bugün

paşam özür dileriz. sen bu milleti soykırımdan, tecavüzden, esaretten kurtardın ama bu millet sana nankörlüğün tarihini yazarak 7/24 sövüyor ve çok ağır bir feleketa doğru dolu dizgin gidiyor. senden bu mahluklar adına af dilerim.
atatürk'e yazılan mektuptur efenim.
-nice zman uğraşıldı şeriat diktatörlüğü gelmedi gelmedi bundan sonra da gelmesin diye uğraşacağız efneim - bundan sonra da diktatörlük glemeyecek atam yollarımızdan dönmeyceğiz biz yien biz...
-nice zaman daha uğraşıp vatanı böldürtmeyceğiz pkkya vatanı yem ettirmek yok...

-yok işte yok...
mücadle sayesinde, ne şeriat ne de pkk ülkemiz yem edebiliyor diyoruz efenim...
-o kada raydın hapishaneye niye atıldı bunun için diyeceğiz..
çirkinliler vatanımızı bulmasın...
11 yıldır şeriat gelcekti nerde kaldı acaba. başına bi iş gelmiş olmasın.
http://inciswf.com/jetvg958.swf

sevgili atam,
istemezdim görmenizi şimdiki durumumuzu. o güzel masmavi gözlerinizden bir kara bulut geçerdi de, gölgelenirdi mavi.
isterdim ki o çok güvendiğiniz gençliğin damarlarındaki kan düşündüğünüz gibi asil olsaydı. berbat durumdayız, her tarafımız iç ve dış mihraplar tarafından çevrildi ve birşey yapamadık. ben üzgünüm. tamam az sayıdayız ama olsun.. seni anıyoruz ve seni çok seviyoruz. çocuklarımı da senin ışığınla yetiştireceğim belki benim gibi daha başka insanlar da olacak. lütfen, lütfen bizi affet sana layık olamadık...
vatan satılıyor atam...
yüzbinlerce türkün uğruna kefensiz topraklara seve seve girdiği vatanı karış karış teröristlere pazarlanıyor ve bizler miskin miskin oturuyoruz atam.

--spoiler--
“Türk genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir. Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, ‘Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır.’ demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.
Polis gelecek, asıl suçluları bırakıp, suçlu diye onu yakalayacaktır. Genç, ‘Polis henüz devrim ve cumhuriyetin polisi değildir.’ diye düşünecek, ama hiç bir zaman yalvarmayacaktır. Mahkeme onu yargılayacaktır. Yine düşünecek, ‘Demek adliyeyi ıslah etmek, rejime göre düzenlemek lazım.’ diyecek.
Onu hapse atacaklar. Yasal yollarla karşı çıkışlarda bulunmakla birlikte bana, başbakana ve meclise telgraflar yağdırıp, haklı ve suçsuz olduğu için salıverilmesine çalışılmasını, kayrılmasını istemeyecek. Diyecek ki, ‘Ben inanç ve kanaatimin gereğini yaptım. Araya girişimde ve eylemimde haklıyım. Eğer buraya haksız olarak gelmişsem, bu haksızlığı ortaya koyan neden ve etkenleri düzeltmek de benim görevimdir.’
işte benim anladığım Türk genci ve Türk gençliği!”
--spoiler--

yapamadık senin anladığın türk genci olmadık, can tatlı geldi atam.

şehitlerinle birlikte iki elin yakamızda olucak, biliyoruz atam.
üçgen şeklinde katlanıp nutuk'lu suyla yıkandıktan sonra 3 sarı saçlım mavi gözlüm çekilir, bir de Atatürk olmasaydı ben piç olurdum okunur. bu şekilde boyuna asılırsa laiklik elden gitmez. evde yüksekçe bir yere konulursa o eve cemaatci ve akpli adım atamaz. kim bu şekilde mektubu yastık altına koyarsa rüyasında Chp'nin %60 oy aldığını görür.
efendim o mektup yazildiktan sonra elinizde kalir.
atatürk'ümüz,

canından çok değer verdiğin biricik ülken, resmi törenlere katılmaktan aciz bir şeyh tarafından esir alındı.

daha da kötüsü,

artık bir kurtuluş savaşı için mücadele edip hayatını ortaya koyacak şerefli türk milleti de yok.

damarlarımızdaki asil kanda mevcut olan kudret de fayda etmiyor ar damarımız çatlayalı beri...

affet.

ne olur.
saygı değer atam:
bırakıp gittiğin günden beri ülkemiz işgal altında. milli eğitim, sağlık, güvenlik, askeriye, maliye falan hep bozulmuş. insanlar kendini düşünmekten başka işle meşgul değil.hele bazısı iyice zıvanadan çıkt. vatan yangın yeri millet çalı çırpı... allah onların belasını versin.
huzuruna gelemediğimiz için affeyle. sen yüreğimizdesin ve bizleri duyuyorsun. seni çok özlüyoruz.
mekanın cennet olsun.
sevgilerimizle.
atam kime ne ettiysen çok güzel yapmışsın ki 74 yıldır bitiremediler arkadan konuşmayı.
ne masonluğun kaldı, ne ateistliğin, ne din düşmanlığın...
atam biliyorum bunlara emanet etmedin bu ülkeyi.
emanetine gerektiği şekilde sahip çıkamıyoruz onu da biliyorum.
ama bazıları uyudukları bu gaflet uykusundan bir gün uyanacaklar.

