bugün

hoş gelmiş yazardır.
illidian ile kapışmasından kim galip çıktı merak edilmektedir.
ya da ben mi çok geride kaldım?
dota oynuyorum, wow değil ulan?
bir resim vardı ekleyemedim oradan yani.. arat googledan arthas vs illidian diye görürsün.
(#10553991) gece gece tebessüm ettirmiş yazar.
pek bir alıngan kendisi. adamı tebrik ediyoruz senin sorunun ne diye fırça yiyoruz sonra. tuhaf. tebrik mebrik etmiyom lan seni.

baya yüksek bir karma yapmışın tebrikler dediğiniz zaman 2 dk içinde size upuzun bir yazı yollayan yazardır. bu kadar alınmaya gerek yok ki.
sempatik bir çoçuk.
çok önemli not:evet çoçuk.
şimdiye kadar pek rastlamadığım fakat görünüşe göre nitelikli ve içi dolu yazılar yazabilen bir yazar.

(#10694203)
dağdaki girişken, meraklı ve ilgili yazar, 7. nesil. sevdim onu.
hüzünlü nesildaşım. bilmese de seviyoruz onu.
ya bu adamı seri artılıyorlar, ya da ben topum.
2 gün önce gözüme takılmıştı. bugün baktım, karması 2 günde 300 artmış. ilginç...

edit: normal, normal. takılmayın karmaya.*
sanırım bi mod'un fake hesabı.
* *
*
(bkz: #10735190) entrysi ile takdire şayan kişidir.
karmanın amına koymuş yazar. yedinci nesil fakat benim iki katım entry girmiştir. ben karmasını çok önemseyen biris olarak kıskandım valla. tebrikler.
sayesinde uçurum kenarından döndüğüm, 50. kattan atlayınca bana aşağıda branda açan yazar. teşekkür ettim yine.
(#10777152) yarmıştır.

edit: oha lan herifin karması 1321, nick altında kimsecikler yok. hem de yedinci nesil. herkes uyurken mi entry giriyorsun güzel kardeşim? madem iyi yazıyorsun azıcık ses ver de okuyalım la. keh keh.
çalışmış kasmış 1321 karmayı almış yazardır. (bkz: helali hoş olsun).
(#10784140) cehaletini ispatlamış yazardır. klişe ve tipik kemalist cümlelerinin, "o çok eleştirdikleri" mağdur edebiyatı ile anlatılması olmuş. karması tribünlere oynamaktan ileri geliyor bunu da anladık...
neyse bir kaç laf edeceğim..

öncelikle "cemaat çocuğu" birisi değilim liberal dünya görüşüne sahip birisiyim.
ancak cemaatte kalan insanların liderlerine taptıkları düşüncesi var nedense bu yazarda. bu kadar saçma salakça bir düşünce yok.
benim arkadaşlarım var cemaatte kalan, sizin dediğiniz gibi tapma denilen bir olay yok. olamaz da. ne demek tapma? ne bu şaka mı? *
bir müslüman kesinlikle bir lidere tapmaz. la ilahe illallah sözünü iliklerine kadar hissetmiş birisi tapmaz. ki fazla efor sarfetmeye de gerek yok bunu hissedip, kavrayabilmek için..
lidere tapıyorsunuz dediğiniz adamlar ile kemalistlerin de atatürk'e tapmaları(!) * arasında ne fark var?
tavsiyesiyle buraya geldiğim ve netten tanıştığım bir tanecik arkadaşım. bu kadar ciddi konularda yazdığı yazıları beni oldukça şaşırtmıştır. her şeyi geyiğe vuran, hiçbir şeyi önemsemeyen birinden bu denli ciddi ve mantıklı şeyler okumak, kendisini aslında pek tanımadığımı düşündürtmekle beraber mutlu etmiştir. iyi ki varsın. *

(#10696829) koptum. *
tespitleri sağlam yazardır. herkes itiraf etsin:
(#10777237)
nesil: 7
entry: 2756
nickaltı: 1 sayfa.

tespit yapmak, paha biçilemez...

daha önce hiçbir entrysine rastla(ya)madığım nesildaş yazardır. nası rastlayamadım diye kafayı yemek üzere olduğum yazardır. bundan sonra görebilecek miyim diye merak ettiğim yazardır. peki zeki müren de bizi görecek mi demek istediğim yazardır. merabaa.
(#10804070) no lu entrysinde darbe karar çıkmadığı halde gibi bir cümle sarf ederek beni şaşırtan yazar.

