bugün

sanki onların komutanıymışçasına "bana çikolata al, bana hede al, sırtımı kesele, bana ingilizce öğret, bana lopipop al, bana hödö al" diyen asker çocuğu. böyle yapmayanları tenzih ederim ama, gerçek hayatta çıkmasınlar karşıma derim ben.
(bkz: asker çocuklarında görülen eziklik ve emoluk)
Suç çocukta değil babasındadır. valla bak babası eğer böyle yaptığı için kızmıyorsa gerizekalıdır o adam.
babasının oğludur. sivil hayatta hem baba hemde oğul ile karşılaşılması durumunda double combo vuruşu yapılır.
sadece çocukları değil. karıları,kardeşleri hatta yedi göbekten bağı olanlar bile yapar.
devletin verdiği imkanları yedi ceddimize kullandırma hastalığımızın neticesidir.
ve bu hastalıktan kurtulmadığımız sürece bir bok olamayız.
bu çocuklar adı üzerinde çocuktur. yaşı askerlik çağına yaklaştıysa melek kesilir.
bu davranışı sivil de yaptığın da siklenmeyen, üstüne ezilen çocuktur. yani bu çocuk her zaman eziktir, ezik olmaya devam edecektir.
çocukların yaptığı artislikten etkilenmeden kalabilecek kadar iradesi olmayanların hayatlarında fena halde yer eden çocuklardır.
içerik bulunamadı.
askerliği biten askere artistliği sökmeyen çocuk. askerlik bitinceye kadar candır, ağadır, paşadır, reistir aq.
askerliğimi 329.kd askeri inzibat lojman çavuşu olarak yaptığımdan dolayı bu şahıslarla oldukça fazla muhattap oldum. şunu söyleyebilirim ki benden önceki çavuşun verdiği bilgilerin de yardımıyla ilk günden itibaren ne kadar sert olur ve dişinizi gösterirseniz o kadar rahat ediyorsunuz. bu çocuklar zaten az ya da çok disiplinle yaşıyor siz de o disiplini hissettirirseniz evdeki durum sokağa da yansıyor.

bunların en tehlikelileri ise 14-17 yaş aralığında olanları. ehliyetsiz olarak babasının arabasını kaçırıp lojman içinde tehlikeli sürüş yapan bir tanesini merkez komutanına bildirmem sonucu o aracın lojmana girişi yasaklanmıştı mesela babası da hava almıştı. o yüzden panik yok görevinizi düzgün yaparsanız artistlik falan yapamazlar.
artistliği babasıyla yapan çocuktur.
babasının apoletinde ki üç beş yıldıza dayanarak artislik yapan puşt da denilebilir.
güncel Önemli Başlıklar