bugün 2146 başlık
Kapat

Flaş Haber : YILIN BOMBA TRANSFERİ

Transferi tamamlanan calve burger sos, "bu takımda yapılan hamburgerler on numara, tabi benim sayemde" şeklinde konuştu.

Flaş Haber : YILIN BOMBA TRANSFERİ

Taraftarın uzun zamandır beklediği ve kombine satışlarını patlatması beklenen calve ballı hardal sos transferinde son yaklaşıldığı öğrenildi.

Flaş Haber : YILIN BOMBA TRANSFERİ

Calve meksika sos transferinde sona yaklaşıldı. salsacı futbolcu, yemeğe verdiği meksika havası ile bütün aileye meksika dalgası yaptırması ile ünlü.

atatürk ün ateist olma ihtimali

 1. 21 5
  adamın yüzde yüz"ATESiSTiM" GiBi Bi BEYANI olmadığına göre , iman imansızlık işleri de dedektiflik gibi toplanan belgelerle ölçülen değerler olmadığına göre , ulu önder'im de senelerdir (acıdır ki) rahmetli olduğuna ve kendisine danışılması bundan mütevellit imkansız olduğuna göre , ancak spekülasyon yaratmak amaçlı olan bi sorudur..

  he bi de ben ilk entryi nasılsa tahmin ettiğim gibidir diye okumamıştım ama refleks olarak okumak durumunda bulundum sonra da kahkahamı zorla susturup , cevap vermeye yeltelendim..
  adam dogmaya inanmıyoruz demiş , bu yüzden "atayist" mi olmuş?
  bunu böyle algılayan adamlar yüzünde , yani dini yazılı dogmalar bütünü olaran alanlar yüzünden atatürk'ün dininin müritlerinden soğuması olasıdır vallahi..

  büdüt:taşındık!!!

  başlık başıma..
  #4807235
 2. 18 10
  belki de deisttir. çok düz mantık üretiyoruz türkiyeliler olarak. yahu atatürk ateist olsaydı ne değişecekti. bunu açıklayın bir kere de. bir tez atılıyorsa meydana savunulması lazım doğru düzgün. adam müslümanım dedi süründürüyorsunuz. ne gavurluğu kaldı, ne masonluğu kaldı, ne annesine * sıfat takmadığınız kaldı, ne sabetayçılığı kaldı. bırakın zaten türkiye'yi bombok ettik bir de atamızla uğraşmayalım. elimizde tek var olan, elle tutulan ve övündüğümüz tek şey o. kişiliğinden çok devrimlerini, ilkelerini yerine getirsek daha çok adam olurduk. alkol kullanmasına da değinmek istiyorum; şerefsizim ben atatürk'ün hayatı gibi bir hayat yaşasaydım bırak günlük 3 şişeyi; rakıyı bidonla içerdim şerefsizim.
  #4807288
 3. 20 -4
  kuran denen kitabın şeri yasalarını yok saymış olması ile ne mutludur ki bize dinci bir devletten uzak bir ortam hazırlamıştır. her ne kadar akp hükümeti dinci tavırlarına devam ediyor olsa da atam zamanında gençliğe hitabe'sinde çok açık ve net gençlere düşen görevleri saymıştır. deist olması muhtemeldir lakin devletler dine değil ekonomiye göre yükselip alçalmaktadır. hala bunu anlayamayacak kadar aciz insanların da bu devleti kuran atam'ın dini hakkında zırva yorumlarda bulunmaları komiktir.
  #4807310
 4. 4 0
  atatürk pragmatist bir insan olduğu için ilk başlarda pek günyüzüne çıkarmadığı yanıdır ateist tarafı. dinin temel parametre olduğu bir toplumda bunda garipsenecek bir yan da yok.

  sonra fikri değişmiştir belki bilinmez, ancak devlet işlerinde katı bir laisist olduğu aşikâr.