darbe olduktan sonra tutuklanmalarını mı bekliyordunuz.

seminer, tatbikat ve benzeri şeyler ileride olacaklar için yapılan ön hazırlıklardır.
demek ki böyle bir eylem yapılacakmış ki önceden hazırlığını yapmışlar.

akp kapatma davasında Yüce mahkeme kararlarına etki edecek sözlerde bulunmayın diyenler nedense bu davada istedikleri gibi at koşturuyorlar bu yazarda onlardan biri.
(#10852908) şaka gibi yazardır.
"eğitimsizliği" her platformda ak partili insanların beynine beynine hakaret amaçlı vurma çabasındaki insanların bir kısmıdır ve buna rağmen çıkmış diyor ki kendisinden çark ederek, benliğinden sıyrılarak "aman da eğitimsizlik hakaret değildir"...

kardeşim, neyin ne olduğunu görüyoruz. kör değiliz. eğitimsizlik bir hakaret olmayabilir.
ama kemocanların onu kullanış biçimleri ortada. halbuki kendi aldıkları eğitim ise düpedüz ezber. bir de karşı tarafa derler ki biat kültürü vs.

senin o biat kültürü dediğin şeyi devlet milli eğitim müfredatında insanın aklına istemese de koyuyor. sonra da atatürk'ü eleştirince başlıyorsunuz vatan haini demeye. biat ediyor dediğin kişiler ile kendi aranda bir fark olmalı önce eleştirmek için. boş konuşuyor işte. neyse..

adam daha onca çıkan ergenekon belgesine uydurma diyebiliyorsa, onca kanıta rağmen. yörü git birader. aklı olan biri asıl onu savunmaz. ayrıc demiş ki aynı adam, cemaatler polis sorularını çalıyor. hani delilin? delil varsa neden şikayet etmedin? madem bu kadar hukuksuzluk düşmanısın neden burada yazıyorsun? burada yazdıkların delil kabul edilir mi sanıyorsun?

bişey diyorsun, bilmiyorsun. bilmiyorsun atıyorsun tamam ama onu da tutturamıyorsun ne diyeyim ben sana arthas? bir de başlığını ben açmışım şuna bak!.. ben böyle olasın diye açmadım başlığını aslanım.

töbe töbe..
(bkz: uzlaşmacı yazar)
ilk bakışta orta dünya dan ayrık vadi den elfvari bir takma isme sahip yazar.
(#10996799)girdisi ile duygusal zekasının hatta cinsel zekasının varlığını kanıtlayan, (#10994971)girdisi ile biat etmek ya da kulakdan dolma bilgiler ile provakasyon yapmaktansa, akıl ve mantık ile olaylara yaklaşan bir humanist olduğunu gösteren, (#10894916)girdisi ile ayrıca gönüllere taht kurmuş* kalemi güçlü, hitabı eski türk filmlerindeki yaşar usta gibi babacan, severek okunan bir yazardır. oy verenleri çok olsun.**
(düzeltme: kendimi kasmadım ama yine uzun oldu.**)
bir kaç entrysinde dikkatimi celbeden bişey de,

insanların atatürk'ü sevmesinde bir mistisizm aramakta, olayı daha bir kompleks hale getirmeye çalışmakta olduğunu gördüm.
yani bu yazara göre "atatürk'ü öyle herkes sevemez... adam olacaksınız.."

evet bu yazar ve bunun gibi atatürk'ü sevmenin bir velilik mertebesi olduğunu, öyle her önüne gelenin atatürk'ü sevemeyeceğini, liyakat sahibi olmaları gerektiklerini düşünen tayfa,

merak ediyorum da hepiniz şu bildiğimiz milli eğitimin trade mark ürünleri değil misiniz?
atatürk'ü yoksa araştıra araştıra mı öğrendiniz? sevdiniz? benimsediniz?
yoo..
milli eğitim bunu size 4s kuralı ile öğretiyor zaten.

o değil,
sevmeyen adama ne yüzle? hangi akılla; "sen zaten layık değilsin, onu ancak biz ve bizim gibi kemoşlar sevebilir", diyebilmektesiniz?
yemin ederim acıyorum ya.. yeminle ya..
bu tarz büyüklük sanrıları bir gün sizi tımarhaneye kapattıracak, haberiniz olsun.