türkiye cumhuriyeti'nin kurulması için yaptıklarına teşekkür eder saygılarımı arz ederim.
sevgili atam
senin yollarından giderken düştük, bizleri hapisaneye koydular yerin dibine geçtik,
her yan senden sonra çok pis kokmaya başladı kimin eli kimin cebinde belli değil
evet seni anıyorsak gerçektende senden sonra iyi yöneticilerin, ülkenin başına gelmediğinden dolaıyıdır, her yan devlet düşmanlarıyla dolu senin ilkerine ''zırva'' diyenlerle dolu!...
-maalesef....
biz genede elimizdeki taşla sopayla devrimleri, özgürlüğümüzü savunmaya devam edeceğiz!...
hiçbir hapisane, hiçbir zincir bizi durduramaz!...
sevgili ulu önder;

bu gün senin kurduğun cumhuriyeti savunanların tek tek herhangi bir suçtan ceza evine atıldığı gündür. bu gün sokaktaki 10 kişiden 9 u istiklal marşının ilk 2 mısrasını bile unutmuş durumdadır. kıtadan vazgeçtik...
senin ölümünden sonra hala seni anıyorsak unutma ki senin gibi birisinin bu ülkenin başına gelip yönetimi ele alamamasındandır. kimsenin senin gibi bakamamasındandır. biliyoruz ki geriye dönüp bakmamıza kızıyorsun ama ilersini göremediğimiz bu günlerde malesef geride yaptıklarınla yetinmek zorundayız..
sen yine de RAHAT UYU unutmadık unutturmayacağız...
eğer bir mektup yazacak olsam içinde günümüz ile ilgili bir sürü şikayet, serzeniş olurdu. güzel şeyler de yazardım tabiki fakat bunlar mektubun atatürk ile ilgili olan kısmı olurdu.

eşi benzeri bulunmayan atamı seviyorum...
atam, sana olan sevgim tarifi imkansız bir duygu. sana rahat uyu atam, bir çoğu gibi ben de senin izindeyim demek isterdim, hemde çok. fakat öyle değil, günümüzde bir çoğu unuttu senin izini, yaptıklarını da unutmuş gibi görünüyorlar. vatan hainlerine senin mevkini yakıştırıp, onları senden üstün tutuyorlar. ne yazık! ama hala var seni anlayarak sevenler, hak ettiğin o kıymeti bilenler, izinden gidenler, bunun için mücadele edenler... bilemiyorum daha fazla ne yazayım. sen zaten görüyorsundur atam, kurduğun vatanın şu durumunu. ama yine de ne olursa olsun senin kurduğun bu vatan, sendeliyor ya da sendelesin isteniyorsa da kolay kolay yıkılmaz, yıkılmayacaktır.!
Atam! Tarih bu gün 29 ekim 2009 yıllar önce bu cumhuriyeti kurduğunda belki ne hayellerle kurdun,ne umutlarla kurdun.ama günümüz türkiyesi senin yokluğunda darbeler,skandallar, gayrimeşru cinayetler sayamadığım olaylar ile çalkalandı.gün geçtikçe senin ilke ve inkilaplarının dışına çıkmaya başları.atam! biz seni çok özledik, senin fikirleirni, görüşlerini, senin yönettiğin bir türkiye cumhuriyetini çok özledik. bugün ite boyun eğen devlet büyüklerimizi hiç özlemedik adlarını alay konumuz yaptık.atam atam atam... bırakmış olduğun bu vatanı, bu devleti bir türkiye cumhuriyeti vatandaşı olarak, geçliği olarak sana tekrar söz veriyorum sahip çıkacağım.atam sen rahat uyu...

(bkz: türküz türkçüyüz atatürkçüyüz)
ata lahtinden kalkıp sözlüğe girip okuyacakmış. o yüzden güzel yazın koçlar. atatürk ün gösterdiği akıl ve bilimin ışığında muasır medeniyet seviyesine aha bu tiplerle ulaşacağız biz. yazın yazın iyi yazın, anıtkabir özel defteri de bu zihniyetle yazılıyor senelerdir.
sevgili atam,

okumadan öğrenmeden sağdan soldan duyduğu şeylerle gaza gelerek sana mektup yazmaya çalışan tiki gençlikten artık bezmiş durumdayız. keşke ilahi bir işaret göndersen bunlara ve desen ki:

- bırakın artık ölmüş benden medet ummayı. salaklığı bırakın, okuyun öğrenin. yapılması ne gerekiyorsa kendiniz yapın. rahat bırakın artık beni yahu! 70 sene oldu öleli hala akıllanamadınız.
eğer böyle birşey yapacak olsam birşey yazamazdım utancımdan.ne yazabilirim ki içinde bulunduğum gençliğin nasıl berbat durumda olduğunu mu?bıraktığı bizlere emanet ettiği uğruna ne canlar yitip giden güzel ülkemin ne halde olduğunu mu?güvendiği gençliğin geleceklerini göremediklerini mi?nasıl tembel ve dünyada ki devletler arasında acınacak duruma geldiğimizi mi?ben yapamam.utandığım için yazamam!