bugün

kimin müritleri hangi tarikatın mensupları merak ettiğim figürler bunlar.

bu familyanın bireyleri bu davranışı reflekssel olarak mı yapar içgüdüsel mi bilmem fakat eylemi gerçekleştirmekten kendini alamaz.

özellikle plaza biyifindileri yahut plaza hinfindileri bu konuda uzmanlaşmış, bordo beresini kafasına geçirmiştir.
aynı plazaya giren, aynı asansöre binen bizler bu özel birliklerin bu davranışını gözlemlemek adına bir bilimsel araştırma merkezi kurma imkanına sahip olsak eminim ki kendimizi geri çekmeyiz.

yahu ne var orada ne var ? kime bakıyon olum/kızım sen ?
kimi gözlüyon ?

ulan allahless'lar merak ediyoruz. birileri bizi mi seyrediyor lan yoksa orada, ajan mısınız olum siz ?

bıktım lan bıktım. asansöre her bindiğimde baktığınız şeyi aramaktan bıktım, boynumuz kopacak. ne var lan orda, kimden ne bekliyosun ?
yukardaki aynadan kendine bakiyordur. arka doludur. ben oyle yaparim
başlık istemsizce güldürdü.

asosyalliktendir. bende genelde bir noktaya odaklanır gözüne ışık tutulan davşan gibi öylece kalırım.
asansörde kafasını gömüp telefonla oynayan insanların evrilmemiş versiyonudur.

zaten cep telefonu dediğin neden icat edildi,

asansörde boş boş dururken mal mal sağa sola bakmayalım diye.
insanlarla yüzleşmekten korkuyor olabilir. indir kafanı silkelen bir etrafına bak! selam ver, merhaba de, günaydın de insancıklara minik bir gülümse! işte bu yüzden yabancılasıyoruz saçmalıyoruz biz büyük sehirlerde. insan olun biraz çevrenize çevrenizdekilere değer verin saygı gösterin gülümseyin.
birbirine bakmamak için, aynaya baktığını da nedense çaktırmamak için yukarı bakan insanlar olabilir.
doğru bir genelleme olmuş. ama şimdi merak ettim asansör aşağıya inerken de aşağı mı bakıyoruz acaba. dur denicem *
(bkz: matrix effect)
asansör aşağı giderken açıklanabilecek durumdur. eylemsizlik prensibinden dolayı yukarıda kalan bakışlar aşağı hareket eden bedene uyamayıp kafayı da yukarıda bırakmaktadır.

asansör yukarı giderken bile bünye aşağı düşüyormuş zannediyor olabilir.

elinde telefon olan insanlar için tam tersi durum sözkonusudur. dünyanın merkezi ellerindeki telefon iken kendilerinin sürekli yükseliyor olduğu hissine kapılmaktadırlar.
arkadaş çok ilginçler. her gün ekseriyetle beni bulmaktan vazgeçmiyorlar.

yakındır hep birlikte tarikat oluşturup bir plazadan diğer plazaya hicret edecekler. asansör etrafında tavaf edip merdivenden çıkanları taşlayacaklar. aman aman..
"çok artılanmış entrysini her sabah uplayan yazar" kadar ilginç olmayan insanlardır.

hadi yine sevdiğim yazarlardansın da çok ses çıkarmıyorum.
sizin yüzünüzü görmemek, ağız kokunuzu çekmemek için bakıyordur. suçu biraz da kendinizde arayın.
Ne yaptıklarını anlamadığım insanlardır ne var yukarda nedir yani.
(bkz: Asansörde günebakan çiçeği gibi yukarı bakmak)