  atatürk'ün ateist olması bugünün türkiyesinde laikliğin olmadığı gerçeğini değiştirmez. laikliği dinsizlik olarak algılayan laikçi ve dinci kesimler için diyanet işlerinin varlığını savunmaları bile samimiyetleri konusunda yeterli doneyi sunmaktadır bize. bugün türkiye bir din devletidir ve dini sünnî islâmdır. yönetim sistemi şeriat olmasa da durum budur.
  #4807350
 5. 5 3
  simdi efendim kisinin tamamen kendi tercihidir. Lakin bu safsata sadece kelime oyunudur. Kutsal kitaplarin Gökten indigini mustafa kemal atatürk bizzat görmedigi icin böyle bir cümle kullanmistir, dogru cümle kurmustur. Ayriyetten mustafa kemal atatürk' ün böyle bir cümleyi bazi kisilerin cektigi manada onlarca kisi önünde kuracak kadar iq' su düsük olmadigida malümdür. Ki düsünen varsa beynine oksijen gittiginden süphe edilir.
  Ayriyetten atamiz yillar önce attigi oltalarla sazan tutmaya, bizi uyandirmaya devam etmektedir. Arz ederim.
  not: neye, kime, nicin inandigi yada inanmadigi önemli degildir. su an tc kimligi tasiyormusun? tasiyorsun! .
  #4808742
 6. 3 3
  ihtimaldır. her tür olay, durum ve yaşanmamışlığın olasılığı neyse odur.
  #4808762
 7. 5 -1
  ihtimaldir. elbette gerçeklik payı vardır. eleştirilebilir. hakaret edilmez. ateistlere de gün doğmuştur. galiba destekçi buldular, ya da bulmuş olabilirler.
  #4808789
 8. 3 -1
  bir rivayete göre doğru bir rivayete göre yalandır.
  #4808802
 9. 4 4
  olasiliktan ibarettir, dogru ya da yanlis olmasi muhtemeldir.
  ataturk'le ilgili birseyleri ortaya cikarmaya calisyormus gibi yapan insanciklarin icatlarindan biridir.
  hem olsa ne olur ki?! ne yani "adam ateistmis o zaman unutalim biz bunu, silin lan tarihten" mi diyecegiz? oyle ya da boyle adamin neler yaptigina, topluma neleri kazandirabildigine bakilmalidir. kisinin fenomeniyle yaptiklarinin bagdastirilmasi sacmaliktan ote birsey degildir.
  #4808812
 10. 1 1
  bu konuda yazar sinan meydan'ın "bir ömrün öteki hikayesi- atatürk,modernizm,din ve allah" isimli kitabının okunması halinde, ateist olma ihtimalinin ihtimalden çıkıp külliyen uydurma olduğunu görebileceğimiz bir konudur.
  #4808823
 11. 4 4
  herkesin dini kendine ise, allah ile kul arasına girilmemesi sevap ise, gayet normal bir ihtimaldir. olabilir de olmayabilir de, sana giren çıkan ne anam.
  #4809269
 12. 4 4
  insan olmasından ötürü gerçek olabilecek ihtimaldir. ben de bu düşünce ile gittim geçenlerde anıtkabirde imanölçerle ölçtüm değilmiş!
  #4809415
 13. 5 5
  bizim mahalleden rüstem abi'nin okeye dönmesi kadar önemi olan durum.
  gerçek olsa da olmasa da kimseyi ilgilendiren bir durum yoktur.
  #4809428
 14. 6 6
  olsun ya da olmasın kimsenin atatürk'e bakışını değiştireceğini sanmadığım durumdur.
  varsın ateist olsun, varsın deist olsun ne olacak?
  sonuç itibariyle hiçbir ateist/deist beyni ağlarla kaplı bir yobaz kadar tehlikeli olamaz.
  #4809458
 15. 2 2
  ateisttir veya değildir, çok da muhim bir konu değil.. ancak ateist olduğu konusundaki öne sürülen argüman yetersiz.. ''bizim prensiplerimiz gökten indirildiği sanılan kitapların dogmalarıyla bir tutulmamalıdır'' demesi ateist olduğunu kanıtlamaz.. chp siyasetinin bütün dinlerden arındırılmış bir şekilde olacağını vurgular bu sözü.. şahsi fikrim atatürk dindar olmasa da islam dinine inanan bir insan.. ve ''gökten indirildiği sanılan'' derken, o dönem içinde belki de böyle bir laf gerekliydi.. hilafeti saltanatı ortadan kaldırmış bir adam, bu yönetimlerin ne kadar yanlış olduğunu gösteren bir adam, bu lafıyla icraatlerinin arkasında durmak ve olası bir hilafet, saltanat özleminin önüne geçmek istemiş olabilir.
  #4809510
 16. 3 3
  atasözünde söylendiği gibi "para ile imanın kimde olduğu belli değildir". Atatürk'ün ateist olması veya müslüman olması tamamen kişisel tercihidir. Kimseyi ilgilendirmeyen bir durumdur.
  #4809551
 17. 5 1
  'ata' ist olabilir.
  #4809670
 18. 5 3
  kimseyi ilgilendirmeyen ihtimaldir.
  dini inançların bireysel olduğunu kişinin kendisi hariç kimseyi bağlamadığını bilmeyenlerce üzerine konuşulan ihtimaldir.
  öyleya isterse krem peynire tapsın. (bkz: sanane)
  edit: seri eksiye bağlasınızda bu budur.
  #4809680
 19. 8 -2
  yüksek bir ihtimaldir. Yaptığı toplumsal inkılapları hayra yormaya devam...
  #4809746
 20. 4 0
  dinci müslüman ve dinsizlerin yüksekliğini kanıtlamak için ortalarından çatladığı, laik ve standart müslümanlarınsa düşüklüğünü kanıtlamak için kendini paraladığı ihtimaldir.

  bana göreyse, müslüman da olsa, ateist de olsa en ufak bir fark bile olmadığı için önemsizdir. ve tabii, kime nedir?
  #4809857
 21. 5 3
  ihtimali bile saçmadır.
  #4809867
 22. 12 -6
  yüksek bir ihtimaldir. çünkü mustafa kemal, gökten indiği sanilan kitaplara inanmayacak kadar zeki bir insandir zannimca. eğer gerçekten öyleydi ise, kendisine saygim bir kat daha artmiştir. gökten indiği, ve kim tarafindan yazildiği belli olmayan bir kitaba inanmak ne kadar doğrudur tartişilir.
  #4809885
 23. 6 2
  yeni yetme atatürk düşmanlarının anlamsız, gerginlik yaratmaktan başka bir işe yaramayan saçma ithamlarından biri. ata'yı alkolik de yaparsın ateist de üstelik bunu sadece kulaktan dolma bilgilerle yaparsın. Sıkıştığın yerde allah'ı kitabı karıştırır çıkarsın işin içinden. al bunun içinden çık o zaman: (bkz: fethullah gulen in ibne olma ihtimali) *
  #4809889
 24. 0 0
  (bkz: ataturk ve islamiyet/#4807046)
  #4809926
 25. 10 -2
  Fethullan gülen bir konuşmasında ben şahsen ibneleri severim onları kendime yakın bulurum demiştir ki bunu ben net kulaklarımla duydum şimdi burada ibnelik bildiğimiz ibnelik yakın bulurum ise yani kendim de öyleyim gibi bişey değilmi neymiş o zaman fethullan gülen ibnetor un önde gideniymiş.
  #4809961