bugün

Akp yandaşı haber sitesine göre
Asgari ücrete yüzde 17 zam yapılacak.

https://m.haberler.com/ye...uzerinde-12646812-haberi/
Kehanetim doğru çıkacak galiba. 5 sene önce yakında memur maaşlarıyla asgari ücreti eşitleyecekler demiştim. Durum Oraya doğru koşar adım gidiyor. Sarı sendikalı yalaka memurlar kıçlarına kına yaksınlar gari...

Bazı gerzekler de okuduklarını anlamıyor...
bazı mallar asgari ücreti 3000 tl sanıyor. düşük memur maaşı 3700 tl. 2200 tl lik asgari ücret memura yaklaştı diye ağlıyorlar.
2012 de memur oldum maaşım 1.600 TL idi. Asgari ücret ise 640 TL falandı neredeyse 2,5 katı maaş alıyordum.
Şimdi ise maaşım 3.600 TL asgari ücret ise 2.340 tl oldu. Yavaş yavaş maaşım asgari ücret düzeyine geriliyor. Ha asgari ücret çok demiyorum. 5 bin TL olsun bizde istifa edip başka şeyler yapalım. Gerçi piyasada 2.000 TL alan yoktu. Kime sorsam 800 TL, 1.500 TL gibi komik rakamlarlarla çalışıyor. 2.000 TL alıp SSK sı yatmayanlardan bile bir ordu olur. Kendi yarattığı balon ekonomi bu kadar olur. Teşekkürler akp oy verenlerden Allah razı olsun.
Doğalgaza yaptıkları kadar zam yapsalar ya.
güya asgari ücrete zam yapıyorlar, aynı anda alım gücü efsane düşüyor.
ozel sektorun ıscı cıkarması ıle sonuclanacaktır.
gotüüüüüwww gılıyıh huloooooooowwwwwwwwwww.
Sağ eliyle maaşa zam yapar, sol eliyle ihtiyaçlara zam üstüne zam yapar. Patron aynıdır.
e benim harçlığım 4 sene önce 120 lira idi şindide 120 lira . babam daym emeklisi.
Sıkıntı yok yarın bir gün su, elektrik, doğalgaza da zam yaparlar durum eşitlenmiş olur aldığımızı geri iade ederiz ne gerek var zam falan bize gelmez öyle şeyler.
Asgari ücret 4000tl olsa ekmek 7 lira olur, afyon bu.