bugün

Barış Manço klasiği olan ve bir eşek için yazılabilecek en güzel şarkıdır.
neden arkadaşım eş-arkadaşım şek dediini anlamadığım şarkı.kelime eşşek değilki,eşek.
i very love my friend donkey
my friend don
my friend key
my friend donkey
eşeğin tekiyle arkadaş olduğum vakit sıkça söylediğim, nakarat kısmı anlamsız olan şarkı.
ahada sözleri;

Kaç yıl oldu saymadım köyden göçeli
Mevsimler geldi geçti görüşmiyeli
Hiç haber göndermedin o günden beri
Yoksa bana küstün mü unuttun mu beni

Dün yine seni andım gözlerim doldu
O tatlı günlerimiz bir anı oldu
Ayrılık geldi başa katlanmak gerek
Seni çok çok özledim arkadaşım eşek

Arkadaşım eş-
Arkadaşım -şek
Arkadaşım Eşşek ( x2 )

Yaban tayları çayırda tepişiyor mu
Çilli horoz kedilerle dövüşüyor mu
Sarıkız minik buzağıyı sütten kesti mi
Kuzularla oğlaklar sevişiyor mu

Uzun kulaklarını son bir kez salla
Tüm eski dostlarımdan bir haber yolla
Ayrılık geldi başa katlanmak gerek
Seni çok çok özledim arkadaşım eşek

Arkadaşım eş-
Arkadaşım -şek
Arkadaşım Eşşek ( x2 ) * *
bir barış manço şarkısı.
edit:tamam eşşek değil eşek'tir. ancak şarkıda bulunan vurgu'da tam bu nokta üzerindedir ve eşşek olarak yazılmaktadır.
arkadaş grupları farklı olan insanarın arkadaşlarını tanımlamak için kullandıkları cümle
barış manço'nun sözüm meclisten dışarı adlı albümünde yer alan şarkılardan biridir. klibi bremen kentinin meydanında bulunan bremen mızıkacıları heykelinin önünde çekilmiştir. barış manço ve vokalleri bremen kentinde dolaşırken sözkonusu heykeli görüp koşarlar ve heykelin dibinde şarkılarını söylerler. şarkıyı dinlerken o zamanların * modasına uygun giyinmiş insanları görmek yüzünüzde nostaljik gülümsemeler yaratabilir *.
http://www.youtube.com/watch?v=VL5hlL6Rv24
nakarattaki sözü yıllarca "arkada şimşek" olarak anladığım çocukluğumun şarkısı.
Çok çok çok duygusal, gurbette ağlatan şarkı. ayrılık geldi başa, katlanmak gerek..
bundan yakla$ik 2 yil once, konya'da lunapark'ta cali$irken her sabah calan ilk $arki idi. inatla sogumadim bu $arkidan. oyle de azimliyimdir.
arkadaşım eş ve arkadaşım şek in birleşmesinden oluşur. yani aslı arkadaşım eşşek tir. her ne kadar türkçemize aykırı da olsa.
çocukluğumuzun şarkısı. Şimdi ise çocukların söylediği şarkı : (bkz: http://www.youtube.com/watch?v=ZHQyrJ0XrzU)
(mekanın cennet olsun barış abi).
rahmetli baris manco'nun cem karaca icin yazdigi buyuk eseri.
http://www.youtube.com/watch?v=kuurYbcBo9U

How many years have passed since i came back from town , didint count,
Seaons have passed since we havent meet.
You didnt send a message since that day
Or did u forgot me?
Yesterday i again memoralize you , i cried
Those sweet days became a memory
Fell aparted we have to stand still i missed you so much my friend Donkey
Hayvanlar için yazılan parçaların hemen hemen en iyisi. sonraki dönemlerde adı geçen hayvanlar küçülmüş, "hoplasana çekirge, zıplasana çekirge, bidibidibidibidi çekirge" halini alacak kadar kötü parçalar ortaya çıkmıştır.
bence en tatlı türkçe şarkıdır kendisi.
kimseler bunu söylemeyi kendine yediremese de acaip ağlatan bir etkiye sahiptir bu şarkı.
+ hocam buyrun hayvanlı var
- kualalı var mı?
+ oha ! bunca yıldır ilk kez onu soranı gördüm
- konuşma o zaman
http://www.youtube.com/watch?v=GskCqqq7qac

venezüelalı çocukların 23 nisan 1987 yılında söylediği şarkıdır. gözleri yaşartmaktadır.
birçok günümüz pop şarkısından daha uzun ve nitelikli bir barış manço eseridir hala severek dinlerim.
barış manço'nun iyi bir söz yazarı olduğunu gösteren şarkıdır. zira şarkıyı ilk dinlediğinizde, sevgiliden ayrılmış, hasret çeken bir adamı anlatığını düşünebilirsiniz. tabi nakarat kısmına gelene kadar. o kısmı da dinledikten sonra hala sevgilisinden ayrılmış bir adam şarkısı dinlediğinizi düşünüyorsanız bir daha düşünün derim. *
her duydugumda, ki artik haliyle fazla duymuyorum bu sarkiyi, beni zaman makinasina koyup inanilmaz bir hizla, cocuklugumda tesadüfen radyodan dinledigim günlere alip götüren, o zamanlarda arkadasim simsek diye algiladigim, harika ve nostaljik bir baris manco parcasi. eskilerden kalan manevi bir deger, insani gecmisin derinliklerine götüren bir güzellik, bir tatli hüzün, dedem gilin artik yasamayan esegi. bilmem daha nasil tarif edebilirimki bu sarkiyi? hüzün iste, özlem, gecmise özlem, gecipte asla gelmeyecek tatli günlere.
çok duygusal bir şarkıdır. nakaratı dışındaki kısımlarda barış manço nun da sesinde bir hüzün vardır.
çocuklara öğretelicek en eğlenceli parça. barış manço da olmasa ne öğretirdim merak ediyorum.
insana neşe veren barış manço şarkısı.
güncel Önemli Başlıklar