bugün

bencil bir öğrencidir. birilerinin ondan birşey talep etmesi en büyük endişesi ve korkusudur.
genellikle kız öğrencilerin kullandığı tattiktir. ayrıca 0 alcam demeyi ağlamakla güçlendirenleri de mevcuttur.
kopya vermek istemiyordur gariban. sınavdan önce beyan etmiştir.
bu tür insanlar her sınıfta bir tanede olsa mevcuttur. bu türler avına kolayca yaklaşıp diğer arkadaşlarını geride bırakabilmek için her yolu denerler. sinsidirler, içten pazarlıklılardır.
bunun birde hiç çalışmıyorum, çalışmadım olm sıçtım bu sınavda deyip, 70'ten aşağı not almayan modeli de vardır. dövülesidir.
dayaklık öğrencidir.
Test sınavında zar atan, gelen zara göre şıkları işaretleyen öğrencidir. Adam şanslıysa onun günahı mı arkadaş? * * *
kendine güven eksikliği olan öğrencidir; irezil olacağını sanar eğer söylediği notun altında bir not alırsa; buna istinaden her sınavdan sonra "0(ya da 1) alacam" der. tabii artık onu tanıyan arkadaşları sözde bir iki teselli cümlesi söyleyip("almazsın ya", "üzülme ben de bir alacağım"*) sallarlar onu. (bkz: sallamak)
ağır şerefsizdir, dövülesidir, sabaha bırakılmayasıdır, ne desen ne yapsan boştur, karakterdir, ceo olmaya kadar giden modelleri çevremizde mevcuttur.
(bkz: inek öğrenci)
öküzdür,bildiğin öküzdür.. ezberleyip ezberleyip gelendir.. lan olum sen yaptığını bilmiyon mu lan 0 nere 100 nere hadi 5-10 puan oynasa neyse de ; 0 alcam diyip 100 alan karaktersizin tekidir.arkadaş olarak yanınıza yaklaştırılmaması gereken kimseciklerdir.. zaten genelde kimse tarafından sevilmezler.. küfretmeye bıktığım tiplerdir,zaten bunu %90 kızlar yaparlar,çalışmadım ama bak 100 aldım sözüm ona zeki ayağına yatarlar.. oysa minik beyinli bişeydirler..
paylaşımcı değildir, bir mumun başka mumları yakmakla ışığından birşey kaybetmeyeceğinin farkına henüz varamamıştır.

- egemen beni matematiğe çalıştırsana ya.
+ yok ya valla olmaz, ben çalışcam hem hiç bi şey bilmiyorum.
- hadi be moruk, yarım saat çalışsak yeter.
+ ı-ıh yok olmaz, ben 0 alabilirim zaten bu sınavdan.

sınavlar okunur..

& mehmet 52,
& kağan 35,
& egemen 100,
- ibnesin olm sen!
+ ya sus ya.
- hani bi şey bilmiyodun lan?
+ ne biliyim bildiğim yerlerden çıktı.
- sus allah aşkına sus..
sınav kağıdına ne yazdığından bihaber olan öğrencidir ya da balık hafızalıdır.
sınavı iyi geçipte nazar değmesin diye söylemeyen diğer öğrencileri sinir eden şahsiyet.
- mahmut ne olur lan sinav? bu arada sagol hic gostermedin lan bezevenk.
+ abi sorma ya cok kotu gecti. 0 gelse yine iyi. o derece yani.
- siktir lan, hep ayni numara... cakkal seni.
100 deyip 0 alan öğrenciden daha mutlu öğrencidir kendileri.
üniversitede ise sorun yok 100 de 0 da çana girmez ama sakın 99 almasın...
0 alacagim diye aglayip 95 alan kiz'dan, 5 puan fazlasını alan öğrencidir.
kesin sinavi yapan hocaya vermistir... guzel bir sinav kagidi...
*
(bkz: arkadaşlarına 100 deyip 0 alan öğrenci)
ayni zamanda, sinavdan once olasi kopya isteme tekliflerini refuze etmek icin " hic calisamadim be hafiz. arkasini donunce hoca, senden bakarim artik. " tipinde emrivari soylemlerle inceden " every man for himself. " mesaji veren ogrenci kadar dombilidir, hincaldir...yalani yenilesi...
o değil de, "çok kötü geçti kesin kalıcam" dedikten sonra,
70 80 aldıgında itiraz eden, "hocanın notu da cok kıtmıs" diyen tipler yok mu..
ah o tipler..
(bkz: pis mö)**
gelecekte patronundan % 100 zam bekleyip, % 0'ı alacak öğrencidir.
(bkz: ben olsam)

3. kez aldığım tek dersimden sınavdaki durum ve ahvalimden ötürü sorana 0 diyorum. zira vizesi de 0'a tekabül eden 18 idi. e vize böyle olunca, çan tavana yakın olunca ısrarla dilediğim öğrenci modelidir. eğer bu son finalim 100 gelecekse ki beni ancak bu kurtaracak gibi görünüyor... sadece arkadaşlarıma değil herkese 0 derim. yolda gördüğüm 100 kişiye bile derim 5 popüler ruh hastası mısın arkadaşım bakışı bile alırım.