bugün

arkadan bakınca kız, önden bakınca erkek modelleri de bulunduğundan abazan genç nesili uyarmak boyun borcudur. Sakın ola ki görüntüye aldanılmamalıdır. bu uğurda nice yiğitler "hortum elinde gariban bahçıvan" moduna girmiştir, unutmamalıdır.

-oha lan mamut karıya bak!
*yuh amınskim taş abi taş.
-mamut ben bunu parmaklarım olum.
*yapma abi günahtır.
-gecenin bir yarısı bu kıyafetle ne işi var dışarda mamut? yollu bu yollu.
*............
-mamut plan şu.sen arkadan basacan ben önden. sonra yardırıcaz allah ne verdiyse.
*peki abi.
-3...2...1... ayır mamut. -huoopp zloopss- "bu ne lan?"
+ne oldu tarraaam, beğenemedin mi?
-mamut allah belanı versin. ibne çıktı bu.
yurdum abazan gençliğinin en büyük eğlencesidir. arkadan kalçaya bakıp ofs ne kayarım buna ta$ gibidir lan sence? gibi sorular sorup sokakta gezenleri deli ederler.
pakete, saçlara, yürüyüşe ve giyimine bakılarak tahmin edilen kız modeli.

çoğu kez tutmaz, çünkü kızların çoğunu saçları, paketi ve yürüyüşü hoştur ama alımlı, hoş, tatlı olan yok denecek kadar azdır.
-arkadan bakınca çoğu kız güzeldir. *
gote gore tahmin yurutmektir. "duz sacsa trasli", "daginik, kivircik vb. sacli ise karman corman killandirilmis got" seklinde de sacin tarzina gore gotun kil durumu tahmin edilebilir.

su durumda, kizin suratina karsi gote benziyorsun, arti killisin denilebilir
yanılma payı yüksek olan tahmindir.

(bkz: arkadan liselik önden müzelik)
klasik ama önemli olan iç güzellik diyenlerdenim tamam dışta önemli ama çok çok güzel olmasa da yanına yakışır olması ve iyi biri olması mutluluğu sağlayacaktır diye düşünüyorum.
çok yanıltandır. bu güzel poponun- sırtın yüzü ne güzeldir diye baktığımızda çoğu kere buzdolabında kalmış sütlaç yüzü gibi olduğunu gördük.
Saç ve götün belirlediği güzellik.
açık söyleyeyim.
bunu yapan aklı sikinde, haysiyet ve karakter yoksunudur.