amansızca saldırmaya adamış bünyelerin anlayamayacağı, anlayamadığı sevgi.
bambaska bir felsefe bambaska bir yasam bicimidir atayı sevmek.onu icinde büyütüp aktatabilmektir devrimlerini dogruca.basarabilirsek ne mutlu.
artık müslüm gürses sevdasından farkını ayırdetmek zorlaşmıştırç ayrıca her kasımda depreşir yaram. aklıma gelmişken:

(bkz: kasığımda aşk başkadır)
köpeğin sahibine duyduğu sevgiyi bildin mi? sahibinin kafa yapısını, düşüncesini filan anlamadan duyulan sadakat. içi boş sevgi. hah işte aynen ona benziyor.

durun!

kendi ayarımı kendim veririm:

baban kimdi bilmezdin şerefsiz!
(bkz: anlatılamıyacak bir sevgi)
(bkz: o kadar fazla ki anlatamam)
bir insan sevgisinden öte olan sevgidir.
sevgiden ziyade saygı çerçevesi içerisinde tutulması önemli olan duygudur.
yani anlatmak istediğim şu ben de kendisine saygı duyuyorum ama bu kendisine toz kondurmayacağım anlamına gelmez. şüphesiz ki milletimiz adına büyük işlere adım atmış biri ama kimi toplum kesimlerine ve değerlere yaklaşımı açısından eleştirel yaklaşılması normal karşılanmalıdır.
teşekürler makina.
Keşke yanında ölseydik bu adamın. Sözüm meclisten dışarı, çoğu insan bunu anlayamaz idrak edemez veya siyasi görüşünden dolayı sevmez. Açıkcası sevmek zorunda da değil kimse. Ya görüyorum şu sözlükte yazılanları üzülüyorum gerçekten. Yok atatürk şöyle yok Atatürk'ün şu kadar mal varlığı yok Atatürk'ün aslında ülkeyi satması şeriatı kaldırması. Beğenmiyorsan sen bu adamı bas git irana falan orasına osmanlı toprağıydı. Ya bu adamın düşmanları bile cumhuriyet'in ilanından sonra Atatürk'e karşı övgülerini yere göğe sığdıramamış sen kimsin arkadaş beğenmiyorsun. Senin ne haddine. Mason dediniz Yahudi sempatizanı dediniz. Ayıp arkadaş ayıp. Belki de Atatürk 20 yıl daha yaşasa hersey farklı olabilirdi. En azından şimdi ki bunak siyasetcilerden daha iyi siyaset yapardı bu adam. Huzurlu yat mustafa paşam. Belkide dünyada en çok saygıyı hakeden kişi sensin.

NE MUTLU TÜRKÜM DiYENE.
Beni görmek demek, mutlaka yüzümü görmek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu kafidir. sözleriyle asla bitip tükenmeyecek olan sevgidir,her şeye rağmen.
ne buraya yazılacak kadar basit ne de sağda solda anlatılacak kadar yavandır.
insanlık seviyesini buna bağlı olarak ölçüyorsanız hayvan bile olabilmeniz imkansız, dedirten sevgi çeşidi.
Bu sevgi anlatilmaz.
Bu sevgiye karşı çıkanlar çok.
Bu sevgi yolunda gidenler çok az
Atatürk sevgisi yaş tanımaz.
görsel
görsel
görsel
benimki ilkokul 2 yada 3 te başladı.
o zaman öğretmenim atatürk hakkında güzel şeyler söyledi, içten içe bi sevgi başladı tabi sonra patladı gitti.
https://instagram.com/p/BUSTXwijkQg/
bitmez.
Ataları tarafından asılmış bir Kürt genci olarak bilmediğim ve taşımadığım sevgidir, kimse sevmek zorunda değildir.
Ebedidir, bitmeyendir, olması gerekendir.
türlü katakulli denince akla gelen dinciyi sevecek halimiz yok herhalde.
(bkz: düşüncelere aşık olmak)
Biz Atatürk ü soğuklarda andımızı okurken sevdik, yağmurlu havalarda istiklal marşımızı haykırarak okuyarak sevdik. (bkz: liseliler bilmez)
allah ile girdiği tüm versusları alan atatürk'e duyulan sevgidir.
atatürk sevilmez, atatürk'e aşık olunur. atatürk'e kuru kuru saygı duyuyorum demek yetmez, atatürk'e şapka çıkarılır.
Tapınma boyutuna gelmediği sürece sıkıntı yoktur.
(img:#1551586)
Evet kendisi 14 aylık.

minicik elleriyle 'Atatürk nerde' diye sorulduğunda 'Ata ata' diyerek gösteriyor.