bugün

(bkz: nah)
hayatta her sevişinde acı çeken insanın serzenişidir. keşke hayata dökebilse bu düşüncesini.
bunu söyleyen insana söylenecek tek laf hadi leennn olur
hüsranla biten bir aşkın ardından söylenen
ama geçerliliği bir sonraki aşka kadar olan sözdür.
benim ağzıma sıçtın, benim ağzıma sıçtın, allah belanı versin diye de değiştirilmiş olan şarkı.
çok söylenip madara edilmiş tsm eserleri listesinde üst sıralarda gelir.

diğeri için (bkz: çile bülbülüm)
eski Turk filmlerinin klasik parçası.
kendini kandıran insanların değişmez sözü.
gitarla çalınması en eğlenceli şarkılardan biri.
aşktan vazgeçmek. söylemesi ile uygulaması arasında uçurumlar olan hadise. zira hayat bir mucize ise bize de onun getirceği mucizelere inanmak * beklemek veee büyük konuşmamak düşüyor.
(bkz: sen sevme beni)
sevip s.k.lmiş avare nidası. herkes hayatının bir evresinde söylemiştir. dolayısıyla herkes hayatının bir evresinde..
(bkz: buyuk lokma ye buyuk laf konusma)
yeni ayrılmısların agzına yapışmıs bir yalandır.
siyasetçilerin bile söylemekten çekinecekleri en büyük yalan.

(bkz: bok)
ne zaman söylense insanı utandıran cümle. çünkü eninde sonunda seviyor insan...

(bkz: tükürdüğünü yalamak)
(bkz: tarihteki buyuk yalanlar)
aşktan dili yananların felsefesidir. kullanım süresi maksimum 3 aydır.
seni sevdiğim gibi sevmeyeceğim diye düzeltilebilecek cümle. her seviş başka seviş nihayetinde.
Artık diye bir şey diyemezsin,seveceksindir giden çok şey götürmüştür senden ama kalbin oradadır hala ,atmaktadır.susturabilir misin ki?kim susturabilmiş ki?
gitarımı elime alıp çalmaya başladığımda, insanların genelde çalmamı istediği şarkıdır. fakat vakt i zamanında hakan peker yüzünden ilgili şarkıdan derin dondurucu misali soğumuşumdur. benim gitarımdan bu şarkının tek bir dizesi bile duyulmaz.
söylene söyle cılkı,vıcığı, hatta boku çıkmış olsa da arkadaş muhabbetlerinde akordeon ve gitar ikilisiyle çok hoş çalınan güzel şarkıdır.
Ne zaman duysam aklıma türkan şoray'ı getiren güzel türk sanat müziği eseri.
sözlerini de vereyim tam olsun;

Artık sevmeyeceğim
Bütün kabahat benim
Ne kadar ağlasan boş
Ne kadar yalvarsan boş
Sana dönmeyeceğim

Bitsin artık bu çile
Çekemem bile bile
Sen ne söylersen söyle
Bu hayat geçmez böyle
Sana dönmeyeceğim
Artık sevmeyeceğim

Ümitlerimi kırdın
Hayallerimi yıktın
Benim ahımı aldın
Benim ahımı aldın
Şimdi sen de yalnızsın
hüsranla bitmiş bir aşktan kurtulmak için söylenen bir bahanedir.
sevginin hüsranla sonuçlandığı durumlarda insanların kendilerine söyledikleri büyük yalandır.
ayrıca sık sık türkan şoray filmlerinde dinlediğimiz güzel bir şarkıdır. ama seslendiren güzel sesli sanatçıyı anmadan olmaz; belkıs özener seslendirmiştir. ağzına sağlıktır.
güncel Önemli Başlıklar