bugün

genellikle askere giden kişi babasıyla kafaları çeker ya da abileri askere giden çocuğu 'milli' yaptırırlar.
askere götürülecek malzemeler son kez kontrol edilir. güzel bir banyo yapılır. el öpmeye gidilir.
şöyle ağız tadıyla sivil sivil bir anket yapılır.
baba, kardeş ve kuzenlerle ocakbaşına gidilir.
ailenin ekonomik düzeyine,kültürel özelliklerine ve dini inancının yoğunluğuna veya türüne göre değişen aktivitelerdir.
etrafa yalancı gülücükler atılarak insanların mutsuz olmasının önüne geçilmeye çalışılır.
yeşil don satın almak.
(bkz: karıya gitmek) *
herkesı unutup sevgılıyle butun gun yalnız dolasmak.*
(bkz: burada söylenmez)
marketteki kasiyer kızın manalı bakışlarına aldırmadan postalların içine koymak için bolca orkid almak.
rusa gitmek olabilir.

(bkz: az demeyin çok demeyin)
gardropdaki tüm tshirt pantolon ne varsa bagaja koymak, rastgele karton-petşişe toplayanlara dağıtmak..

gece istanbul'u duman etmek. trance müzik eşliğinde e5 de ölümüde makaslar atmak...

caddebostan sahilinde yürümek... barlar sokağında masadan içki alıp hadi görüşürüz demek.

dilenciye istiklal'de kokoreç ısmarlamak.

sırf nasıl bi' ortam olduğunu görmek "bunlar ne dinliyo lan?" merakımı gidermek için taksimdeki durock bara giderim. 5 dakika bile dayanamam. herkes kapkara giyinmiş! heralde en boktan yere gitmiş olmalıydım. sonra pulp denen yere gittim ilk defa.. merdivenleri çıkarken bile yoruldum geri döndüm girmedim içeri.

simge sağın'la vedalaştım.

ilk defa gece mezarlığa gittim ve dedemin mezarına karanfil bıraktım. dua ettim.

caddebostan'da 1, küçükyalı'da 2, moda'da 1, ortaköy'de 2 güzel hatuna evlenme teklifi ettim. güldüler, neyse askerden sonra gelince görüşürüz diyerek telefonlarını aldım. sonra o telefonu denize attım ya ben neyse bişey demiyorum sözlük...

migros'a girip 70 lik absolut'u yere düşürüp kırmak. hadi biri gelsin "naaptın lan sen" desin diye etrafa bakınmak. kimsenin iplememesi.

burger king'in mutfağına girmek. "beyefendi burada ne arıyorsunuz?" sorusuna hamurger nası yapılıyo lan görücem!? demek.

boğaziçi köprüsünde aracı sağa çekip dörtlüleri yakmak. araçtan inip korkulukların önünde denize nazır peşpeşe 2 dal sigara içmek. polisin geldiğini görünce gaza basıp tüymek.

telefonu denize atmak.

amca, dayı, teyze, hala, konu komşu ne varsa sağdan soldan verilen harçlıkların tümünü dağıttım o gece. *

ortaköy camii'nde yatsı namazı kılmak.

sabaha karşı eve gelmek ve sabah 8 de uçağın kalkıyor olması. sonra 15 aylık serüvene başlamak...

kutlama/eğlence yok, en büyük asker sesleri yok.. tek, sade, kafasına göre işte. ha bi'de karı-kıza da gitmedim. günah, mahrem, ayıp bıdı bıdı.

daha sonra 2 yıl araya son verip sözlüğe bir tespit yaptım çektim gittim anlayacağın. (bkz: #5327426)

bunu eksileyen yazara heralde çok pis makas atmışlığım var. heycan yaptı bi' an.
--spoiler--
ehem...
--spoiler--
vazelin almak.
askerde sorulduğunda, istisnası herkes manken gibi bir manitayla sabahlayıp oraya gelmiştir ama aslı kesinlikle olmamakla birlikte ,bir gün önce kesinlikle en büyük asker kendisi olduğuna inandırılıp,hazırlanan kuzucuklardır...