bugün

körü körüne atatürkçülüğün son noktasıdır. onun kendini çağa uydurma nasihatlerinden bir haber kişidir bunu yapan.
bir tur deliliktir.
periyodik aralıklarla "yavuz da küpe takıyordu", "peygamberin de saçı uzundu" savlarını öne atan kahve metalcilerinden farksız insanın davranışıdır.
"atatürk de 1.65 boyundaydı. " deyip, bacaklarını da bilekten kestiren kolpa atatürkçü eylemi. atatürk de kafasını kullanırdı deyip, kafayı çalıştırmıyor da dürzü.
yobazlıktır.
tum sunnetleri de takip ediyorsa, kendisinde sunnet sendromu baslamis diyebiliriz. yani tarihteki tum insanlarin yaptiklarini sahih olsun olmasin degisik kaynaklardan topla, uygula. cik cik.
(bkz: atatürk de içti öldü diye sigara içmemek)
(bkz: atam izindeyiz)**
kabahatine milliyetçi kılıf bulmanın son noktasıdır. saçmalıktır, abukluktur. Bu cümleyi kurana "Atatürk latife'yle evlendi sende evlencen mi? " diye sormak gerekir.
:)Zira canım yakışıklı adam evlenmiş bu kadınla ama daha bu ülke topraklarına aman ne kadınmış şu latife de diyene rastlamadım be kardeşim *

(bkz: çirkin kadın latife)
che de puro içiyordu diye puro içmekten daha mantıklı bir eylemdir.
atatürk de içiyordu deyip rakı içmek kadar salakça ise o kadar,, ne salağı lan?

(bkz: benim lan bu)
saçmalık. bu mantıkla gidilirse oscar wilde'ı takip eden yazarın da hiç yoktan başka amaçlara yönelmesi gerekir.
atatürkte yiyordu diye enginar yiyen zihniyetin bir başka versiyonu.
bunu "gerçekten" söyleyen kişiliğin atatürkçü olması kesinlikle beklenemez. çünkü yaptığı şey atatürkçülüğün içini boşaltmaktan öte bir şey değildir. ne yani atatürk içiyordu ama sen atatürkle bir misin be kardeşim? sen de yoktan bir ülke var edene değin o kadar dertle uğraş, kabul o zaman sen de iç zaten öteki türlü dayanman mucize!
atatürk'ün her dediğini yapmış. nutuk'u 1245696 defa okumuş yalamış, yutmuş.
uçan kuşu vurmuş gözü sigaray dikmiş kişinin söylemi olabilir.
tabi bunları yapmak için de sigara içmek bir gereklilik olabilir.
istedikleri insanlara yobaz gerici ve akla gelebilecek her türlü hakareti eden toplumdaki asıl yobazlıktır asıl gericiliktir.
bu arkadaş atatürk gibi sigaraya başlamak yerine onun gibi vatanını kurtarmaya başlasa bir an önce iyi yapar. bana kalırsa bu bahaneyi söğleyen kişi karşısındaki insana saygısı olmayan, uyanığın teki atatürk'le dalga geçilmez geçtirtilmez.
(bkz: ne zamandir aradigim bahane iste budur)*
+ Oğlun niye gizli gizli sigara içiyosun eşek herif
- Atatürk de sigara içiyodu ama
+ Len sen de kurtar ülkeyi o zaman sıgaranı ellerimle yakmazsam şerefsizim bak buraya yazıyom.

Babamın vereceği muhtemel cevaptır.
Atatürk de içiyor diye rakı içmenin bir başka türüdür.
baklava desenli kazak giyip beyaz leblebiyle rakı içilmezse boşa gidecek eylemdir. *
Mercimek kadar beyni olan insanın dahi inanmayacağı zırtapozluk.
bişeyler döndürüyolar ama ne? bunu yapan var mıdır? bu şekilde söyleyip yapıyorsa insan evladı mıdır?
-şu sigarayı bıraksan diyorum.
-höst lan! atatürk de içerdi.
(bkz: bahane star)
güncel Önemli Başlıklar